Jump to content

Смяна цвета на лед мигачите на стоповете?


svetoslav.yo

Recommended Posts

Може би пускането на един кабел и предполагам малко кодиране му се струват побългаряване :nixweiss:

Ама друго си е да се търсят алтернативи след като има готови решения... 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малък ъпдейт :D , нищо ново под слънцето :( ходих в Ауди Варна , немогат да помогнат , говорих с една камара хора и всички казват само в София . Само със стопове немога да мина и трябва преправяне което е писано и във форума ,но все още немога да намеря такъв човек във Варна или региона. Една регистраторска фирма ми каза че са сложили само стопове /под наем /на които се вижда че са ОК и не са пуснали светлините в КАТ и колата е минала и после са върнали оригиналните , но гаранция няма за нищо. Към момента не смея да купувам каквито и да е стопове защото незнам кой какви изисквния ще има за EU диодни или обикновенни  / сервиза който ще се занимава с тази процедура /. Ако някой може да препоръча фирма или частно лице в региона ще бъда благодарен . В понеделник ще звъня на още няколко "фирми" .Болорит е едната , но е пак в София .Ако някой има мнение по въпроса за тях нека сподели :) и ми дадоха тел на човек в Пловдив , дано има положителен резултат :)  , че взех да се отчайвам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте :) намерих няколко човека във Варна които се занимават с  това . Днес оправях документи за митническия внос и от 11.08 сега ми дадоха дата на пристигане 28.08  :(  Като пристигне и оправя всичко веднага ще споделя инфо на хората които са помогнали със светлините :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това следващия път си я вкарай през Холандия ;) ... там за изненада няма такса митничар такса нз си кво и т.н.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 години живехме в САЩ и ни писна и решихме да се приберем .Несъм се интересувал на 100% точно с какви перипети ще се сблъскам :) Беше ясно че ще има ама дано всичко се нареди накрая 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах КАТ Варна със менкане на стоповете и прекодиране.

Да, буксите са различни, но има начин и за това и всичко става идеално и работи.

@vle4ugoto пиши ако все още търсиш решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, vle4ugoto написа:

10 години живехме в САЩ и ни писна и решихме да се приберем .Несъм се интересувал на 100% точно с какви перипети ще се сблъскам :) Беше ясно че ще има ама дано всичко се нареди накрая 

 

Ако колата е била твоя в Щатите, с номера и идва от щат в който колите имат и преден номер, има начин да си я караш в България с американските номера без Технотест, без годишен данък, без годишен преглед и без регистрация в България колкото дълго си искаш. Единственото е че няма да можеш да ѝ направиш каско, само ГО. Трябва също да махнеш стикера от задния номер на който се вижда годината.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в състояние по всяко време да замениш колата която караш с такава на същата стойност без заеми и т.н. не ти трябва каско. Хора които се връщат след 10 години в Щатите обикновено попадат в тази категория. ;)

 

Най-малкото е че можеш да си караш колата в България с американските номера докато мине процедурата по регистрация, която ако не живееш в София отнема поне 2 месеца.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, CVT написа:

Ако си в състояние по всяко време да замениш колата която караш с такава на същата стойност без заеми и т.н. не ти трябва каско

Баси глупостта е това честно :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е глупост, на моята ѝ спрях каското още като навърши 4 години и излезе от гаранция. За 10 години съм дал за щети по-малко от половината от колкото щях да дам за каско.

 

преди 17 минути, OvivO написа:

ГО на кола с чужди номера може, но временно и след това трябва анекс или бъркам?

 

Временно, но за неопределен срок.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорех за щети, а за кражба.

Като ти я откраднат 3 пъти за 1 година и ще видиш как ще ти се стопи "състоянието" :hilezh:.

Сега ти ще кажеш, че твоята не са я откраднали за 10 години нито 1 път, но ти може да спиш в нея, да я държиш само в гаража на къщата, да не смееш да отидеш на ресторант и т.н. и т.н.

На "нормалните" хора масово им се крадат колите, B8-ците конкретно си заминават доста бързо, А4 и А5...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни статистиката и ще видиш че повечето хора нямаме открадната кола нито веднъж. В мнозинство сме! :)

 

От друга страна ако плащаш каско през целия си живот през който шофираш, това е еквивалентно доброволно да се съгласиш да ти я откраднат 2 пъти.

 

Иначе аз лично нито спя в нея, нито имам къща. До преди 6 години нямах и гараж.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не съм съгласен - да караш сравнително скъпа кола в БГ без каско си е идиотия най-страшна... стига ти някой без ГО да те тресне и ходи гони михаля да се разправяш с гаранционни фондове и т.н. за да си вземеш парите.

 

Не, благодаря - нервите и личното време са много по-ценни от няколко стотин / хиляди лева на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статистиката на хората с по-новички Аудита, които ги карат ежедневно и ги спират на всякакви места и нямат гаражи за тях надали ще е толкова цветуща във "ваша" полза ;).

Но дори така да е, да държиш кола за 40-50+ бона без каско е пълна глупост, при условие, че каското ще е ~1500 лв. на година да кажем и лично аз го избивам почти всяка година, миналата ми дадоха 1.8к. само за предно стъкло, да не говорим, че имах и 5-6 детайла с леки драскотини и камъчета боядисани в Мото Пфое, а там е по 400-500 лв. на детайл...

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ти кажа не съм срещнал човек който да има каско и да не каже че го избива всяка година, или пък че е във плюс. 

А застрахователните фирми за каско някак си не само продължават да оцеляват, ами и да трупат печалби. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам какво си срещал, но аз имам документи за всички тези неща, ти пишеш тотални глупости ;).

Виж, прави каквото искаш и знаеш с твоята кола и твоето "състояние", но не давай кретенски съвети на хората, особено като говорим за смяна на мигачи и решаване на елементарен проблем :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ти кажа не съм срещнал човек който да има каско и да не каже че го избива всяка година, или пък че е във плюс. 
А застрахователните фирми за каско някак си не само продължават да оцеляват, ами и да трупат печалби. [emoji4]
 
Аз имам каско, но не завеждам дребни щети, защото не ми се занимава с бояджии. Така, че каското ми е само и единствено разход, но го приемам по-скоро като "такса спокойствие" [emoji3][emoji3]
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, CVT said:

Временно, но за неопределен срок.

Лично имах кола с чужд номер, направих и ГО и каско с чуждите номера, след 6 месеца отидох за анекс и щяха да ме пребият :) ако бе станало произшествие, не знам какво щеше да се случи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, но имах само ГО. Спира ме КАТ, не видя нищо нередно. ( Как така щяха да те пребият, те за милиционери ли се имат? :) )

 

преди 13 минути, fifipaldi написа:

Не те знам какво си срещал, но аз имам документи за всички тези неща, ти пишеш тотални глупости ;).

Виж, прави каквото искаш и знаеш с твоята кола и твоето "състояние", но не давай кретенски съвети на хората, особено като говорим за смяна на мигачи и решаване на елементарен проблем :hilezh:.

 

Може би това не се отнася за теб - може голяма част от състоянието ти да е в колата. Ако е така, плащай си каско! Но тук говорим за Ауди S4 B8 на човек който 10 години е живял в Щатите. Това е все едно ти да не можеш без каско на велосипеда. 😆

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, CVT said:

И аз, но имах само ГО. Спира ме КАТ, не видя нищо нередно. ( Как така щяха да те пребият, те за милиционери ли се имат? :) )

ама не от КАТ, пред тях си минавах без никакви задръжки. Когато отидох при застрахователя за анекс...там настана драма :) Поскараха ми се доста, че било временно, доакто я регна и да ходя за анекс, а не 6 месеца...това бе преди много години вече в Армеец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно... преди 5-6 години като ми начука градушката S4-ката какво общо има това с баДките ?

 

Ремонта в Порше беше 13 000 лв. ,  колата нямаше здрав детайл, правиха я 4 седмици и стана ИДЕАЛНО - без абсолютно никакви забележки.

 

Или ти понеже си хитрец ще я направиш при вуйчо Ваньо в гаража за 2 500 и ще си плащач?

 

Айде стига, аман от глупости....

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах - всички застраховани са на печалба, само каско фирмите губят. 😆

 

Ще им върнеш двойно това което са ти платили, само че постепенно.

 

Моята точно тогава си стоеше без каско паркирана пред тогавашната ми квартира в Манастирски Ливади. Само че там градушка нямаше. Всичко е вероятности, а тези които знаят как да ги изчисляват в тяхна полза са тези на които се плаща и те определят цената.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми че мога да я карам с US номера но ми трябва гранична гражданска отговорнос която е много скъпа . Искам да си я направя както си трябва и да си има BG номер . Каско съм си плащал винаги на почти всичките коли в САЩ /там закона е доста различен / . Не ми се рискува за 2000лв каско да треперя постоянно . Несъм ходил да питам какво точно застраховат /външни детайли лесни за кражба - джанти , спойлери и т.н./ и какво евентуално изплащат . Вярно е че ако няма застрахователно събитие не са малко пари дадени за "спокойствие" , но гадни хора има навсякъде / ще я надере с ключ просто ей така :( / Проблемите с паркирането са големи навсякъде , за 0 време ще стане на решето :D . Чета в чужди форуми / USA , Poland ,Latvia и т.н. /че само с кодинг става без да се сменят стоповете , но никой не отговаря на запитванията ми . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...