Jump to content

Смяна крушки на халогени...?


ilian681

Recommended Posts

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди 3 часа, CVT написа:

Обаче първо естетиката също е фактор и второ - позволено е халогенте да се използват и по време на дъжд и снеговалеж, така че не са само за мъгла.

 

Колега,с онези китайски грозни фарове дето си боднал,не знам дали е редно да пишеш за естетика?

Лично мнение,надявам се да не се обидиш.Всеки има право на (лош) вкус :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тролове не се сърдя а ги съжалявам, доказано е че страдат от определен тип психическо отклонение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.11.2018 г. at 9:11, CVT написа:

 

Колега какво направи сложи ли Лед на халогените? 

Редактирано от vlado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до много разочарования с ледовете, защото се опитвам да сложа еднакви крушки на късите, дългите и халогените с цел да светят в един и същи цвят. От ревютата в Амазон видях също че горят бързо и затова търсех да ги купя от България от по-голям магазин заради 2-годишната гаранция, но не намерих такъв магазин. В крайна сметка реших да сменя всички крушки с Osram Night Breaker Unlimited и Night Breaker Laser. Светят с една идея по-бяло и по-силно. Купих ги от Бриколаж и HomeMax за да съм сигурен че ако изгорят до 2 години мога да ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н11 каквито са крушките на халогенните фарове си влиза перфектно в халогена. 

Линк за модела който си сложил ще пуснеш ли?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално при Б7 има доста място зад халогена, така че не е проблем да се сложи лед крушка с по-голям вентилатор.

 

Пак при Б7 сменяне на крушката без да се сваля бронята е изключително трудно и в повечето случаи изисква сваляне. Даже и да можеш да си вкараш ръката не можеш да изключиш куплунга или пък крушката е залепнала и не можеш да приложиш достатъчно сила за да я отлепиш защото китката ти е пречупена на 90 градуса. При сваляне на бронята е добре да се свалят халогените и да се почистят. Моите бяха видимо замърсени и се виждаха ситни песъчинки в единия от тях. 

 

Използвах дълга пинсета със сухо парцалче навито на нея да почистя стъклото от вътрешната страна. Парцалчето стана черно. Рефлектора във никакъв случай не трябва да се бърше защото много лесно се драска. След това ги изплакнах с вода от чешмата със силна струя. След това налях в тях веро и ги измих само с клатене и след това със силна струя. Рефлекторите са токова гладки че водата не ги мокри и малките капчици могат да се махнат от тях чрез клатене. Ако се оставят капчици да изсъхнат на рефлекторите оставят петно. Сушенето свата много бързо ако се нагреят – аз просто сложих една стара халогенна крушка, захраних я от акумулатор от СОТ и я оставих да свети вътре около 15 минути. След това я махнах и изсъхнаха за около 1 час.

 

Още нещо – новите крушки независимо дали са лед или халогени често димят когато се нагреят за първи път заради различните бои и покрития. Затова е добре да се включат извън фара и да се изчака докато димът спре.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги сложих LED крушки “Оsram” на дневните светлини и габарита, доволен съм! На хологенните също ще сложа LED крушки (H11) и ще покажа и тях ! 

30B833F5-2BD6-4B9A-A5BC-7349F0F9340F.jpeg

C27AD791-1FC4-4D00-81E4-08531C549BD1.jpeg

1602D206-48E9-4400-931E-79368DF1AD9C.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.10.2018 г. at 21:27, ilian681 написа:

Здравейте, колеги! Някой може ли да ми каже как мога да сменя крушките на халогените с лед (А4/В7)..? Трябва ли да се разглобява предната броня и кората отдолу или може само с бъркане..? Благодаря, предварително!

IMG_20160704_182150.thumb.jpg.00a4103a5c649e214119fa4345acda72.jpg

 

На 21.10.2018 г. at 21:43, CVT написа:

Може с бъркане, но трябва да се направи от жена или дете (или мъж с женски ръце). Аз се опитах да сменя моите преди някоко години. Успях да си вкарам ръката, но я заклещих, след което не успях да надвия на инстинкта да я извадя колкото се може по-бързо се срязах. След това ми ги смени едно 11 годишно хлапе от блока.

Свали въздушния филтър и смяната на дясната срана става лесна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес регулирах халогените в гаража,а сега по тъмно покарах да видя как е.Нямам думи да опиша какъв кеф е.До сега явно съм ги ползувал като габарити.:razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е кефа? Фаровете ЗА МЪГЛА са си точно това, фарове за мъгла, а не светлини, които се ползват заедно с главните. Щом е "кеф", значи са вдигнати прекалено високо, т.е. заслепяваш насрещното движение. Тия фарове осветяват хоризонтално в равнината на бронята и надолу, но не и над това равнище.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, NIKO написа:

 

преди 25 минути, NIKO написа:

Кое му е кефа? Фаровете ЗА МЪГЛА са си точно това, фарове за мъгла, а не светлини, които се ползват заедно с главните. Щом е "кеф", значи са вдигнати прекалено високо, т.е. заслепяваш насрещното движение. Тия фарове осветяват хоризонтално в равнината на бронята и надолу, но не и над това равнище.

Регулирах ги на стената в гаража и съм ги оставил доста под късите.Не карам никога на халогени,но когато съм ги пускал не се виждаше лъча от муцуната на колата.В мъгла с тях и без тях беше все тая."Кефа" ми е заради усещането,че в мъгла ще помагат.

Редактирано от skorvod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите съм ги нагласил съвсем малко под късите и ги ползвам постоянно, главно защото много добре осветяват бордюра и тротоара. Веднъж беше ме спрял един катаджия в Пловдив и му казах че по-добре глоба от колкото да блъсна човек в тъмното. Пусна ме без глоба. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...