Jump to content

Стойности на Дюзи и Дебитомер 3.0 tdi


RhythmiX

Recommended Posts

Значи дебитомера 100% про е сдал багажа така ли ? Имам спрей ако го изчистя дали ще има филм или да не се занимавам и да взимам нов?

Ето снимки на стойностите на дюзите:

621E0654-F455-47B8-A1D6-E49383A1A2E9.jpeg

C57217B1-8BBE-4991-901A-44ADE23477E2.jpeg

C086E817-602B-4F55-8CA7-285197AF96B1.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли да помогне чистенето на дебитомера.

 

На 5-ти цил. дюзата дава по-високи стойности. Иначе изглеждат добре, но тези стойности не са гаранция, че са в ред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако верно има спрей - нищо не губи да пробва да го пръсне и да пусне един лог на новите стойности след това. Иначе със смяна е ясно, че ще постигне резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам спрей..ще пробвам :)

иначе какъв Дебитомер препоръчвате да си взема ?

Защото след 2 седмици ми се очертава голямо пътуване и реших да огледам детайлно колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Денсо си вземи, това със спрейчето е бошлаф работа. Колата, както се вижда нещо е правена, не е с оригиналния файл и със сигурност ще тръгне по-добре с нов дебитомер.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го чистих с един  спрей на локтайт .. контактен  използваме го при нас ..  не е истина какви боклуци  имаше в него  и неща  , който мислех че са черни се оказаха сиви на цвят. ..  Иначе моя мисля , че беше хитачи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах спрей под ръка и така и така ще поръчвам нов дебитомер реших да пробвам да го изчистя този да видя какъв ще е ефекта.

Каква мизерия изтече не е за вярване,чисто черна стана течноста от спрея.

 

Намерил съм си нов дебитомер DENSO за 188 лв. Цената добра ли е ?

Че гледам на места искат по 200 и кусур лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно вътре има една жица, която се нагрява и по примяна на съпротивлението и от охлаждането на премеинаващия въздух се съди за количеството му. Т.е. ако е в норми показанията значи печелиш, ако не и господа на дебитомерите не може да ти помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е вид нагревател и то с прецизни параметри, с постоянното охлаждане и нагряване тези параметри се променят и започва да дава глупости.

 

А и те производителите тия неща искат да ги сменяме често и даже се чудя, че изкарват по над 200х.

 

Вие сега ме карате да проверя моя и да си докарам 200лв разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@RhythmiX: направи един нов логг и да видим как е след чистенето. Моят на тази кола не съм го чистил до сега, но може и аз да го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, RhythmiX написа:

Имах спрей под ръка и така и така ще поръчвам нов дебитомер реших да пробвам да го изчистя този да видя какъв ще е ефекта.

Каква мизерия изтече не е за вярване,чисто черна стана течноста от спрея.

 

Намерил съм си нов дебитомер DENSO за 188 лв. Цената добра ли е ?

Че гледам на места искат по 200 и кусур лв.

Екстра е цената, взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, mshbul написа:

Вие сега ме карате да проверя моя и да си докарам 200лв разход.

 Ем при мен така стана.

До преди да го проверя ми се струваше всичко ок. После направих един лог, установих, че нямам спрей под ръка и направо скочих на едно Денсо.

Излезна малко под 200 лв. Ама пък си струваше ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще направя ЛОГ,че днес нямах време,но след почистването със спрей се усеща драстична промяна в поведението на колата и най-вече в показанията на борда за разхода на гориво..Все пак цялата течност беше черна. о.О

Ще видя,като направя ЛОГ как е положението на стойностите и ще ги постна тук.

Съмняваме да се оправи само с почистване,защото в наше време не можеш да минеш тънко измислено е. 

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mshbul Намаля се,колега. И взе една идея по-здраво да ускорява.

Утре като направя ЛОГ ще се види каква е разликата черно на бяло.

В събота ми идва новия дебитомер,защото не вярвам да е станал,като нов с чистене. :)

 

В темата,колегата @kpematop беше споменал,че не ми надува достатъчно турбото,това свързано ли е с дебитомера или другаде да търся причината? Преди месец-два ми беше забила грешка за управление на турбото,но от тогава насам не съм я виждал.472DA235-F39C-4F18-A72F-1203226B071C.jpeg

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На двата пъти където наби грешката с моторчето бях с един акумулатор,който не падаше но беше слаб..сега съм с нов акумулатор и не съм я засичал грешката,как мога да проверя в какво състояние е турбото и моторчето.

Имам и за смяна гарнитура на изходящия колектор,където е над алтернатора и започва ауспуха.

Майстора не я смени,защото нямахме много време,а ми каза,че е кофти,ако се скъса болт или нещо трябва да сваляме главата. Тази гарнитура играе ли роля за смущения на турбото или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...