Jump to content

Питане за проблем с ESP на АУДИ А4 Б6


hayasco

Recommended Posts

Без да има закономерност , светва лампата за тракшън контрола ,след което при изключване от скорост оборотомера пада на 500 / 600 об. след което ги нормализира .

При пуснат климатик се случва и да се загася мотора .

Както светва изведнъж , така и изгасва  без някаква причина . Когато не свети всичко с двигателя е наред.

В сервиза на диагностиката дава дебитомер но момчета казват че се съмняват да е от него .

 

Ако някой е имал подобен проблем , моля споделете !!! 

БЛАГОДАРЯ !!!

 

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за напало кажи какъв мотор имаш че да могат колегите да се ориентират

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш грешка за дебитомера значи проблема е в него. За да работят ABS/ESP коректно взимат сигнал за текущото натоварване на двигателя от дебитомера. Когато дебитомера е неизправен не работят и ABS/ESP и съответно им светват лампите. Също така при неизправен дебитомер падат и играят ниските обороти. Изчистете дебитомера със спрей за почистване на дебитомери и много добре му огледайте куплунга - много често пада изолацията на проводниците под гумения маншон на куплунга му и се окъсяват, самия куплунг прави лош контакт или има скъсан кабел, което води до записване на грешка. Огледай и въздуховодите около дебитомера да няма скъсан/сцепен и двигателя да смуче неотчетен въздух. След това изчистете грешките в контролера на двигателя и в ABS-a и ако всичко е наред би трябвало да държи стабилни ниски обороти и повече да не светват лампите на ABS/ESP.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

@hayasco имашли някакъв резултат че и аз съм със същата грешка тракшън контрол лампичката светва по време на дввижение и за да премахне трябва да изгася и запаля колата и след изминати 10-15 км само си изгасва и после пак и напоследък този цикъл се повтаря непрестанно ,закачих я на комп и даде нещо свързано с дебитомера колата е А4б6 3.0 куатроо и като не свети лампичката всичко си е перфектно @VBI колега ти да имаш някаква идея или да ме насочиш към правилния монтьор

IMG_20181021_121850.jpg

Редактирано от A4B6guattro3.0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм ходил да я правя защото в три сервиза три мнения.....!!!

с времето забелязах че обикновено го прави при градско шофиране в смисъл при постоянно сменяне на оборотите на мотора

на дълъг път изгасва 

за момента карам така но все пак трябва предприема нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще я кача тия дни на компа и ще я кача грешката а до тогава мисля да изчистя дебитомера и да видя дали ще има ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...