Jump to content

Проблем светлини


Yordanov_86

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам един въпрос . търсих във форума но не успях да намера подобна тема.

Аудито е А6 2006 225 кс - 3.0 Quatro Седан.- Светлените са LED

Проблема е следния

Когато запаля колата дневните светлените светят  поставил съм го на AUTO и не го сменям

След като тръгна и след 1 мин десния фар спира да свети. и ми изписва грешка на таблото.

Това е проблем повече от седмица, а преди два дни не ми изписа грешката и през целия път си светеше. гасих колата запалих я и пак светеше без да изписва грешка.

Предполагам е някаква слаба връзка. Моля за помощ.

Не е кружка,, Прави го само на дайли светлени. Къси и дълги си светят без проблем 

IMAG3542.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има страшно много теми по въпроса, потърси ги с търсачката. Най-общо проблема е в това, че LED крушките черпят по-малко ток от стандартните с нажежаема жичка и затова фис-а ги отчита като изгорели. За да се излъже фис-а се слагат товарни съпротивления/резистори с подходяща мощност. Тъй като греят много въпросните съпротивления понякога изгарят и това води до тази грешка, която си показал. В твоя случай вероятно е изгорял резистора на десния фар или е прекъснат кабела до него. Потърси го, ако е извън фара ще го видиш лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ще търся. точно за такъв проблем не намерих тема.

Ще проверя резистори и кабели ако има възможност.

ако не решение да се местят един по един от левия на десния фар. това успях да узмисля, но е много трудоемко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте моля. Не успях да намеря подобна тема а в неделя ще отварям фара фа търся прроблема,  защо на дейли светлените единия фар не свети. Моля за линкове на подобни теми или помощ. Ще бъда много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем му прави дясната дневна ЛЕД светлина ! Не късите ! Не крушките, а фабричните дневни светлини !!! :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че на 2006та фабричната дневна не е ЛЕД :Д

Някъде има резистор, за да не дава грешка и най-вероятно е заминал. Да огледа към буксата на фара, дали има прекрепени кабели и до къде отиват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ще търся резистора къде е. Ако намеря нещо ще пиша. Днес светеше 5 мин и изписа грешката отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, темата е стара но аз имам същият проблем на A6 4F фейс с лед във фара. Каквото и да правя, от както застудя ЛЕД-а пали за някакви секунди и после загасва и избива грешка на FIS-a.

Някаква идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен проблема идваше от куплунга на единия заден стоп. Контакт спрея реши проблема. Също и за неработещата стрелка на горивото - пак куплунгите на помпите са виновни...стари бангии, кво да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...