Jump to content

Климатик-проблем


Recommended Posts

Здравейте! От скоро имам проблем с климатичната система. Имах спукана тръба, но след сервиз ми я залепиха и уж нямало проблем. Оказа се, че след като са ремонтирали колата открили следните проблеми:

-неработеща климатична перка

-запушен дехидратор

 

След като "олекнах" с доста пари и сега отново ми искат 400лв за смяната на тези две неща. Въпросат ми е:

 

Мога ли сам да си сменя климатичната перка и дехидратора? Има ли някакви тънкости в тези неща които трябва да сменя? Всеки съвет ми е от полза! Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,перката можеш сам да си смениш.Не е нужно да махаш цялата предница.Махаш въздуховодчето с двете рапитки над перката. Трябва с къса кръстата отверка да развиеш една рапитка разположена от горната страна на паяка на перката.Трябва да откачиш кабела той е с дължина около метър.След това хващаш перката(паяка) и я завърташ обратно на часовниковата стрелка.За дехидратора нямам идея ,защо пак ще го сменяш и какви са симптомите ,но няма да можеш сам без да източиш фреона в системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този дехидратор ако не се смени фатално ли е? Казаха ми, че е запушен и държал високо налягане. Имам съмнения в сервиза и ми е странно как са напълнили системата с фреон като е запушен? Перката ще си я сменя сам защото 400лв за този ремонт ми се струват много. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си само перката и всичко ще е добре.заради нея ти е вдигало видоко налягане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да щом казваш ,че не тръгва при включване на климатика.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...