Jump to content

Липсващи или премахнати символи от таблото


Recommended Posts

Здравейте, става дума за Polo 6N2, 2001, 1.4 MPI мотор. СТранното за мене е, че има само EPC, без чек лампа, сигнализацията за ръчна също не свети, има само звуков сигнал ако се потегли с ръчна. Отворих таблото но всичко е на ЛЕД диоди и нямаше липсващи лампи, чудех се дали е работа на джамбазин, да са премахнати светлините на въпросните лампи с програматор, или просто този модел е с oрязано табло и няма тези сигнали. Имах проблеми с ламбдата и нямаше сигнализация на таблото, което ме кара да си мисля, че има спряна сигнализация от джамбазите с цел прикриване на проблем. АКо някой е запознат, моля споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни първо един тест на таблото през VAG-COM, един от етапите е проверка на всички символи/лампи, ще си покаже кое-какво. Издири си и оригиналното за модела ръководство, там са описани символите, които са активни и трябва да светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, NIKO написа:

пусни първо един тест на таблото през VAG-COM, един от етапите е проверка на всички символи/лампи, ще си покаже кое-какво. Издири си и оригиналното за модела ръководство, там са описани символите, които са активни и трябва да светят.

Това съм го правил и мися, че само ръчната не отговаряше а чека не фигурираше в теста. Интересувам също дългото кодиране от vcds работи ли на kwp 2000 ecu или е само за Кан връзка, понеже на въпросното поло не работи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпросното Поло няма дълго кодиране в таблото или където и да е другаде. Май CAN-шина нямаше, а диагностиката със сигурност не минава през CAN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, тъкмо да не се мъча и с други версии на VAG.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...