Jump to content

Стойности на Дюзи и Дебитомер 3.0 tdi


RhythmiX

Recommended Posts

Стефчо имаше предвид, че ти е пуснато много гориво, а турбината не надува достатъчно и ако я сръчкаш на макс, ще изпушва. За сравнение при мене на 70 мг гориво, турбото надува към 2500 mbar, а при тебе е 2300. Така че може просто такъв да е файла, който са ти сложили при спирането на клапите и ЕГР-а, а на турбото нищо да му няма. Според мене най-добре първо сложи новия дебитомер, дай логовете да се види какво става и после го мисли турбото.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма грам кадилки както и да я натискам колата.. 

Значи ако се надуе турбото ще започне да пуши..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обратна е логиката, като се слага повече гориво се надува повече и турбото, но щом нямаш пушек значи е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен как са стойностите 

 

cb4nm-smjua.docx

 

Q7 BUG е мотора 

Редактирано от plamen 73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, lmbr said:

Има си специални спрейове за чистене на МАФ сензори, не знам какво точно им е специалното обаче

 

Не са толкова агресивни колкото тези за спирачки и карбуратори ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен течността от спрея си остана прозрачна и нямаше никаква мръсотия. Не усетих и днес разлика във вървежа, освен вероятно на психологическа основа.

Интересно от къде при някои се събира толкова мръсно? Лош въздушен филтър или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслени отлагания  ама от къде не знам :)  а и най вероятно от нов до сега се беше натрупало при мен .. сега като го изчистих не съм го гледал дали не е почернял пак ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали картерната вентилация излиза преди турбото. Там връща масло и една част стига до дебитомера. Аз съм имал дизели, които са връщали чак на въздушния филтър, но са били предкамерни и без турбо, не знам дали това няма значение

 

При теб щом е било чисто сигурно връща малко. При мен е доста при турбото. Тия дни ще се занимавам с дебитомера и ще видя какво е положението.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дебитомерът е закачен непосредствено преди турбото и след въздушния. 

А въздушният е като пресечен кух конус и в дупката по средата минава някаква въздушна магистрала с една клапа от другата страна на кутията на филтъра.

Забравих това за какво беше, май част от вихровите клапи.

Ако връша масло, може да е само от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май стана ясно от къде е нислото налягане на турбото.

Вчера се прибирах по магистралата и нямаше никакъв дерт колата даже си я карах 200-220 без грижи.

След като слезнах ит магистралата докато карах бавно забелязах,че мига лампичката за свещите и колата нямаше тяга.

Карах така 30-40км после като загасих и запалих светна и чека днес си пуснах един скан и даде грешка за управлението на турбото и датчика за налягане,грешката с датчика за сефте я виждам.

Тя се изтърка,но грешката за управлението не.

Сега не свети нищо,но колата няма турбо.

 

Какво следва ? Да де опитам да раздвижа лостчето на управлението или смяна ?

Ремонтира ли се или се сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/22/2018 at 15:32, RhythmiX написа:

Цитиране на предходно мнение!

Смянa нa моторчето нa упрaвлението нa турбото с ново и aдaптaция после. Около 450 левa излизa оперaциятa.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето какви пари е,че днес няма къде да проверя и за адаптация само в ауди ли или може и другаде ?

Изкарах буксата да видя дали когато е на контакт ще мърда лостчето,но не мърда и мисля,че едното кабелче на булсата е оголено,но най-вероятно аз като махах буксата се е начупили уплътненито,защото са прегорели.

Сега със запояване ще мине ли или нова букса?

Намерих втора употреба моторче от 233кс. с гаранция 300 лв. Дали са съвместими?

Ако не е голяма разликата в цената ще взема ново,че след 15 дни ме чака 2000км. Път.

 

От Дебитомер може ли да прави такъв проблем? Нали го чистих тези дни? Искам да изключа всяка вероятност за грешна диагноза. :)

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струвa дa дaвaш 300 левa зa моторче вторa употребa, зaщото около 400 е ново. Тaм жегaтa е голямa и всичко се опичa. Инaче зa aдaптaция в официaлните сервизи със сигурност я прaвят, но имa и други, тук по София излизa 450 левa всичко, но по твоя рaйон не знaм, трябвa дa проучиш зa цени отсъпки и т.н. Инaче виж си и буксaтa дa не се е прекъснaл някой кaбел и от товa дa идвa проблемът. От дебитомерa със сигурност не е.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дросела на ЕГР имамли вероятност да е паднало при положение,че е спрян ?

Само оригинално ли е това управление или има и алтернативи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене беше пaднaл от остa, но зa късмет си беше остaнaл тaм в дупкaтa нa ЕГР кулерa и не беше стигнaл до турбото. Зa моторчетaтa нa турбото сaмо зa оригинaлни съм чул дa се коментирa, явно нямa aлтернaтиви или поне читaви тaкивa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май и аз ще сменям дебитомер. намерих го за 180лв денсо.

 

направих лог, ама не знам защо егр-а стои все на 95 - нормално ли е?

 

Чудя се дали не правеше регенерация, докато тествах, че накрая като се прибирах видях на дпф, че е над 400гр.

LOG-01-001-010-003.xls

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че егр-а дава такава стойност постоянно 95 означава, че е спрян или затворен. По какъв начин е станало трябва да го огледаш, за да видиш. Аз не бих скачал на нов дебитомер преди да видя какво става с ЕГР-а. Иначе по данните от лога си наистина за нов дебитомер.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези проценти според мен са какво компютъра му подава, а той колко е затворен реално едва ли има обратна връзка, че да го показва. Има някаква и затова се появява грешката за insufficient flow(излиза ми понякога), но не е на този канал.

Т.е. аз си мисля, че компютърът го иска затворен, а защо - ей това се чудя.

 

Четох в разни форуми на доста хора им е така, и на 2.0 мотора също. Обаче не намерих някой да е разбрал защо е така. 

 

Попаднах на инфо, че при висока темп. на входящия въздух може компът за държи затворен егр-а. Дали е това при мен не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...