Jump to content

Светлини на таблото


iv4o1975

Recommended Posts

Сега се разрових в ръководството и ето какво разбрах от там написаното.

Таблата са различни за бензин и дизел, а основната лампа, която го играе "Check Engine" e "подгрева" glow plug indicator.jpg при дизела и  "EPC" (при бензина).

За дизела:

1. На контакт "Подгрева" светва и остава да свети за да индикира, че е включено подгряването - когато изгасне може да се запали двигателя.

2. Ако "подгрева" не изгасне на контакт и остане да свети - означава, че има проблем с подгревнавната система на двигателя.

3. Ако "подгрева" мига по време на движение - означава, че има проблем в ECU-то на мотора - демек записва някаква грешка.

"Кранчето" в ръководството го дават, че ще светне, ако има проблем с емисиите на двигателя (демек изгорелите газове).

 

За бензина:

Вместо "подгрева" лампата е "EPC" 

1. На контакт "EPC" светва за да индикира, че самата лампичка е ОК

2. Ако светне в движение и остане да свети - означава, че има проблем в ECU-то на мотора - демек записва някаква грешка.

"Кранчето" го дават както при дизела, че ще светне, ако има проблем с емисиите на двигателя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, ads написа:

Не си прав, при мен на дизел не свети. Само на output test свети.

Мммм не, прочети ми пак поста. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, ads написа:

Не си прав, при мен на дизел не свети. Само на output test свети.

И при мене е така ,на контакт не светва и изгасва,но на теста свети,тази индикация светва единствено при проблем с изгорелите газове,в повечето случай е игнорирана ,иначе не може да мине преглед предишният собственик......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, NIKO написа:

"Крана"(:D) свети при работещ двигател, няма дизел, няма бензин, няма варЯнти на таблата, това е алармена икона-индикация за проблем и не трябва да свети постоянно след първоначалната проверка, остава ли светещ, време е за горчиви размисли.....

Здравей колега изобщо не свети, нз как мога да направя тест

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, blagoismilqnov написа:

Здравей колега изобщо не свети, нз как мога да направя тест

Неправилно се изразих, иконата НЕ трябва да свети изобщо, появява се само ако има отчетена грешка по моторния мениджмънт. При даване на контакт има два варианта според моделната година, до определен ВИН номер не светва при първоначалния чек, след този номер светва заедно с другите контролни светлини, без значение е дизел, или бензин е колата.

И да, теста на таблото се прави с VCDS.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

glow plug indicator.jpg това чудо започна да мига веднага след потегляне с повечко газ ;) и ме вкара в авариен режим. След рестарт на двигателя изгасна и вече няколко дни няма проблем. Смених лаптопа и на сегашният не успях да подкарам VCDS за да погледна има ли записана грешка. Явно ще трябва да отида някъде да я проверят. Някакви превантивни идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, че имаш изгоряла крушка. Отдолу в червеното, където показва температурата, трябва да ти изпише коя точно е. Надписа се появява за малко след като запалиш двигателя, дадеш на контакт или провериш с бутоните на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора, да пише, че фара за мъгла не работи, аз помислих че това е отделно.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...