Jump to content

Проблем с рамената на чистачките


AUDIA419TDI

Recommended Posts

Здравейте колеги.... Въпроса ми е следния чистачки те ми са леш, побългарени са... Вмомента рамото като махна чистачки те изглежда като на снимката на прикачения файл. Колата е Ауди А4 Б6 1.9 131 2002г. Какво трябва да си купя имали цял комплект пластмаси със чистачки и да си реша проблема. Така ли трябва да ми изглежда рамото без чистачки и пластмасите или трябва да има и нещо др отпред... Благодаря предварително лек ден. 

post-93663-0-86952900-1421681889.jpg

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не трябва така да изглеждат

Потърси тук във форума колегата Raino той ще ти даде точно каквото трябва

( не съм сигурен дали правилно съм написал ник нейма му но ще го намериш )

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги сега писах и на колегата Райно относно рамената... Дано се намери решение без да купувам рамена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купувах два пъти оригинални чистачки Bosch- Valeo по 30-50 лв някъде  за фабричния захват на A4 B6 и чистят добре, разбира се не толкова добре на магистрала и висока скорост, но това гадно скърцане и прескачане когато има малко капки по стъклото си го имаше винаги :wall:    По скъпия вариант бяха рамена от A4 B7 и нови Aero безшарнирни  чистачки което ще стъпи сигурно към 150 лв минимум. След известно търсене  успях да намеря това за фабричния захват на B6 (след махане на щипки и държачи) , в английски сайт за 14 паунда, и след седмица чакане ми ги докара един познат от там и мога да кажа че са перфектни и безшумни и при 2 капки вода. Чудно ми е как още някой не ги предлага тук защото са супер евтина алтернатива, пък и перата се сменяват без проблем.

http://OmHsupR.jpg

 

https://www.auto-lighting.co.uk/product-eng-6823-Fit-AUDI-A4-Avant-B6-09-2001-10-2003-Front-Flat-Aero-Wiper-Blades.html

 

 

 

 

 

 

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмаските за чистачките който са като щипки ги има в Порше София Запад на цена от около 1.50-2.00 лв.

Аз на моята ги закупих от там, а на всякъде ми казваха, че не се продават само те и трябва цели рамена. На чистачките няма алтернатива, произвеждат се само от Бош и Валео. Аз взех Валео за 30лв с отстъпката.

Редактирано от mng
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пазара освен Bosh и Valeo има също Champion, SWF, Denso, Hella и т.н....при това се предлагат на доста места:zustimm:

За Б6, Б7 с аеро чистачките да знаеш, че освен Бош и Валео за около 50лв., други няма.Търсил съм.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Fireblood написа:

На пазара освен Bosh и Valeo има също Champion, SWF, Denso, Hella и т.н....при това се предлагат на доста места:zustimm:

 

SWF всъщност си е Валео

преди 25 минути, bobitovn написа:

За Б6, Б7 с аеро чистачките да знаеш, че освен Бош и Валео за около 50лв., други няма.Търсил съм.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Аз и за Б6 не успях да намеря други марки и евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2018 г. at 19:55, mng написа:

Пластмаските за чистачките който са като щипки ги има в Порше София Запад на цена от около 1.50-2.00 лв.

Аз на моята ги закупих от там, а на всякъде ми казваха, че не се продават само те и трябва цели рамена. На чистачките няма алтернатива, произвеждат се само от Бош и Валео. Аз взех Валео за 30лв с отстъпката.

Само да те поправя че може да си ги поръчаш от всеки един магазин за авто части,само ти трябва номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах  валео и бош. Чистичките от 3.5лв които купувах за Б4ката бяха по-добри....деееба тъпия захват дето са измислили за тая Б6ца. Следващата проба ще е модела който е пуснал колегата @kx3m

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук две мнения по въпроса няма.Безшарнирните чистачки винаги са били пълен шит.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги искам да се похваля с чистачките който си вземах и паснаха идеално на рамената. Цената на която ги вземах с доставка е около 23 лв, чистят перфектно нямат шумове, скърцания и дори при 3 - 4 капки вода се представят перфектно. Ето ги ако някой си търси чистачки на сносна цена и може да изчака около 12 дена за доставка.... 

QEEPEI Wiper Blade For Audi A4 B6 2000-2003 22'' 22'' Car Accessories Auto Rubber Windshield Windscreen Wipers cpz101
https://s.click.aliexpress.com/e/XZekRfi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, ама въпроса е колко ще изкарат. С тия чистачки (тоя измислен захват) вече се чудя какви да купувам и следя темите с интерес.

Ето го и моя опит: отначало сменях само перата - около година изкарват, но поне даваш 5-6лв. По едно време, в едно магазинче за аксесоари ми предлагат такива чистачки за модела за 15лв. Купих ги аз, но радостта ми бе кратка - на 4-тия месец перата се разпаднаха. После реших да пробвам с Bosch (мисля, че около 45лв. с малко отстъпка бяха) и сега съм тях - една година изкараха, но вече има леки признаци на замазване - ще ги видя 2 години ще изкарат ли, иначе като коНфорт най-биват от всичко пробвано. Оригинални честно казано не ми се купуват, по-скоро ще взема тия от Alito.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на В6 и на В7 все съм с Валео. Нямам никакви оплаквания, до последно чистят страхотно..... просто след година и половина- две, стават доста шумни и ги сменям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква ви е тая драма с тия чистачки, не моам да разбирам.....

Веднъж на година, година и половина си взимам чифт оригиналдъ от автотрейд и толкоз, стотината лева едва ли са непосилни в днешно време. Ако ми се наложи да оставя кошника дълго време без да се кара, слагам стар чифт и прибирам "новия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми явно 50 кинта на година е голям разход :)

 Валео, бош, оригинални - всички изкарват по година и половина макс и почват да потропват, да мажат и т.н. Със смяна само на перата се оправя положението, но до едно време, че след 2-3смени самите ламарини отварят луфтове и вече не държат перото в правилна позиция. В момента съм с валео (45 кинта чифта от ауто+) - сложих ги миналата есен и тази зима ще им е последна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, NIKO написа:

Ква ви е тая драма с тия чистачки, не моам да разбирам.....

Веднъж на година, година и половина си взимам чифт оригиналдъ от автотрейд и толкоз, стотината лева едва ли са непосилни в днешно време. Ако ми се наложи да оставя кошника дълго време без да се кара, слагам стар чифт и прибирам "новия".

Аз никъде не съм изразил драматизъм, нито съм обяснявал нещо за цена! Пита колегата за чистачки и се разисква кой от какво е доволен. А явно всеки го интерпретира както си иска.

Не виждам и нещо лошо в това някой да търси по-изгоден вариант..... 

А принципно.....извън поставената тема.....100 лева са си 100 лева за каквото и да става дума.... за някого може да са нищо, за друг да не е точно така.

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах Вас предвид колега, но приемам поправката..., с малки резерви.

Не гледам в чуждите канчета, ма стара като ДВГ-не истина е, че ако имаш тая марка, трябва да имаш и съответния финансов потенцЯл за да я поддържаш адекватно. Ако ли не, пълно е с голфове, шкоди и сеати, или В3-ки и В4-ки, там чистачките са смешни цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...