Jump to content

Що е то? Multitronic


r3z0n4t

Recommended Posts

Здравейте...преди 5-6 месеца се разделих с моето Ауди А4 Б8...за което много съжалявам.

Преди една седмица си взех пак такова но комби...вече не мисля са сменям марката :)

Та на въпроса...всякаква информация относнo Мултитроника би ми била полезна , технически данни , по подробно обяснение що е то Вариаторна кутия тези 8 скорости...в действителност ли са скорости или са режими и т.н.

Аз лично по-добра кола от тази не съм карал..кутията и мотора (2.0тди Caga) са  повече от перфектно синхронизирани.

Въобще визия на колата отвътре отвън обезшумяване возия всичко е супер..

 

Питам за кутията защото искам да разбера някой неща в повече за нея..вчера един приятел доста Хейтна като цяло колата и ме издразни със коментари от сорта:

 

Много недоизмислена кола , бучала при натискане на газта до долу , кутията не била като на ”нормалните коли” , мърдали стрелки на обороти но не искала да вървии(тествал на някакъв колега колата).

Въпросният приятел кара Mercedes Clk 2001 година...какво да се разправям с него? Безсмислено е ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Твърде много наслоена митология относно мултитроника има тук във форума, така че воден от тази мисъл ще се наложи да разчупваш много клишета.

Но все пак, моето мнение добито от опит, е че  тази скоростна кутия е чудесна за спокойно шофьори. Издържа много на градско движение, без скъпи ремонти.

Работи супер неусетно и плавно преминава във различни режими на действие, не покачва разхода на гориво сравнено с ръчните скорости.

Добре е да е имало някаква извършвана поддръжка на скоростната кутия, доката колата е били в гаранция (което е невероятно, но все пак...).

В купето на A4 B8 не е добър избор 2.7TDI + Multitronic, тази комбинация не е добра за живота на кутията. Чипване на останалите двигатели (в това купе) с пик на въртящият момент над 100Нм преди 1400об./мин., също не е добре.

 

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения мултитроник, който съм карал е на @Aleks67 когато му слагахме темпомата и ми хареса как се държи.

Неговата е 1.8 TFSI и си мисля, че при B8 вече е доста по-читав мултитроника и особено с не многото нютони при този двигател ако се поддържа редовно няма да има проблеми.

Сигурен съм, че славата й обаче не е незаслужена, може да се дължи на предходните модели или на неподдържани дизели от по-новите, но е факт, че повечето хора бягат от нея.

Приятна е за каране иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е второ ауди Б8 което карам с такава кутия и 2.0 тди мотор 143к.с. около 15 000 км съм минал...страшно доволен съм засега.

Хубавото е че тук хората спазват препоръките и ходят при дилъра да сменяват маслото на кутията и т.н. при смесено каране за последните 2000км ми е дало 6.0л. нафта :) Повече от доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Реших да съживява малко темата с една статия за ползването на Неутрална при автоматите, нещо което съвпада и с моето виждане за правилна експлоатация...

https://www.picknbuy24.com/amp/column_340.html

Всеки си има глава на раменете да преценява, но все пак хвърлете един поглед.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! 

Някой дали знае, колко струва автоматична скоростна кутия (мултитроник) за ауди а4 авант б8 8к5, 125кв, 170к.с., 2013 е произведена. Ще съм благодарен за всякаква информация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...