Jump to content

Преправяне на акумулаторен винтовер от батерия на ток от мрежата


Recommended Posts

Здравейте.

Имам един винтовер Макита 10 волта но батериите загинаха и тъи като не го ползвам вече редовно не искам да копувам нови че от нередовно ползване ще загинат и по бързо предполагам.Та се опитвам да го подкарам с компютърно захранване но при най малкия товар се включва все защитата на захранването.Въпросът ми е може ли да се елиминира тази защита по някъкъв начин или е мисия невъзможна.Искам да поясня че нямам почти никакви познания по електроника.Ако има някои навътре в материята ще се радван да сподели мнения.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти десет такива захранвания свързани в паралел ;) (не пробвай!). Тая защита е за да се задейства от претоварване и, очевидно, си върши добре работата.

Купи си нови батерии и не си прави експерименти с неща които не разбираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, radich said:

тъи като не го ползвам вече редовно не искам да копувам нови че от нередовно ползване ще загинат и по бързо предполагам.

Купи си NiCd батерии. LiIon трябва да се избягват при нередовно използване.

Има модели, съвместими и с двата типа батерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, robobug написа:

Купи си NiCd батерии. LiIon трябва да се избягват при нередовно използване.

 

Не е ли обратното ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклирай си батериите, отдавна не купувам нови, имаш избор и на видове елементи, както и цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С автомобилен акумулатор работи перфектно с 5 метра кабел.Пробвах със зарядно не стана явно малко ампери.Тъй като не се ползва професионално ще върши работа с акумулатора.Благодаря за идеите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, mitsubishi galant said:

Не е ли обратното ?  

Не е:)

Li ion батериите имат две предимства:

- зареждат се много бързо (което е без значение, защото проблемът се решава с две или три батерии);

- могат да отдават голям ток - което е от значение при перфоратори, флексове, ударни гайковерти и подобни.

За обикновена отверка с liion остава по-ниското със 100-200 грама тегло и недостатъците - много по-бързо дефектиране, особености при съхранение (препоръчва се 30% заряд, който да се поддържа), висока цена, рязко падане на заряда....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма спор, но пък NI Cd имат свойството да "помнят" капацитета си, т.е. капризни при заряд/разряд. Препоръчително е да се изтощават до край преди да се зареждат отново иначе циклите им намаляват драстично, отделно по-висок саморазряд докато не се ползват...Тоест Li ion ми се струва ,по-добрият избор, когато се ползват по-рядко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

В крайна сметка намерих захранване от стационарен компютър което не изключва при натоварване с машинката.Работи перфектно  за сега с 8 метра кабел .Ако някой се интересува захранването е SMARTTECK ST-P480 480W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За една година две машинки с умрели NiMh батерии, понеже се ползват рядко. Гайковерта беше ползван 10 пъти за лека работа. Мисля да сменя елементите с литиеви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните ми бяха литиево йонни и заминаха за по малко от година след като спрях да ги ползвам.Може и тогава да им е било времето че поработиха доволно преди това.Все си мисля че не се ли ползва машината каквито и да са ще си за заминат бързо .Незнам дали не е по добре да се зареждат профилактично от време на време че да изкарат по дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...