Jump to content

4F - отваряне на багажника с крак


OvivO

Recommended Posts

От известно време си го мисля, но нямам необходимото време, а и познания как трябва да се случи най-лесно и ефективно. Днес N1995 си е вдигнал сайта и пише за ретрофит на 4G на въпросната екстра Motion Sensor Trunk Release. Да, за 4F го няма като екстра от Ауди, но... вероятно няма да е толкова трудно да се постигне като ефект, особено за авант с ел. отваряне или седани с асистираното механично отваряне. Екстрата ще работи при отключена кола, а за екземпляри с Keyless entry - ще е перфе.

Общо взето трябва да се симулира, че се натиска бутонът за отваряне чрез сензор. Има китайки китове, да кажем този, гледах и клипове и се насаждат на всякакви марки. 

http://m.car-securitysystem.com/quality-10047331d-black-automatic-boot-opener-universal-foot-trigger-remote-boot-release-kit

 

@Manniakk: ти не си ли се замислял за такава екстра?

@N1995: ти би ли могъл да дадеш идеи, имал си и 4F.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти keyless entry имаш ли в колата? Иначе не мисля, че ще е проблем, то даже кодинг няма, все едно си натиснал копчето :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С модул от 4G, който ти си взел, ще стане ли или за 4F по-добре китайка? Реално да, трябва сензор да хване движението и да подаде същия сигнал като от копчето на бравата/дистанционното (макар че за дистанционното е по-сложно навярно).

Трябва производителите да предлагат API към ECU и да можеш да тригерираш различни ивенти по лесен начин, но може би след време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако беше open source щехме да напишем и с ляв мигач да го отваряш багажника ако искаш, ама не е, за това не знам дали изобщо ще си говорят и ще бачка при 4F...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

варианти има, ама май ми мина мерака... Може да се направи, който да подава кан команда за отваряне (все едно от комфорта - през дистанционното), може пак модул който да се връзва към сигнала от бутона, може и с китайски модул. Модула от 4г няма да сработи на 100%. Не знам колко си заслужава занимавката. Трябва да се следят доста параметри, дали колата е запалена, заключена от вътре и прочие....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че с китаец поне може и да работи, инсталацията е проста, но модулите трябва да си говорят. Не знам да не е секюрити риск обаче, въпреки, че кой ще знае ,че го имаш да ти краде колата през тоя модул точно, еле пък 4ф дето вече с поглед ги крадът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва от дистанционното да взима сигнал, ако взима от копчето над номера ще трябва колата първо да я отключваш, за да сработи.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудих се и аз за тази „екстра”, но после ми влезе в главата безжично зарядно под капачето на пепелника и багажника остана на заден план :Д

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това е интересно.До къде си стигнал с тоя прект?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретрофита към 4G почва с топката за скоростния лост, трябва да се спазва процедурата. :hilezh:

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chefoukr до където и с багажника :Д

Септември като се поосвободя мисля да почовъркам.

Иначе по темата: За сега мога само  да го затварям с крак :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...