Jump to content

Тампони преден мост?


kikson1979

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Знам,че има доста изписано по темата.Все пак да попитам.При мен се оказа позаминали задни тампони на предния мост.Усеща се едно прихлопване понякога само,особенно на бабуни,когато минавам.В сервиза констатираха,че окачването е перфектно,но забелязаха проблема в задните тампони на магарето.Предните тампони били Ок.Предлагат ми смяна само на задните тампони.Взел съм лемфьордер.

Какво е вашето мнение обаче,да оставям ли оригиналните предни тампони или да сменям комплект четирите тампона с на Лемфьордер?

3.0тди asb е колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз сменях лятото на горните носачи   с оригинални  и  цената беше 180лв. без ддс за четирите  много голяма разлика не видях :) ама единия беше видиму доста скъсан ...  хлопане нямаше .. т.е имаше ама се оказа от сирената на алармата а аз си мислех , че е от тампоните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен задните бяха леш.Смених и предните но реално си бяха здрави.Те задните просто им изгнива алуминия явно от разстворите.Ако няма да смъкват магарето сменяй само задните.Смени и болтовете им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще влиза за смяната и колкото повече инфо има,толкова по-добре,да не взема грешно решение.Всякакви мнения ще са от полза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен задните визуално бяха много зле, скъсани и корозирали, а предните здрави. Четох как се променяла колата, в завой била по-стабилна и тн. Смених всички, но видях особена разлика. Явно трябва съвсем да са се разпаднали, за да се усети :hilezh:

Редактирано от stanislav85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, kikson1979 написа:

Тези дни ще влиза за смяната и колкото повече инфо има,толкова по-добре,да не взема грешно решение.Всякакви мнения ще са от полза ;)

Аз смених 1-во задните след седмица  и предните..по добре сменяй всичко наведнъж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грубо какви пари излиза операцията като труд и части и как се усеща тропането по предницата като са заминали тези тампони на магарето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих го миналата година но нямам спомен тампоните какви пари бяха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя, защото смених отпред всички тампони на носачите и амортисьорите, даже сега съм с 16-ки джанти за зимата с голям балон гуми и пак имам някакво притропване или хлопане да речем . И понеже доста често съм чувал да се прави тази процедура ме интересува какво се постига след смяна на тези тампони на магарето, има ли някаква осезаема разлика.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти нищо не помня...тогава се оказа голям проблем с тези тампони и се обаждах на Райно,той предложи оферта но с няколко дни доставка а на мен колата ми беше на подемника,и успях да намеря с доставка на следващия ден...Сега се обадих на майстора да го питам за марката ,и той ми каза че или са били Сваг или Феби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка оставих колата и 4-те тампона за предния мост в сервиза.При положение,че пада магарето,дефакто нямаше какво да го мисля толкова ;)))

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mili 75 При мен имаше слабо хлопане преди да ги сменим. Хлопането изчезна, а и в комфорта се усеща малко разлика.

Аз сложих Лемфьордер, защото такива намерих като свалиха мотора и кутията за веригите. Просто забравих да ги поръчам на Райно барабар с веригите.

За пролетта съм замислил да съборя задния мост да видя там как са. Проблема е, че не се виждат преди да разглобиш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, явно и аз трябва да ги боря напролет, защото имам някакво хлопане както отпред така и отзад. Преди го отдавах до голяма степен на 18-ките джанти с ниски гуми, но сега сложих 16-ки с много голям балон 225/60/16 и щом пак се усеща, значи не са добре нещата. Особено отдясно, ако пропадна в по-голяма дупка хлопва все едно е къс амортисьора и не му стига ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увисва мотора заради тия тампони и ударния отпред на двигателя опира в корпуса отдоле, в който се движи и започват и вибрациите в купето.

Продават се и на LMI и FEBI и оригинални. Важното е след това като се сложи магарето да се центрова на 3D реглаж, иначе постоянно ще дърпа колата наляво надясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,първите впечатления са в по-стегната предница,стойката в кокпита се усеща малко по-различно,още по-мек волан,похлопванията и сякаш предницата се изсулва при срязан асфалт ги няма.Окачванете е s_line.Утре ще я карам повечко.

Да ходя ли на стенд за предница,че забравих да питам в сервиза?

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, kikson1979 said:

Да ходя ли на стенд за предница,че забравих да питам в сервиза?

 

Задължително! Даже и адаша ти го каза ...

 

3 hours ago, kpematop said:

Важното е след това като се сложи магарето да се центрова на 3D реглаж, иначе постоянно ще дърпа колата наляво надясно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително, възможно най-скоро. Половината окачване се държи на магарето, а сега то е разместено. Изрично кажи какво си правил, понякога компенсират само с накрайниците и става още по-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дефакто какво правят на този 3D реглаж? 

btw.колата не дърпа на никъде.

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз ще трябва да ги сменям тези тампони, защото освен похлопването ми се беше скъсал и предния ударен тампон на двигателя, за който каза Стефчо, сигурно точно заради това увисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...