Jump to content

Зимни джанти 16 или 17 цола?


nakata6

Recommended Posts

Здравейте колеги тъй като отскоро съм собственик на а4 б8 авант и в момента съм с 18ки джанти и колата изглежда много яко,естествено минусът е че вози твърдичко,трябва да търся зимни гуми и джанти някакъв по-малък размер,чудя се между 16 и 17 цола какво ще ми препоръчате за зимата,засега съм се насочил към 16 цола но незнам как ще изглежда колата с 16ки,да не и стоят подкалниците наполовина празни,моля ако сте с 16 дайте снимки,Благодаря колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 17'' ще е добре, виж си размера гуми за 16'' и 17'' и гледай оферти. При 16'' ще има повече гума, оптично джантата стои по-малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ма па вози по-меко, дееб@ и лагерницата... :)

 

В проект тези 16ки остават зимни за 205, а за летни ще се търсят 17ки с подходящия галош... Но да си причинявам 18 на бъбреците, този филм няма да го гледам!!!

 

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги БЛАГОДАРЯ за бързите отговори спрях се на 17ки мисля че е оптималният размер между 16 и 18,има ли някакъв размер за джантата,харесал съм едни от ауди А 6 4G 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех 17ки афтърмаркет и гуми с размер 225/50/17. Още не съм ги сложил да видя как ще стоят, но диаметъра, спрямо 18ките 245/40 се увеличава с 4мм, според разните калкулатори. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоят много добре 17,видях на един колега как стоят,даже и возията има минимална разлика с 16-ките,такаче добър избор и аз съм се насочил към 17ки,с здраве да си ги търкаляш колега и безаварийно!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с 18 лятни,вози малко по твърдо но мисля че е ок,но не съм с спортно окачване,представям си при теб как ще е :D

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих аз 17ките и верно возията няма нищо общо с по-високата гума. Обаче много грозно ми стои, направо не мога да го гледам :D Май трябваше да си взема 224/45 гуми, ама вече свирено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 са си перфе, скоро видях А8 D2 с 16'' - е, това си беше грозно. 

На мазен Хасфалт с 19'' си е уникално добре, но тук нямаме такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, nakata6 said:

що колега готино стоят и возят по-добре от 18,иначе точният размер за 17 е 225-50-17

я дай снимка

https://photos.app.goo.gl/i9uybgnp4BjtWpk66

Ето. Височка ми идва гумата, но вози супер меко, няма спор. Може би трябва да свикна, щото с 18ката стойката е доста по-различна. Може би и самата джанта май не ме радва как стои. Знам си аз, че само петолъчки ме кефят, ама викам айде да е по-различно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плашим хората бе :D:D:D Не бе, не е чак толко зле на живо, но догодина друга джанта ше взема :D

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, kosio85 написа:

https://photos.app.goo.gl/i9uybgnp4BjtWpk66

Ето. Височка ми идва гумата, но вози супер меко, няма спор. Може би трябва да свикна, щото с 18ката стойката е доста по-различна. Може би и самата джанта май не ме радва как стои. Знам си аз, че само петолъчки ме кефят, ама викам айде да е по-различно :D

Готини са джантите голега много добре си стоят даже с здраве и безаварийно да си ги търкаляш,на 50 ли са високи гумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...