Jump to content

Масло quattro


Mecho1991

Recommended Posts

Здравейте колеги, маслото на диференциала сменя ли се на определени колометри или вообще не се пипа? Колата е 1.9tdi 131 quattro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mecho1991 написа:

Цитиране на предходно мнение!

Някой ще ти кажат че не се сменя други казват че се сменя. Определи километри май няма но щом си решил можел да го смениш. За предното май трябваше литър за задното 1.5 или обратно като цяло ти трябват 2.5 литра ти трябва да вземеш 3 около 100 лв е литъра. Смяната на задния е лесно на предния сваляш гумата от пасажерската страна и там има пробка. За раздатката маслото е скъпо и трябва 1.5 литра. Литрите и цените са по спомен от програмата ЕТКА.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем. Като се навиеш да сменяш кажи ще проверя в ЕТКА точно какво масло и колко ти трябва.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на Б7, отпред на кутията събира един литър, отзад на дифа по спомен литър и половина. В книжката мисля пише, че се сменя на 60к. или 5 години което настъпи първо или 120к. беше интервала, но така или иначе щом си решил да го сменяш идеята е много добра.

Специално за тия 2 места ползвай само качествени масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 23.09.2018 г. at 11:30 PM, Mecho1991 said:

Благодаря за бързия отговор колега, за сега няма да го сменям защото трябва гуми да се купуват :D

 

Ако на пълен ляв/десен усещаш все едно тътри гумите смени поне на раздатката, щото това масло обикновено е същото откакто колата е излязла от завода в Инголщадт ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, NITRO1 написа:

Ако е на Б7, отпред на кутията събира един литър, отзад на дифа по спомен литър и половина. В книжката мисля пише, че се сменя на 60к. или 5 години което настъпи първо или 120к. беше интервала, но така или иначе щом си решил да го сменяш идеята е много добра.

Специално за тия 2 места ползвай само качествени масла.

Това не е вярно. На Б7 предния диф, торсена и трансмисията са в една коруба. По спомен около 4.5 литра масло сбира. Задния диф около 600мл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в грешка си. Може да са в една коруба но маслата са различни нали гледам схемата на ЕТКА там ми казва колко масло къде и как.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслата наистина са различни. С различни номера са. Това съм го пропуснал. И аз съм вадил номерата от ЕТКА

Редактирано от DimitarBT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, подвел съм колегата. Погледнах си таблицата с разходите.Димитър е прав - 4 до 4,5 литра в кутията защото всичко е на едно и в задния диф литър и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги ! Имам А4 Б7 с ръчна скоростна кутия ! Мисля да сменям маслото на раздатката , но несъм наясно дали скоростна кутия, диф и раздатка са на едно масло или по отделно . Понеже и аз съм със същият проблем на ляв и десен завой също ми преплъзва задна дясна, когато колата загрее . Благодаря предварително за отговорите ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздатката и скоростната кутия ползват едно и също масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 Здравейте колега а какво масло да взема за скоростната кутия та да сменя и на раздатката и да видя дали ще се оправи това 

Преплъзване при потегляне със завит волан 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...