Jump to content

Смяна на маслена помпа


Vachkov

Recommended Posts

Здравейте , мисля че имам проблем с маслената помпа .Да попитам , един ремонт (смяна на помпата) , като чисто за труд , приблизително колко излиза (ясно ми е че в различните сервизи цените са различни но приблизително) , трябва ли да се вади двигателя и ли се достига и през картера и ако може да ми даде линк или да ми препоръчате каде да питам за цена на такава помпа (оригинална ) тъй като е много зор намирането и пък знам че ако се сменя трябва задължително да е оригинал. Двигателя е 3ка тди , БМК , на около 400к км реални ;). Мерси предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оригинални части пазарувам през Ауто+ или пък Порше директно. Тука от форума има едни колега Райно, той продава оригинални части с отстъпка. Това са му координатите:


Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Забравил съм да пиша , помпата е сменена(взех оригинал за 550 лв...) , от нея беше проблема , помпата се сменя супер лесно , само долния картер пада и можеш да я развиеш , бях при майстора докато я прави и гледах , хвана ме малко яд , че не си го направих сам но се наложи да поизправи и картера че е удрян  , така че не съжалявам изобщо пък и малко пари ми взе ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удряна е , смукателя на помпата има като фи (като втулка в началото ) и тая така да се нарече втулка беше набита навътре и ограничава дебита на маслото , изглежда на ниски обороти няма ядове , ама на високи не и достига ... Майстора ми изправя картера , понеже новата помпа не се побра , мислех да сменя с нов ама не намерих .... и след изправянето нямаше проблеми и несъм и търсил усилено !!!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, моята моторетка е на същите километри и се ослушвам за потенциални проблеми. Може би ще я сменя профилактично, да съм спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Преди 2000 километра счупих турбото. 

Направиха го, сега е проблем маслената помпа, та въпроса ми е възможно ли е да е зареди маслената помпа? 

Да знам дали да не сменя майстора, щото ако не открива проблемите, колата ще изпрегне няколко пъти по бързо. Ауди А6 2006 година на 300к. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди 2000 километра го счупих на две, направиха го, започна да издава продължителен звук. 

Казах на майстора, закарах му колата да погледне и ми вика, карай няма проблем. 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Казаха ми датчици, помпа, а ако не са ги сменили как да позная. 

В началото след втория ремонт на турбото имаше малко по различно работене на двигателя. 

И пушеше предимно на 5-та и на 6-та скорост. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...