Jump to content

а4 B8/Audi A6 4f face multitronic мнения


Recommended Posts

Здравейте,

 

Трябва да си сменя колата и искам комби автомат. Чудя се между двата модела като съответно гледам и бюджета и да остане резерва пари за обслужване и проблеми. 3.0tdi Quattro обмислям,но за B8 няма много варианти

Въпросите са:

Какво е положението с този мултитроник -2008 и нагоре?

Къде и как да тествам тази кутия в София

Колко би струвал най-лошия вариант ако се счупи кутията и има ли гаранция и откъде се случват нещата към днешна дата?

Намерил съм вариант 4F face 170коня пак мултитроник- има ли смисъл? (финансово изгодна оферта на реални км)

 

Благодаря ви много

 

Редактирано от O.Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Ауди-та А4 и А6 от тези години без задвижване на четирите колела, в комбинация с автоматични скорости са с Multitronik.

Обратно..... няма нито едно, каквото и да е Ауди излязло от завода с Multitronic и задвижване на четирите колела.

Това съвсем принципно. Иначе не съм запознат в детайли за автомобилите, които визираш.:razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е че на предно са мулти, а 4*4 Quattro tiptronic.

Въпроса е за мултитроника:

става ли за нещо ако е изгодна и запазена колата .

Къде да я тествам

колко излиза и къде ремонта и има ли гаранция - най- лошия вариант и има ли гаранция?

 

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой тук може да подскаже таван за стойност на ремонт. Освен човек, който ги осъществява. Да....има доста варианти, при които две, три....или четири хилядарки отиват за ремонт. Вероятно има и по-скъп сценарий. Най-отегчително е, ако се наложи подмяна на кутията, че има вариант, при който няма как да се ремонтира. Тогава друга кутия втора ръка..... и хвърляне на боб дали е здрава или не. И пак евентуални интервенции и....така. 

Мишо е в Хърватска отдавна, ама за това има телефони, Viber и т.н....съветвам те да зададеш въпросите си на него.

Иначе аз карам вече втора кола с Multitronic...... не смятам да се беся ако се строши.  На предишната кола съм имал интервенция, на тази за сега не.....

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JusttRelaxx написа:

Мишо си е дошъл.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Вярно ли? Нямах представа. Ако е така.....хубаво за клиентите... дано обаче причината да не е лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша.За да е със семейството си го прави,сега ще дели времето си между България и Хърватска.

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не е сигурно връщането....поне не беше преди две седмици, като говорихме.. При всички положения, като се върне няма да приема за шяло и нещяло, а само за наистина належащи ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да рабереш дали скоростната кутия мултитроник е наред я покарай около 50км. да загрее до 90 градуса и тогава можеш да видиш дали има някакви проблеми с нея :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш температурата на антифриза е пряко свързана с работата на кутията :D Човека пита как да ги види тия проблеми, а не кога да ги види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...