Jump to content

ЕГР клапан - грешка Audi A4 B8


georgislavchev

Recommended Posts

Здравейте ,искам да ви попитам за съвет.

Преди няколко месеца ми светна чек лапата и при включване на колата към ваг ком се установи някаква грешка с егр клапана. Същия беше почистен и грешката изчезна. Последваха няколко светвания на въпросния чек през определен итврвал от време и предполагам същата грешка и след няколко паления на двигателя изчезва светещата лампа на чека на таблото? Колата не си променя начина на шум и вървеж? Според Вас удачно ли е смяна ма  егр с нов при положение че грешката ту се появява ту изчезва? И дали така ще се реши пробшема или е някаква др причината ?Audi a4 b8 3.0 tdi 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Нов ли купи ,коя марка и колко пари

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо го почисих и след 400 км пак светна :)  Сега след като сложих добавка не е светвал чек-а може би вече около 1000 км. Възможно ли е добавката да е помогнала с нещо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Carlosr написа:

Нов ли купи ,коя марка и колко пари

Sent from my iPhone using Tapatalk

Да, нови ЕГР и охладител, но понеже в сервиза го бяха поръчали не съм сигурен, май беше PIERBURG. Всичко ми излезе с труда към 1100лв. Скъпото беше охладителя, който бил към 700лв. Но вече почти 2г и 25хил.км нямам проблеми с чека, не е светнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, georgislavchev написа:

Първо го почисих и след 400 км пак светна :)  Сега след като сложих добавка не е светвал чек-а може би вече около 1000 км. Възможно ли е добавката да е помогнала с нещо :) 

 

При този тип ЕГР проблема е, че оста се износва и заклинва в отворено положение, чистене не помага, смяна с нов и забравяш за случая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...