Jump to content

Audi A6 4F двигатели


Recommended Posts

Колеги,

Ще ходя да гледам няколко автомобила от въпросния модел /2009-2010 година/ и попаднах на нещо, което не ми дава мира. Реших да потърся консултация тук. Ориентирал съм се към 3.0 TFSI мотор по редица причини. По моя информация, а и това, на което попадах в нета, въпросният мотор е 290 конски сили. Обаче попаднах на една обява, която ме изненада - пишеше, че колата е 310 к.с. Supercharged! Моите скромни познания се простират до там, че този двигател се слага на 4G купето /следващото/. Възможно ли е въпросната кола да е на границата между двата модела и наистина да е с по-новия двигател? 

Благодаря предварително на всички, отзовали се на запитването ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип различни двигатели се слагат в 4F и 4G.

В 4F има CAJA = 290 к.с. и CCAA = 299 к.с., но няма мотор 310 коня.

В 4G има вече мотор с 310 коня, има и един с 299, но е с код CGWB.

Всички са "supercharged", т.е. с компресор (не с турбо).

 

П.п.: Сега видях, коя точно обява си гледал. Внимавай, има няколко неща, които не отговарят на истината. Първо, като се започне от конете, които е обявил. Второ, колата според мен е в България от февруари 2017, а и съм я виждал доста време на обява, така че смятай, колко не е търговец. Джантите са някакви намерени и сложени, но това да кажем е въпрос на вкус. Салонът е приличен, но не е S-line., воланът не е S-line или поне липсва баджът, свети лампата за пасажерския еърбег (което може и да не означава проблем, просто да е изключен).

 

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, alexxk написа:

Голяма рядкост са тия коли, а това е най-хубавия мотор вграждан в А6.

За кой от греспоменатите мотори говорите, колега? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... разбрах каквото ме интересуваше, а сега ще питам за конкретната обява, която предизвика интереса и повдигна въпроса. 

Това е въпросната обява -> https://www.mobile.bg/11530889587809946

Приемам мнения, съвети и насоки, защото утре отивам да гледам автомобила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е американка, което означава удар и внесена за малко пари, но в никакъв случай това не трябва да те притеснява, ако е направена както трябва, а даже напротив. Американските коли са много по-поддържани и тъпкани с екстри.  За малко пари можеш да й видиш цялата история в карфакс, лошо е само, ако е наводнявана. Според мен изглежда добре, гледаш как пали, евентуално тракане, скоростите и т/н. Сервиз задължително, в Д-Брос единия собственик имаше такава до миналата година, тъйче може да ти каже всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за мението и полезната информация! Всъщност аз съм набелязал 3 автомобила и до края на седмицата ще ги прегледам и трите. Два от тях са в София, където ще бъда утре, за да ги видя. Другият се намира в Габрово и ми е леко съмнителен, но все пак през почивните дни ще отида да го погледна. Ще ги изредя тук, за да видя мения на компетентни хора от форума като вас. Благодаря на всички предварително! :)

1. https://www.mobile.bg/11530889587809946 /вече коментираната/

2. https://www.mobile.bg/11531840707993328 /много ми харесва/

3. https://www.mobile.bg/11532180663913796 /привлича ме с това, че е 4G, но не ми допада фактът, че е на един мост/

Следващата обява също е някакъв вариант, но вътрешно нещо не ми вдъхва доверие, нямам обяснение защо...

4. https://www.mobile.bg/11529061112145837

Редактирано от Снейк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с Американка - удряна.

По-добре някаква такава, направена както трябва - екстри/история и реални километри.

По-добре от незнаен милионник.

Мотора няма как да е 310кс на първата.

Иска хубаво гориво и някоя добавка от време на време и да му се подава газ , за да не трупа нагар.Харча на масло до 4-5 литра на 10 000км да не те притеснява и се лекува с подмяна на картерната вентилация за смешни пари.

С ремап отива на 410кс и върви мнооого приятно.

Виж за теч от вакуум помпата - нова 610лв, същата ама без щампа около 210-300лв според отдтъпките.

Задължително палене на студено.Веригите ще изтракат на 100%,но не трябва да е за повече от половин секунда.Всички тракат при палене.За автомата е ясно предполагам какво да се гледа.

Виж й историята на американката дали са сменяни бобини+свещи, зашото там си отиват едни 600лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американката са я дупили яко.

Не ми се дават 5 доларес, че няма да я купувам, ама който има интерес да заповяда и да споделя *шеринг ис керинг*

https://autoauctions.io/app/1407933/2010-audi-a6-3-0-qua

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AJP Любопитно ми стана: Защо реши, че това е същата кола? Най-малкото мигачите в предната броня ги няма при софийската... 

Към колегата, който е пуснал темата: Имай предвид към закупната цена и едни 5к първоначално, за да я пуснеш да търкаля. Или ако не наведнъж, то в рамките на няколко месеца. Каско, ГО, обслужване на ролки и ремъци, масло с филтри - така да се каже абсолютния минимум. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера когато пуснах в чичо гугле вин-а ми излезна като топ резултат.

предвид че на снимката от задницата се вижда леко разминаване, а тази се води с удар отзад, си помислих че става дума за същият автомобил.

може и да не е, нямам представа и не мога категорично да застана зад това търдение, но пък шансът да е същата е висок и да не е тя, съдбата на обсъжданият автомобил няма да е по различна.

 

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От посочените А6-ци в обявите,най-добре изглежда авантa 3.0TFSI,който беше презентиран преди месеци от bri4ka.Има външен S-line пакет,дистроник и т.н.

Ако държиш на А6 4F фейслифт бензин,quattro,това е мотора.Това е първото 3.0Т V6 вграждано при Ауди.С ремап ще стане още по-приятен за каране. Колегите вече споменаха някои основни неща,на които трябва да се обърне внимание.

Има и един швейцарски авант,пак 3.0TFSI със S-line Plus(поне така пише),та може да погледнеш и него.

4G-то в Габрово е по-ново,но е на предно и с мултитроник кутия.Затова и цената му е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Ц Е Ц О написа:

Aз съм с Американка - удряна.

По-добре някаква такава, направена както трябва - екстри/история и реални километри.

По-добре от незнаен милионник

+1

Аз съм с 2 Американки - удряни.... :hilezh:

Аз съм си ги правил, така че знам как съм ги направил. Возя си семейството с тях...

Ми дайте го тоя ВИН и веднага ще я видим колата.

Ако е същата която е пуснал @AJP има голямо разминаване с километрите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zhelyazA6 Чисто от любопитство, колко са реалните километри? Не че ме учудва нещо такова де, но все пак да си сверя часовника за безочието на джамбазите...

 

П.п.: Като гледам на "оригиналната" снимка, каква е чернилка по ауспусите, бас държа, че лапка масло доста - да кажем 5 литра на 10 000 км.

Това също трябва да се има предвид при покупка, не само пробега.

 

П.п.2.: А всъщност как извадихте ВИН-а на колата от първата обява на колегата? Не видях да е написан някъде.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

234 000 (144,899 miles) към момента на продажбата на 18 Юли 2016. Което не значи, че оттогава досега не са я спирали. Но все пак доста е върната. При положение че наистина говорим за същата кола от обявата. 

Това за ВИН-а и аз не разбрах откъде го изнамериха, затова попитах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://eisoukr.guaranteefund.org тук търсим по номера на колата за "проверка на гранична гражданска " в БГ такова нещо не се сключва при нормална ГО и ти казва, че колата с тоя номер и тоя ВИН няма такава валидна. Не мога да повярвам, че са я върнали сигурно към 200к.

 

Това е бъг в сайта, защото, като е валидна ти казва само това, което си посочил в търсенето. Да видим колко още ще минава номера :D

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те джамбазите даже сигурно се хвалят с колко най-много са връщали кола! :) 200к не е ненормално вероятно...

но тези двете черните горе ми се струват да са различни коли - или са сменили и накрайниците отзад? 

 

@alexxk: я разкажи за този сайт и какво проверяваш, че нещо съм ретард и не разбрах :) 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Проверяваш автомобил по рег.номер или ВИН дали има валидна ГО. На полето ДКМ се въвежда рег.номера. Ако има валидна ще ти изпише в зелено, че има и до кога и от кога колата има граждански с тоя номер или ВИН. Когато обаче цъкнеш вдясно да провериш гранична ГО , ще ти хвърли в червено, че няма и ще ти изплюе ВИН номера, като си въвел само рег.номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, alexxk написа:

Това е бъг в сайта, защото, като е валидна ти казва само това, което си посочил в търсенето. Да видим колко още ще минава номера :D

 

Нека си го има тоя бъг. В други държави (Словакия например) всички коли втора употреба минават през задължителен контрол и се правят снимки на километраж VIN номер и т.н., като тази информация е напълно свободна за всеки. Също така данните за километража при всеки технически преглед са напълно свободни. Защо това е така всеки може да си направи изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, alexxk написа:

ще ти изплюе ВИН номера, като си въвел само рег.номер.

Хахахахахахаха.

Супер готино. Тоя сайт ми станА любим.

А иначе нека си го кажем. Доколкото знам все още не е престъпление да се променя километраж. Дори и в Германия.

Но е наказуемо да продаваш на същата цена като друга кола със непревъртян километраж.

Поне така запомних преди 1-2 години като се коментираше тази тема и аналогични случаи в германско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...