Jump to content

Проблем с ламбда сондата на пасат В5 с двигател АРТ с газов инжекцион


Recommended Posts

Здравеите колеги.Не знам дали пускам темата в правилният раздел и ще помоля модераторите да я преместят евентуално.Реших да пусна тема тъй като не намерих в нета информацията,която ме интересува.Колата я имам от година и половина и мога да кажа,че не съм имал сериозни проблеми през този период.Закупих а през март 2017г. обслужих я и и поставих газов инжекцион ланди ренцо.Проблема е следния на моменти колата започва мудно да върви и след това се оправя.Закачих я на ваг ком и ми излезе следната грешка 16518 доколкото видях в нета става въпрос за ламбда сондата.Интересува ме какви стойности трябва да дава ламбда сондата конкретно за този двигател за да проверя изправността и преди да реша да купувам нова и да я сменям ако се окаже,че е за смяна.Ще се радвам на съдеиствие от ваша страна тъи като във фолксваген форума никой не може да ми помогне.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да погледнеш на живи данни с VCDS какво показва л-сондата - така ще можеш да прецениш дали е за смяна или не. В предвид грешката, вероятно е за смяна, но това дават да се провери в сайта на ross-tech.com :

 

16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity
P0134 - 35-00 - -


Possible Symptoms

  • Malfunction Indicator Light (MIL) faulty


Possible Causes

 

  • Wiring/Connectors from/to Oxygen (Lambda) Sensor Bank 1 Sensor 1 faulty
  • Oxygen (Lambda) Sensor Bank 1 Sensor 1 faulty
  • Improper fuel PSI/Volume or lean due to false air leak in intake or exhaust.
  • Check MAF and Part # installed for FOD?



Possible Solutions

 

  • Check Wiring/Connectors from/to Oxygen (Lambda) Sensor Bank 1 Sensor 1
  • Check Oxygen (Lambda) Sensor Bank 1 Sensor 1
  • Correct Fuel PSI/Volume or sort leaks for intake and or exhaust.
  • Run readiness tests and log comparison of Bank S1 to S2 for movement for isolation and if dual banks.
  • Verify trim and command control 0x01-08-030 + heater circuit or EGT for cross.
  • Clean OXS with propane/butane torch by heating cherry red for 1 minute.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...