Jump to content

Passat B6 2.0 TDI 140 BMP Проблем със електрическа ръчна спирачка


LightNight

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дни имам проблем със пасата. Както карам и не мога да обясня кога точно се получава това, дали когато я настъпя повече или ако тресне в някоя дупка. Карам си и изведнъж светва една лампичка на оборотомера ще я кача картинката малко по надолу в темата. P задраскано жълто, не миха стои си така и ми пише parking brake fault check user manual. Проблема е, че както карам и светне изведнъж и влиза в авариен режим според мен. Започват да ми мигат всички скорости на борд компютъра и не мога да включа нищо. Колата е DSG 6 скорости. Възможно ли е да е от електрическия бутон за ръчната спирачка или? Дайте мнение дали изцяло е възможно влизането в авариен режим от паркинг спирачка. Понеже тя светва и влиза. Няма прелашквания и тежко превключване на скоростната кутия работи перфектно плавно. Турното не свисти силно и т.н. Дайте мнения Благодаря! Това е снимката, е подобно е :)c2991cas-480.jpeg.be7bdf042f75c719d2c98a

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Забравих да спомена, че като изгася двигателя за 10 секунди някъде и запаля всичко си е нормално

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети си грешките в двигателя и скоростите, ръчната спирачка няма нищо общо, просто дава индикация, че няма да работи автоматичното ѝ изключване при потегляне - затова индикацията е жълта, а не червена. Тази индикация, както и останалите е следствие от проблем с някой от датчиците на двигател/скорости, примерно проблем с дебитомер или друго.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми препоръча колега от Русе с читав ВАГ КОМ Мерси във фолксваген я носих преди дни на диагностика преди да я купя нищо съществено не казаха

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на диагностика, оказа се че проблема е в скоростната кутия някакъв изходен сензор не го разбрах точно, че не разполагам и с разпечатка от диагностиката. Имате ли идея за какво иде реч и колко ще струва този сензор и ремонта като цяло.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нямаш точната грешка и не знаеш кой е сензора няма как някой да ти даде цена ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...