Jump to content

Мнение за акумулаторен гайковерт девалт


Recommended Posts

Здравейте. Някой да ползва такъв да каже впечатление?Ще го ползвам за по колата развиване, завиване болтове на джанти, носачи....httpsolx.bg/ad/akumulatoren-udaren-gaykovert-dewalt-20v-5-0ah-CID1012-ID7EpYp.html/#position=2&page=1

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че пУсни си ена търсачка в чичо гугле ве, виж как са цените на истинските dewalt-и и ще си отговориш на питанката....., толко ли е трудно.....

Сещаш се, че на тая цена ще вземеш само празните кутии на машинката и батерията, дори без куфара.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма машина на Dewalt на 21V.

Да не говорим, че цената само за 1бр. 5Ah батерия на 18V е около 150лв.

Аз онзи ден си взех лазерен нивелир на Dewalt, ама си беше 400 кинта.Качеството на машините им е много добро.Ползвал съм винтоверти, ъглошлайф, перфоратор, лазери, всичко е топ.Предпочитам ги пред Бош.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел тия акумулаторни винтоверти имат ли достатъчно сила (Nm) за да отвият болтове на джанти??? Някой ползвал ли е реално такъв, да сподели преки впечатления....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нов, оригинален девалт съм късал 16 мм. болт. 8.8.

Не знам колко са тежки и неудобни, от години работя с двете марки(бош и деволт), естествено профи серията на бош, всички плюсове са в полза на жълтите, като издръжливост, износоутойчивост, дълговечност на батериите и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, корави машини са, но като цяло са по-тежки и неудобни спрямо Макита, Хитачи, Милоуки или Бош. В последните им серии имат чувствително подобрение откъм ергономия . Ако работиш в строителството , просто оставаш без ръце накрая на деня...

Преди 1 час, Neotrace написа:

Винаги съм се чудел тия акумулаторни винтоверти имат ли достатъчно сила (Nm) за да отвият болтове на джанти??? 

Джанти дори и с пневматичен понякога трудно се отвиват. Теоретично имат сила, но дори и с електрически се е оказвало неудобно да се отвие някой болт на джанта. Имах приятел приятел гумаджия, който стартира с ел.гайковерт...После си купи хубав компресор и chicago pneumatic гайковерт и каза ,че трудът е станал песен...

Аз ползвам един бюджетен 18V,който повечето време стои в куфара...В много случаи е отвивал болтове ,които иначе не са помръдвали. Просто удара си казва думата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги намислил съм си и аз да си купя акумулаторен ударен гайковерт,правя го само и единствено заради стопорния болт на горните носачи на Ауди а 4 б6 и другите подобни модели които са със алуминиеви шенкели( който се е сблъсквал с тях знае за какъв кошмар става на въпрос при развиването им). Въпросът ми е  колко Нютон метри приблизително заедно с ударна мощ са нужни за развиването на подобен запекан болт за да знам колко мощен гайковерт да си търся.Знам че най скъпите ще са най добри ,но бюджета ми е ограничен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя болт се развива (къса) с ръчички и звездогаечно глюченце, гайковерт работа там  няма. 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да така направих и аз предпоследния път звездогайчно ключе 16 и такъв зор брах заобли се главата на болта и ряско стана на звезда 15 с набиваме в болта после два часа въртене на място с много усилия го извадих и следващия път заради това нещо от другата страна ходих на майстор който с пневматичен гайковерт го разви буквално за пет секунди.Затова съм се спрял на вариант да си купя акумулаторен ударен винтоверт за да не се случи същото нещо.Просто питам колко мощен гайковерт ще свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е имАло късмет майсторчето, че не е бил "заварен" болта, а такъв болт гайковерт НЕ го развива, къса го. Както сам си се убедил. 

 

А "същото нещо" няма как да се случи, ако чисто и просто преди да го ръгнеш, го намажеш с гресчица болтчето. За да клеяса така, както преди, са нужни години, много зими, химиЙ и......, дотогава навеса няма да съществува вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успокои ме мислих да търся от 280Nm и нагоре значи 280 Nm ще ми вършат работа

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.09.2021 г. at 21:03, Kukata_a4 написа:

Успокои ме мислих да търся от 280Nm и нагоре значи 280 Nm ще ми вършат работа

Тва са едни числа, къде в повечето случаи нямат голям резон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем малко по-нагоре на тази страница съм си дал компетентното мнение какъв гайковерт да си купи колегата. А защо мислиш, че дето имаш гайковерт, е по темата? Никой от тези, които са писали досега в тази тема, не се интересува от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, nikrga said:

Съвсем малко по-нагоре на тази страница съм си дал компетентното мнение какъв гайковерт да си купи колегата. А защо мислиш, че дето имаш гайковерт, е по темата? Никой от тези, които са писали досега в тази тема, не се интересува от това.

 

Колега НИКАРАГУАНЕЦ, споделям че Райдер-а е сполучлив и здрав. А ти от какви неща се интересуваш не е моя работа..... Моля не говори от името на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kukata_a4 написа:

За сега най примамлив ми се струва този 

https://www.olx.bg/d/ad/akumulatoren-udaren-gaykovert-dewalt-18v-5-0ah-li-ion-950-n-CID1012-ID7TbYp.html

Какво е това бясно менте ? Кое му е примамливото ? Райдер е в пъти за предпочитане пред такива боклуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...