Jump to content

А8 D3 3.0 тди Изхвърля масло


Макс А8

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам следния проблем.

Значи двигателното ми масло е на около 8000км. ( Уж Кастрол 5w30 са ми сложили )

Преди няколко дена карам си 8мака и на таблото ми излиза Датчик Масло.

Отварям капака и гледам масло на радиотора, то направо го е изхвърлило по него. Като изпръскано.

Радиатора е обвид в пластмасова обвивка от страната на двигателя.

Колата се кара рядко!

Ремака и ролките и те оляти частично с масло, от дясната страна е цялата работа!

Измих местото където е зацапано, за да видя къде,що изхвърля неможе нищо да се види

Моля за вашите Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста я оляло, би трябвало да си личи от къде. А сигурен ли си, че е двигателно масло, като го избърса чернееше ли? Че и хидравличната течност, и антифриза седят мазни. Нафтата също... Климатика работи ли, моя компресор преди да гръмне бая беше омаслил района.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, гравитацията води изтеклото вещество надолу, а движението на колата напред + перката на радиаторите разнасят теча в посока назад. Та, огледайте и радиаторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12.09.2018 г. at 1:57 PM, Макс А8 said:

Здравейте колеги.

Имам следния проблем.

Значи двигателното ми масло е на около 8000км. ( Уж Кастрол 5w30 са ми сложили )

Преди няколко дена карам си 8мака и на таблото ми излиза Датчик Масло.

Какъв е този мотор с осем цилиндъра?

Колкото до теча,ако все още не си разбрал от къде е.Всичко се мие и обезмаслява .Подсушава и чак тогава се пали и проверява от къде  тече.Два пъти съм мил с препарат и пароструйка мотора на една кола, до като видя теч от  о пръстен под корпуса на масленото тяло.И течеше по литър до слънчака и обратно.Така обработи колата ,че няма да изгние скоро.но скапа доста тампони по изпускателната система и един на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Провери чашката на масления филтър. Ако тече от нея се изтича между V-то на мотора и отива при демпферната шайба. От там почва да пръска навсякъде и става мазало. Пипано ли е нещо скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...