Jump to content

Първо Ауди, съвети моля!


Recommended Posts

Здравейте, скоро в семейството се появи още едно малко членче :) и реших да сменям колата с по-голяма. В момента съм със голф 4, но и е малка и е слаб мотор. Спрял съм се на ауди а4 около 2006 година комби (съжалявам, ако не казвам модела правилно). Повечето модели са 2.0 TDI 140 hp. Това което ме притеснява е като цяло дюзите, понеже всички са помпа дюза доколкото ми казаха и били много скъпи. Един казва 3000 лв дюзата което малко ме съмнява да е толкова, друг казва 500-600 лв. Като цяло и самото обслужване и поддържане на колата ме интересува и доколко са проблемни моторите. Търсих подобна тема, намирам само конкретни въпроси, затова се извинявам предварително, ако съществуват такива теми! Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано доста ,потърси по-старателно за подробности .Накратко основните проблеми са свързани с пукнати глави от определени серии ,което при теб може и да не се случи тъй като предвид годините на модела ,което е имало да се пука най-вероятно вече се е пукнало и е оправено . Другият  разпространен проблем е т.нар. шестограм на маслената помпа  ,който се прецаква ,като на екземпляра ,който евентуално ще купиш може да е оправен ,може и ти да го сменяш .Дюзите основно са проблем при 170 коня версията ,но в зависимост от километрите може да се прецакат и на 140 к.с. щота им е дошло времето .Преди имаше някакви акции по подмяна на дефектни дюзи и т.н. Освен тези по-характерни проблеми ,както на всяка стара кола може всичко останало да се сдроби в зависимост от състоянието на конкретния мотор, на години и километри са вече  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, а относно цените на дюзите запознат ли си? Приблизителна цена. И дали по добрия вариянт е да търся 1.8 турбо, там ме притеснява големия разход най вероятно понеже съм много против газта вече.. Но ако се налага и е по изгодно всичко бих взел 1.8 турбо.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не държа на 4х4, а и 15 000 ми се виждат доста за кола 2006та година. В мобиле гледам, че няма много 1.8т около тия години че и комби.. Ще е зор май

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, спрете да определяте цени по години или колко струва полуразпада при джамбазите от село Труд.

Има коли и "коли".

Ей сега пресен пример за другар взел кола в ниския диапазон , гонеща вече ремонти близки до стойност на гледана такава.

Взимай си един пасат 5.5 1.9тди комби и си свиркай.

Ако те тревожи разход на 1.8Т, Ауди изобщо не е кола за теб.Има толкова много неща дето могат да те съборят в кола на "реална" цена за 2005 набор , че не е истина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително не се намира лесно 1,8 Т  в В7  ,но с повечко търпение все нещо ще изпадне .Колкото до цената ,тея за 15 хил.лв. хубавите ,форумните и т.н. ги остави да си ги карат ,а ти си търси на каквато цена те устройва теб , така в крайна сметка ще получиш това което плащаш .Ся глей как ще наскачат, че ти се струва скъпо 15 хил. за 12 годишната икона 1,8 Т в В7 :hilezh:  ,която е като стар коняк и с времето поскъпва . Имай предвид ,че форумния ценоразпис е друг ,ама тука са само гледани лъскачки ,безкомпромисно поддържани  и изобщо са далеч по-добре от магазинското състояние когато е било .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, съгласен съм, че тук във форума са поддържани коли и са от собственик който си е гледал колата добре. Просто на мен не ми е по джоба 15 000 лв, да не говорим, че във форума има коли от колегите които са над 2010г и им искат по 15-17000. Те също предполагам са си поддържали колите :), ще търсим нещо по джоба. Поздрави и съм готов и за други мнения и критики.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем с всичко около 8 и нещо 9, но за такива пари само 2.0 140 hp излизат знам, че няма как да взема перфектната кола аз и за това не я търся от съфорумници.. Просто се съветвам как да избера по малкото зло :)

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Не търся много нова но да е поне 2005 година.. Аз в момента съм с 98 г.. Не мисля да купувам по надолу от 2005. Знам, че трудно ще намеря нещо което да ми грабне окото за тия пари, но това са ми възможностите в момента.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още нещо да попитам, разглеждах във мобиле А4 2005-2006 година 2.0 тди 140 hp, защо ги пускат толкова евтино около 7500-9000, като се има предвид че там колите са надути откъм цени. На място цените им падат с поне 500 надолу да не говорим че сме стигали и 1000 надолу от обявената цена. Предполагам, че са убити от каране. Но има и доста които са нов внос и са със сервизни книжки. Не съм голям разбирач, светнете ме къде им е играта.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е новия внос със "сервизна книжка" е три пъти убит от каране .... или от 2 коли е направена една.

 

Това в 99.99% от случаите на коли нов внос на "страхотна цена"

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикаляне и дебнене трябва.

Тука през форума, може да получиш само несъстоятелни съвети как да си купиш кола. Чети техническите раздели, за проблемите, които изникват в дадения модел и двигател. Така ще се ориентираш, става или не колата. 

Като си харесаш дадена модификация, тръгваш по автокъщите или дебнеш за добри предложения в интернет, които изчезват за ден-два. 

Така се купува кола. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил ли си някакви груби сметки колко горе-долу ще ти излязат първоначалните разходи след покупка? Не съм добре запознат с цените при 2.0TDI, но за едно читаво обслужване, каско, застрахавка, прехвърляне/еко такса и 1.5k са хвръкнали. Ако трябва да си купиш и гуми/акумулатор (щото по автокъщите са предимно с галоши и 5 коли делят един акумулатор :D )  и с лекота си подминал 2000лв и тва при положение, че колата е перфектна! Къде ще я намериш тая перфектна Б7ца до 7k не знам... :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужването ще го правя сам с баща ми, той работи в сервиз и не ми взимат пари за труд, а частите ги купувам със отстъпката на сервиза. А и б7 не са ли след 2007 година аз търся 2005-2006 година (не съм запознат напълно).

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази сума от 8-9000лв със всичко по регистриране на колата( номера,еко такси,ГО,първоначално обслужване,ролки,ремъци,водна помпа,масла,филтри и др)-единствено можеш да си купиш само ауди А4Б6 от 2001-2005 година,всичко друго ще надхвърли бюджета ти.Ако нямаш гуми или пък се яви и нещо по сериозно то си трябват още по голям бюджет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...