Jump to content

Audi A3 Придърпване (Мистерия)


Denisoff

Recommended Posts

Здравейте,
Искам да споделя с Вас моя малък, но дразнещ проблем с автомобила.
Автомобилът е Ауди А3 8Р , 2007г. , 2.0TDI 140кс., DPF , Автоматична скоростна кутия DSG.
Ще разкажа накратко проблема, който е от горе-долу 1 година и различни механици не успяха да открият.

Става на въпрос за придърпване на автомобила, когато е в движение. Ще дам по-долу различни случаи, когато това се проявява:
Най-честият сценарии, когато това се случва е - когато поддържам скоростта (около 90-120км/ч) или още по-често със същата скорост, когато се изкачвам. Със скорости над 130-140км/ч проблема отшумява.
Случва се на магистрала, когато поддържам въпросната скорост да започне да придърпва,притриса в абсолютен ритъм, през 1-2 секунди, оборотите прескачат в същия ритъм и не спира докато не променя положението на педала на газта (отпусна или подам).
Забелязал съм, че се проявява и в по-ниски скорости, общо взето когато съм на обороти между 1900-2500.
Мисля, че придърпва по-често, когато автомобилът е топъл.
Не звучи като нищо особено, но е изключително досадно да ми се случи при изпреварване или когато просто пътувам спокойно по магистрала.

Да кажа какво е сменено и установено по колата :
Последната ми визита при механик беше преди около 2 седмици, като той не успя да разбере от къде и защо се получава това.
Направихме пълно обслужване на колата, сменена водна помпа комплект (с ремък и т.н.), регулирани дюзи (имаше леки отклонения в стойностите, които не се оправиха след 6 резервоара с различни добавки). Компютъра не казва нищо - двигателя, скоростната кутия и дюзите са без проблеми.

Искам да спомена нещо - Миналата година закупих автомобила от Холандия и преди покупката не бях забелязал този проблем (защото се проявява при тези обстоятелства и я бях карал само в града). След като установих, че има нещо - естествено веднага я закарах на механик там, като те ми казаха, че не могат да открият от къде идва проблема и че всичко изглежда напълно перфектно. След като се прибрах в България я оставих при мой доверен човек, който след диагностика на компютър установи, че има проблем с ЕГР. Наистина беше доста задръстен и се наложи смяната му с нов. Интересното е, че след смяната придърпването намаля с поне 80%, но за съжаление все още го има.
И така, до ден днешен няма решение.

Пиша с надеждата някой, който се е сблъсквал с това или просто разбира за какво иде реч, да удари едно рамо в откриването на този тровещ нервите ми проблем.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Денис.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Благодаря за отговора!

Прочетох всичко във Вашата тема и се радвам, че проблема е отстранен.

За съжаление, за последната една една година съм сменил горивния филтър 2 пъти с Mahle, като това не е променило проблема ми... :/

Други предположения?

 

Благодаря предварително!

Поздрави

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Очевидно не ми е заредило страницата изцяло, последните 3-4 поста въобще не съм ги видял.

Още утре ще я закарам при механика, за да проверим тези кабели на дюзите!

Искрено се надявам да бъде там проблема, защото всичко което сте описали като евентуален причинител на това е проверено и работи (смених дори с чисто нов и ЕГР-а).

Ще пиша като видим за какво става на въпрос, а на Вас обещавам една черпавка за помощта!

Благодаря още веднъж!!!

Поздрави.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случаи минах с ремонт на кабелажа, правейки по- добър контакт при пиновете. При други се налага смяна на цялата пластмасова планка с кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...