Jump to content

madness или revo за 3.0tfsi


Audihabi

Recommended Posts

Здр,имам ауди а6 ц7 3.0тфси американка искам да сложа чип но точно каде не знам,маднес предлагат 410-420кс 530-550нт без смяна на ролката,а revo с смяна на ролката 430-440кс и 610нт но без дино,и не знам кой чип е по добър,дали без ролка или с ролка,дали да смения чаржкулера,моля дайтеми савети не разбирам много от чипове  и само тез ги знам маднес и revo

Редактирано от Audihabi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много за това питам 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99.9% от народа пита,пита,пита и накрая отиват в Маднес, щото им развяват едни хартийки там и спрямо REVO е евтинко.

Обяснявал съм мноооого пъти, но просто вече ми омръзна.

Накратко от наблюденията ми - купува се кола за много пари и после се стискаме за качествен тунинг и искаме хем за без пари, хем да върви много.

REVO  разработват софтуера повече от 6-7 месеца и повече от 100 000км.В РЕАЛНИ пътни условия, нещо което на дино няма как да стане.

Обещават напълно реалистични коне и ги слагат на ПЪТЯ.Тестват в Африка,тестват в Европа, тестват в Китай и тн.

Затова и се препоръчва за различните региони и различен хардуер.20мин и караш нова кола.Имаш съпорт по всяко време.

После отиваш като искаш на дино и получаваш хартийката с перфектна графика и разпределение на кс и нм.

Преди 16 часа, P_PETKOV написа:

Прочети това.

:respekt::verweis::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е някой по нов автомобил на малко километри може да се насочиш към някоя реномирана фирма за готов софтуер със солена цена. . Иначе индивидуалната настройка на дино стенд е най-добрия вариант. Веднага лъсва "бляскавото" техническо състояние на автопарка у нас. С горивата също ...

Разглеждал съм лог файлове на кола (1.8Т) с REVO  и не изглеждаха добре. Но проблема вероятно беше с "хардуера".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахаххахаха.........ще умра от смях........какви къстъм настройки те гонят не ми е ясно.....просто няма такъв филм.

Единственият, който изпипваше нещата индивидуално и при новите коли беше Келеша, лека му пръст.

Самият той е казвал, че и една седмица да се мъчи няма да може да докара графика като на РЕВО колата ,която му бяхме закарали.

Колите се качват на диното , за да се види дали готовият файл се е заредил ОК.Нищо повече.Каква индивидуалност те гони нееезнам.

Единствено се настройват къстъм коли нямащи общо със заводският хардуер и ползващи друга електроника.

Рево ползват различни софтове за отделните буквоозначени мотори от гамата на 3.0ТФСИ примерно.

Масово хората не се съобразяват с препоръчителният/задължителният хардуер , който трябва да се монтира и състоянието на двигателите им.

Има защо софта на такава фирма да е толкова пари.

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Ц Е Ц О написа:

Колите се качват на диното , за да се види дали готовият файл се е заредил ОК.Нищо повече.Каква индивидуалност те гони нееезнам.

Единствено се настройват къстъм коли нямащи общо със заводският хардуер и ползващи друга електроника.

 

Много разнопосочно мнение. Като цяло съвпада с моето, изключая другата електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се прави на не разбрал.........

Кажи ми къде да ида да ми направят индивидуална дино настройка на 3.0ТФСИ???

И софт на кутията искам индивидуален, защото при С-троник задължително се ремапва и кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.10.2018 г. at 14:23, Audihabi написа:

Здр,имам ауди а6 ц7 3.0тфси американка искам да сложа чип но точно каде не знам,маднес предлагат 410-420кс 530-550нт без смяна на ролката,а revo с смяна на ролката 430-440кс и 610нт но без дино,и не знам кой чип е по добър,дали без ролка или с ролка,дали да смения чаржкулера,моля дайтеми савети не разбирам много от чипове  и само тез ги знам маднес и revo

Филипе, ти ли си мойто момче?

Нали ти обясних във фейса какво и що, на лични тука няма какво по-различно да си пишем, но все пак.

 

Ремъка и ролката са едни никакви 300лв

КОлата ти е американка и предполагам е с Типтроник?

Направи си първо Стейдж 1 на Рево , покарай я и после за 1+ имаш само около 150 лева доплащане.

Колата ще стане 430кс, с чарджкулера ще е около 450-460.

Изисква се интейк кит или поне филтър за кутията високопоточен.

Започни с малкото на около 410кс и после ще решиш за дозасилване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се настройва кола перфектно с няколко ръна на диното?

Revo настройват колите с месеци в глобални климатични условия и по горивата в глобален мащаб, а специално за Stage 1+ 3.0TFSi V6 с ролка, само едни 18 месеца... Няма как да стане нещо нечувано или невиждано при хардуер с определен потенциал, може да се настрой да се разгръща автомобила по-най добрия начин, а не да е болид.

Следващия важен момент, е че Revo работят и тестват десетки коли с един и същ двигател, параметри, за има няма над 6-12 месеца по време на развитието и изграждането на даден софтуер, а тук в България се правят единични бройки за целия експлоатационен живот на този двигател/автомобил.

Кое не е къстъм при Revo, че си настройват по най-добрия възможен начин софтовете си или че разработват и настройват големите "коне" с най-добрия хардуер за дадения мотор, че слагат всичката мощ на асфалта, или че винаги всичко е съобразено с резерва и безопасността, икономията и екологията, и т.н.?????

Редактирано от dido99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те помоля най-човешки , ако няма какво смислено да кажеш , да си задържиш мозъчните пръдни за лично ползване............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще те помоля да говориш по-културно.С такава убеденост може да обяснявате, че сте закусвали баничка с боза, но не  как, къде и за колко време се правят чипове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Passi написа:

Да вие нали бяхте там и видяхте как, къде и колко време ги настройват :hilezh:

 

Аз лично бях и то много скоро. Видях доста детайли в разработването и тестването, видях един куп хардуер на конкурентни фирми за, който на тестовете вадеше по-лоши показатели от фабрично влаганите във VAG (визирам интейк с-ми за по 2-3к евро). 

 

 

Диното е задължително при разработка на софтуер за да се тества след разработката. При фабрично произведен софт от типа на REVO, MTM, APR въпроса мерите ли на дино звучи комично. Същото е като при покупката на нов автомобил да карате представителя на VW да ви докаже на дино, че мощността е като тази в каталога :hilezh: :steinigung:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Passi написа:

И аз ще те помоля да говориш по-културно.С такава убеденост може да обяснявате, че сте закусвали баничка с боза, но не  как, къде и за колко време се правят чипове.

Чети сега внимателно..........

Прекарал съм 10+ години в настройки на доста къстъм проекти, а и не само.....

Обиколил съм почти всички динота - Маднес/Проспийд/Хед/Бургаското/Драгповер/Келеша.

Знам мнооооого добре какво , как и защо се прави, така че не ми казвай какво и как при положение, че не вдяваш нищо от тази материя.

За баничките с бозата знаем , че си тесен спецЯлист...........

 

преди 10 минути, cvetan83 написа:

 

Аз лично бях и то много скоро. Видях доста детайли в разработването и тестването, видях един куп хардуер на конкурентни фирми за, който на тестовете вадеше по-лоши показатели от фабрично влаганите във VAG (визирам интейк с-ми за по 2-3к евро). 

 

 

Диното е задължително при разработка на софтуер за да се тества след разработката. При фабрично произведен софт от типа на REVO, MTM, APR въпроса мерите ли на дино звучи комично. Същото е като при покупката на нов автомобил да карате представителя на VW да ви докаже на дино, че мощността е като тази в каталога :hilezh: :steinigung:

 

Това съм пропуснал в поста си , Адаш, че конете обявени от РЕВО в частност са на база и доста рънове на диностенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако можеше сега да се включи в темата и Венци или Радев (например) с тяхната гледна точка, че и с примери.....защо и как.

Което няма да е лошо, стига да им пука....че конкуренцията не спи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Passi написа:

Да вие нали бяхте там и видяхте как, къде и колко време ги настройват :hilezh:

Реномираните световни фирми имат по 500-600 дълъра в целият и пак няма вяра :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудил каква е логиката на сравнително свежа и техническа изправна кола да НЕ може да се налее готов софт? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, nichirenshu написа:

Пуси ти верно трябва да си с ниско IQ за да го напишеш това, знам, че не проумяваш елементарни неща ама неква граница на тъпотата, не и за теб де....

Нямам представа какво ми е IQ-то ама явно за разлика от вашите ми стига за да се сетя,че между рекламата и реалността за един продукт има доста разлики.Вие ако искате и в Дядо Коледа вярвайте не ми пречите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опит нямам нито с Рево нито с Маднес и нищо не мога да споделя.Опитах културно да кажа да не вярвате на 100% за хилядите часове тестове на 9 континента и вие се газирахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Passi написа:

Аз опит нямам нито с Рево нито с Маднес и нищо не мога да споделя.Опитах културно да кажа да не вярвате на 100% за хилядите часове тестове на 9 континента и вие се газирахте.

Като нямаш опит , не се изказвай неподготвен с авторитет на тунинг батка..............

За теб е реклама, за нас е читава и най-вече ПОТВЪРДЕНА презентация на ТТДанни.

Проверено е многократно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама моля ви не ме карайте да обяснявам просто изречение на всеки поотделно.Никъде не съм написал,че софтуера е лош или,че обявените данните не са верни а да не пишете за неща в които не сте сигурни.Ти като си експерт видя ли ги с очите си тестовете от хиляди часове на няколко континента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо MADNES ECU +TCU и кутията става при тях  а REVO  само ECU защтото колата е  типтроник 

Редактирано от Audihabi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...