Jump to content

Избор: SDHC Memory Card ( Class 10 )


Recommended Posts

По отношение на картите с памет във формат SDHC от клас 10-ти кое е за предпочитане да се закупи/използва.

 

Памет 8GB - 16GB - 32GB

 

В Алиекспрес се намират всевъзможни китайски незнайни марки от този клас за по 10-на лева за брой.

Като се минава и през SanDisk,Kingston,Lexar,Toshiba .. докато се стигне до нашите магазини със същите и да кажем Sony,Aparecer.

 

Търговски лога и наименования много,както и увещаване на високи скорости на четене,запис и т.н вариращи в граници от 80MB/s - 90MB/s - 94MB/s - 150MB/s

 

Ще се използва за музика в колата,няма да е за снимки,4К видеа или нещо от сорта.

 

Зависимостта е такава,че (Клас 10) има най-обикновенни,после идват Pro-версии и накрая Extreeme-версии.,като това дето забелязвам е че там дето пише кой клас са има в едни улейчета маркировки с числа 1-2-3 ...

 

Споделете мнение кое си струва като качество се вземе или вие ползвате конкретно и сте доволни/недоволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията ми са, че през последните години доста се е влошило качеството на паметите като цяло, било то флашка или карта. Взимай това, което ти попадне на добра цена и колкото изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във викито пише:

 

Secure Digital (SD) is a non-volatile memory card format developed by the SD Card Association (SDA) for use in portable devices.

The standard was introduced in August 1999 by joint efforts between SanDisk, Panasonic (Matsushita Electric) and Toshiba as an improvement over MultiMediaCards (MMC),[1] and has become the industry standard.

 

Ползвам SanDisk и Кингстън, първите се водят автори на стандарта, вторите са ми останали като добра марка рам от времената в който сглабях компютри сам и затова си викам все е памет, не съм имал проблеми, като кингстъна е седял две години в телефон и още си работи

 

ползвал съм и Intenso (от кауфланд защото бяха много евтини и на някакво седмично промо (лаптопа си я чете, телефоните си  я четът ок (но съм я ползвал само за прехвъляне на данни), имах проблеми на трансмитера ми с една такава - нещо дава грешка, трансмитера ми уж се води готин испански Energy и бар кода му е с 843 не е сглабян в китай ) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Алиекспрес такива неща не се купуват. Най-добре от истински магазин примерно Ресет - http://reset.bg/catalog/14/1414/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретни доводи защо не се купуват от Алиекспрес?

Само заради гаранцията?

Щот гледам там масово продавачите са коректни откъм пратки и са с 5 звезди на рейтинга,включително и от български купувачи.

 

Другото което ми направи воечатление е че една и съща карта памет,като марка,модел и характеристики,ако там се продава за 12 лева,тука в Техномаркет е 22 лева тоест по пътя на логиката плащаш две карти,ако стане нещо,гаранция сменят я..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото тези карти точно са супер ненадеждни и за това че ще спестиш 10лв ще получиш такава с надпис 32ГБ която ще умре след 3 месеца или ще губи данни или ще е бавна или всичко това накуп плюс опцията да е 4ГБ при надпис 32. Дадох ти магазин с надежни карти с доживотна гаранция. Смятам че 15лв с ДДС за 32ГБ с гаранция е повече от добра оферта.

http://reset.bg/catalog/14/1414/1414278/

Имам един познат тарикат който си накупи цяла камара флашки от Алито и о чудо! Нито една не работи като хората. Ама то 6$ за 128ГБ било добра цена. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е твоя приятел се е престарал с цената така да се каже.

Както казах,ще заложа на 16ГБ просто защото 32ГБ музика за автомобил са страшно много/поне за мен.

 

Иначе по отношение на скоростите в частност 80/90MB/s дали ще има разлика голяма за четящото ги устройство,пак казвам това ще са песни във формат (mp3) и битрейт (256/320kbit) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 години взех една ADATA 32ГБ с доживотна гаранция от магазин за компютри и аксесоари - минала е през 3-4 телефона и никога не е създавала проблеми. Тогава беше около 35лв. Като гледам, от линка на @grizzly, картата е същата. При условие, че вече е 15лв, не знам какво изобщо се намесват карти от алиекспрес, за които на всичкото отгоре ще се чака.

 

ПП Два пъти в годината ми подаряват флашки по 8-16ГБ с производител без име от алито. Ползвам ги месец-два и заминават в кофата.:hilezh: Преди време бях пуснал снимка как една с важна информация на нея, на клиент, се беше строшила на 2 части от спойките на USB порта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за апарата ползвам една ТДК 32гб. и една Сандиск 16гб., като помня че бяха на една цена, ползвам ТДК-то за първа и за сега няма проблеми, а са минали през нея над терабайт.И двете са клас 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. с повече гаранция да бъде. За предпочитане от надежден магазин. Иначе всичките от клас 10 ще ти свършат работа, даже и тези от клас 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще взема някой SanDisk (Class 10) от Техномаркет/Полис ... с гаранция и това е,колкото изкарат,все пак няма се съхранява секретна информация на тях :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 години брат ми поръча от Алито няколко вида като марки и размер карти. Всичките са в коша:hilezh: ,като някои не си отговаряха и на показанията. Взимай с гаранция, не се лъжи с тия боклуци. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теми за карти памет за 10-20 лева? Марто, срамота е в тоя форум да се пускат такива теми, освен ако не планираш да закупиш 10 000броя :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срамота е ако нямаше подраздел ... в случая има и мога си пускам всякакви теми но не е нужно да се превръщат в спам.

Отделно от това - фенове на марката,разбиращи от Ауди отдавна няма ;) във форума или ако има се броят на пръстите на едната ми ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех от Зора Сандиск клас 10 , 16гб и ми прави мизерии. В телефон е, ползвам е за снимки и след време файловете се повреждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест всичко е боклук.

Остава да купя тия с бранд на Ауди от официалния вносител за по 80-100 лева парчето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно взех някаква Тошиба UHS 64гб за 40лв ...За момента вс е наред. По принцип при по-високите класове нещата са уж по-качествени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, MAPTO7007 said:

Тоест всичко е боклук.

Тоест купи си карта от специализиран магазин/вносител, а не от хлебарницата или али.

Не само карти, за всякаква памет има риск от менте при покупка от али.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест както казах ще взема от технотата с гаранция и ще я ползвам за музика ... просто решихсе допитам до вас от какво сте доволни.

Тези които продавам със сегашната медия,ги взимах от Ибей и така се каже нямат отказ или нещо от сорта да правят мизерии.

 

Ще видя само СанДиск или Сони чета добри отзиви за тях ще взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony не бих казал ,че са добра опция, особено тези ,които продават по техно шитовете...Имам над 20 карти Сони хвърлени на боклука. Едва изкарват един сезон, купувал съм ги, защото са ми трябвали с друга цел и никога не е имало ценна информация на тях. Пак казвам, колкото по-висок клас, толкова откъм качество са по-добре нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил съм от Мост компютърс над 10 броя или А-дата или Кингстън - много доволен.

http://www.mostbg.com/most/pricelist.aspx

Дай на филтър - флаш и цена в Бг лв. и избирай.

Гледай втората цена/тя е без ДДС/.

Първата е за купувачи с отстъпки в Мост.
 

На опаковките пише доживотна гаранция, но всички магазини дават 8-9год.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като това ама няма 16-ка,не че е проблем да е 32ГБ

ДА РАЗБИРАМ,че се гледа крайната цена сметната с 20% ДДС?

 

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=49600

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...