Jump to content

Проблем с клапи на парно Ауди а4 б6


Митака55555

Recommended Posts

Колеги малко помощ ако може.

Проблемът е,че предното стъкло като се изпоти, включвам климатроника  да го изсуши, но не става и нямам видимост, избърсвам с парцали.

Усещам,че на самото предно стъкло не духа и на малките правоъгълни духалки отляво и отдясно. иначе вентилатора си работи, духа си вътре в системата,но явно някоя клапа не отваря.

Веднага смених и филтъра на купето, но проблемът си е на лице все още.

Кои клапи отговарят за предното стъкло и за свежият въздух, за да ги проверя?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега и аз имам същия проблем - вентилатора духа някъде вътре в таблото, но не и на духалките отстрани и на предното стъкло. Проблема го забелязах това лято, когато е на климатик, а реално нямаше приток на студен въздух. Проблема за в момента съм го решил с натискане на бутона за "вътрешен кръг" - притока на въздух си идва на всички духалки (както си беше преди). Мислех да си адаптирам клапите, но не намерих упътване точно как става и не съм се мъчил. Сега когато стана студено и работи на топло, пак така карам (с натиснат бутон) - стъклата обаче не се изпотяват, което ме навежда на мисълта, че невърти само вътре, но какво точно става не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сработва моторчето на клапата /те за входящият въздух,и при мен е така ,проблема е че във вагком няма канал точно за това моторче и същото отваря две клапи и то при определени условия,които не ги знам какви са ,като пусна тест за проверка=моторчето работи иначе не,адаптацията се прави в basic settings,силно се съмнявам да проработи ,може да пробваш това=винаги вкл климатика след запалване и винаги изкл климатика преди изгасяне на двигателя,аз така правя и сработва моторчето 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадите всички мотори на климатроника и със спирт измивате потенциометъра във всяко едно, адаптация и няма си познаете навесите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://images.google.bg/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fa.d-cd.net%2Ff401254s-960.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fforums.ross-tech.com%2Fshowthread.php%3F15475-Code-00604-and-Adaptetion-Limit-Surpassed-Audi-A4-B6-3-0i-What-to-do&tbnid=QifhFOjDa5whbM&vet=1&docid=qB6btVTY6F6OLM&w=960&h=641

Най-вероятно е блокирала клапата за пускане на въздух към стъклото.

Свали джабката, зад нея са три клапи.Едната от тях е за тази зона.Разкачаш я и местиш на ръка лостчето и ще задуха и от там.

Машинката се отваря лесно и може да се пробва да се оправи с почистване на потенциометъра със спирт.Моята след първия ремонт изкара две години.Вече иска смяна.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ако се наложи смяна да знаете, че на Б7 и Б6 са съвсем различни.Търсят се точно със същия номер.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я пробвам тая рецепта финално и ако пак не стане ще сменям.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да най вероятно е блокирала клапата отговаряща за челното стъкло разгледах снимки в нета и мисля че е зелената. Благодаря ви в събота ще се правя на майстор. А понеже нямам ваг ком. Ще работи ли без адаптация ако оправя проблемната клапа?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм напълно сигурен, но мисля че ще тръгне и без адаптация, ако потенциометъра влезе в норми.

При мен поне се оправяше без адаптация, но после за всеки случай си направих.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя точно клапа отговаря за челното стъкло, някой знае ли? за да не свалям всичките в тази студ,пък на пролет ше ревизирам всичките.9bca0265d7874a11b7c16a12e6cbcac5.jpg

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях карал колата 6 дни и днес я разходих малко.Пускам парното и wtf....духа яко жега от двете зони.Направо ми призля като се сетя, че трябва да вадя и моторчето под волана отговарящо за лявата зона.Миналата година го вадих и правих.Дейба и скапаните потенциометри.Обмислям да пусна по едно телче от лостчетата и да си ги глася ръчно.

Тези под джабката са песен за сваляне, ама това под волана е за джендъри с меки китки и тънки пръстЕ.

Интересно е, че винаги след дълъг престой ми блокира някоя клапа, следователно извода е.....карайте ги тея кочини всеки ден и няма да имате проблеми :hilezh:

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето за лявата температура ми е*а майката на ребрата и пръстите, докато успея да го сваля. Сега се държи на два болта и се моля да не блокира пак. Искрено ти съчувствам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето е само на два болта, третия не успях да го сложа, освен това знаех, че някой ден пак ще се наложи сваляне и въобще не си правих опити да се мъча :hilezh:

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. След 1 нощ киснене в спирт на потенциометъра вече си работи. Благодаря на всички за помощта!

Между другото днес реших да разглобя и другите ей така на бързо, потенциометрите им обаче напръсках със спрей за почистване на сп. дискове,като леко с малка отверка надигнах пластмасата на потенциометъра и вътре яко пръскане със спрея, издухвам след това,за да засъхне спрея и готово и те си работят без да щракат 10 минути след гасене на мотора.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има ефект, също може и със спрей контакт. Аз нямах такъв и пръснах спрей за спирачни дискове.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Според мен не е задължително кисненето.просто трябва да надигнеш с малка отверка въртящата част на потенциометъра и под нея да напръскаш и издухаш за да засъхне. Това го видях в руски сайт.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това правих с проблемната клапа, ама не помогна, явно са ми зле потенциометрите и ще трябва киснене за повече време.Или просто им е дошло времето.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Темата е много полезна. Ето какво намерих от братушките по повод клапите и чистенето със спирт цък.

То и аз съм наред да се занимавам с тия моторчета, защото сега като сви студа, започнаха да се изпотяват стъклата и не иска да ги изсушава, а и няма силен приток на въздух (има, но на вътрешна циркулация, което не помага). Направих една диагностика и при мен се оказа, че V71 е проблемното моторче, а то точно е за свежия въздух (не отваря клапите точно под филтър купе). Пуснах една адаптация, но грешката за това моторче си остава и стойностите са му извън зададените. Взел съм едно втора употреба и ще го сменя за проба, а моето отива за ревизия. Дано  събота или неделя ми остане време да го сменя и ще споделя какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.11.2018 г. at 20:41, Митака55555 написа:

Коя точно клапа отговаря за челното стъкло, някой знае ли? за да не свалям всичките в тази студ,пък на пролет ше ревизирам всичките.9bca0265d7874a11b7c16a12e6cbcac5.jpg

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

 

 

Има ли тук, моторчето отговарящо за клапата за топло-студено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...