Jump to content

Мнение за обява Б7 3.0 тди


Recommended Posts

Здравейте! Наскоро си продадох колата и тръгнах на пазар за "нова". Като цяло визията на Б7 никога не ми е допадала, но ровейки из обявите попаднах на едно такова в моя град, което доста ме грабна. Та доколкото разбрах колата е на сина на собственик на сервиз и би трябвало да е добре поддържана, но никога не се знае. Колата е обявена за 9300лв, а аз съм заделил още едни 5000 за всеки случай. Прочетох доста теми, които неизменно се превръщаха в безсмислени спорове (което си е норма за всеки форум)и не ми станаха окончателно ясни някои неща. Колко струва към днешна дата рециклация на дюзи и подмяна на консумативи? Като изключим двигателя, има ли нещо друго по тази кола което може да ми докара главоболия?

Ето я и обявата: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11539867395208500&slink=8uqhia

Благодаря за предварително на всички отзовали се! Искам да подчертая, че това ще ми е първото Ауди и първият дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то всичко сменено. Ако е вярно това за смените я взимай. Те трябва да са дали 5х за ремонти.

Като гледам всичко сериозно освен дюзите е правено. А те са най-малкия проблем. Рециклиране до 1500лв с работата, нови май към 2500.

Друг е въпроса дали веригите са сменени качествено и дали всичко необходимо около тях е сменено.

 

За цената на колата не съм компетентен, само за ремонтите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Града ни е малък и доколкото чух хората са педанти и си поддържат колите добре, но и това не е гаранция. Предстои ми пътуване за два дена и като се върна ще погледна колата с майстор, понеже личните ми познания за дизелите са изключително повърхностни, а от марката още по-малки. Ако всичко е наред, то няма да го мисля и една секунда.

Редактирано от vallatan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, vallatan said:

Града ни е малък и доколкото чух хората са педанти и си поддържат колите добре, но и това не е гаранция. Предстои ми пътуване за два дена и като се върна ще погледна колата с майстор, понеже личните ми познания за дизелите са изключително повърхностни, а от марката още по-малки. Ако всичко е наред, то няма да го мисля и една секунда.

 

Това за града и за хората не бих го взел под внимание, освен ако лично не позваваш някой който лично познава собственика.

 

Споделям мнението на колегите по-горе че нещата наистина изглеждат доста добре. Само aндроидната навигация и камерата за задно излиза около 1000 лв, с монтажа. Знам защото имам същата - ако хвърлиш още 100 лв. ще имаш и цифрова телевизия. Не съм механик, но ако ако колегата @mshbul казва че има ремонти за 5 бона вярвам му. Така че на тази цена си е направо далавера!

 

Обаче точно в такива ситуации трябва да си отваряме очите не на 4 а на 8 и да проверяваме всяко едно червено флагче дали е само флагче или мина. Аз виждам 3 такива. Те не са нещо фрапиращо, но е добре да се проверят.

  1. Кафявия салон. Излиза ли този модел с кафяв салон или е слаган след това? Някакси изобщо не пасва на интериора.
  2. Това което казваш че продавача бил син на собственик на сервиз. Фактурите от сервиза на баща му ли са? Защото когато имаш сервиз не е проблем да направиш снимка на отворен двигател и да произведеш фактура за ремонт който е правен на друга кола.
  3. Справка в Гаранционния Фонд показва че колата е внесена през май на 2016 г., карана е 2 години, след което е продадена на сегашния собственик през май на тази година. Той я продава само след 7 месеца:
tick.gif Към дата 23/11/2018 МПС с номер на рама WAUZZZ8E66A109967 има активна застраховка "Гражданска отговорност"
   
Серия Номер
G0 66569905
G0 69089586

 

Застраховател ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
ЗК ЛЕВИНС АД OB4346BC 09/05/2016 14:43 09/05/2016 15:50 09/05/2017 23:59   BG/22/116001349420
"ЗАД ДаллБогг: Живот и Здраве" АД OB4346BC 09/05/2017 10:32 10/05/2017 00:00 09/05/2018 23:59   BG/30/117001348680
Застрахователна компания Олимпик-клон България BP4844CA 04/05/2018 16:35 10/05/2018 00:00 09/05/2019 23:59 17/08/2018 23:59 BG/28/118001355429
ЗАД ОЗК-Застраховане АД BP4844CA 15/08/2018 16:34 18/08/2018 00:00 17/08/2019 23:59   BG/23/118002346514

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, колата е супер. За 9 хиляди какво очаквате? Чисто нова? Щом си от града в който живее момчето със сигурност няма да си сложи главата в торбата и да те лъже за нещо сменявано по нея, защото в малък град като Козлодуй това би се разнесло бързо и няма да влияе много добре на сервиза. Излиза, че като има много сменявани части по нея - нещо не е наред, като не са сменяни, да знаеш, че ти предстоят. Угодия нямате.

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам че твърденията на продавача не са верни. Казвам че на всяка цена трябва да се провери достоверността им. Логично е съмнението да води до мотивация за по-щателна проверка, а не директно до заглючение.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя кола лично не ми хваща окото...тоя насаден салон, претапициран волан, китайска навигация и тия провиснил мрежички като ги видя. Оставам с впечатлението, че много е творено по колата и то не с особен финес. Ако вече се потвърди че технически ги бива нещата да кажем че има смисъл от разсъждения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И всичкия този интерес заради една снимка на свален двигател.

 

На 21.11.2018 г. at 23:12, vallatan написа:

Искам да подчертая, че това ще ми е първото Ауди и първият дизел.

Избери си друг модел. Че ще намразиш и марката и дизелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 9300 нали не очаквате да е в заводско състояние. В mobile.de цените са някак по-други ... та нека всеки си преценява заслужава ли си или не тая кола. Относно състоянието на колата и дали са сменени веригите това по снимки няка как да стане ясно. Тъй, че към автора - ходи гледай тествай и ако ти хареса купувай, ако ли не продължавай с търсенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че 12г. Ауди в тази модификация може спокойно да глътне над 5000лв. само за ремонти. Друг е въпроса и за разхода на гориво. Също доста "неприличен"..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно вярно че, може да глътне с лекота едни 5000 бона. Същото се отнася за 2.0TFSI, 3.2FSI може би при 2.0TDI са най-приемливи нещата от към евентуални драми ( но там няма автомат и 4х4).

И разбира се 1.8Т 4х4, но там цените са малко по-други, но всеки си преценява кое му е по-джоба и те така. Въобще не казвам, че е оправдано да се купува 3.0TDI като цяло ... има прекалено много потенциални и доволно скъпи ремонти. Най-вероятно S4 с чесън ще се върже на близки пари от към подръжа и текущи разходи, но там първоначалната цена е по-висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми направи впечатление кутията на SWAG? Дори да приемем, че са сменени и че снимката е от двигателя на тази кола, при смяната не са използвани ОЕМ компоненти, което за мен не е много гот. С доста хора, които имат доста комплекти сменени, сме си говорили, че тия алтернативни обтегачи не изкарват толкова, колкото ОЕМ, да не кажа и доста по-малко. Та това основно обслужване е минато по тънката лайсна. Ако е така и с останалите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.11.2018 г. at 23:12, vallatan написа:

... попаднах на едно такова в моя град, което доста ме грабна...

 

Ако за теб това е наистина важен аргумент при покупка на кола (както за мен),

качвай я в някой сервиз за пълен оглед и диагностика, поговори с продавача, поогледай какво и защо е сменяно и...т.н.

Освен това имаш заделена една добра сума за непредвидени. :)

 

 

На 21.11.2018 г. at 23:12, vallatan написа:

... Прочетох доста теми, които неизменно се превръщаха в безсмислени спорове (което си е норма за всеки форум)...

 

Не, ... не е норма! ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина са сложили обтегачи СВАГ това означава, че пак трябва да се сменят. И то много скоро, за да не стане беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията на сваг малко е очевадна....дали има общо с тази кола....не е ясно. 

Това, което виждам е една много излъскана топка на скоростите. Почти мога да си представя как е изглеждал волана :steinigung:

Карам нАвес на 300К+ км и топката не е така лъскава. Имал съм ръчка на 450К  и пак не изглеждаше така. 

Само мога да предположа 500К+  . За автомата не става ясно....или поне не прочетох. Там едни 2500-3000 лв. ....като начало :shocked:

Теория на конспирацията ама, ако има сервиз бащата на младежа....ще взема частите с голЕма отстъпка. Има-няма 30-40-50%. 

Ми що да не я оправи за продаване. И пари за труд няма.

Според мен е била кожух най-голЕм и сега са го закрепили за продаване :nixweiss:

И т'ва го съчиних само по картинка :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно волана ...

Септември месец в подземния паркинг на един хотел, през 2 коли от мен беше спряла чисто нова SQ7-ца.

Волана и целия салон бяха с калъфи.

Кофти снимка, ама ...

20180906_091853.jpg

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш желание можеш да чекнеш за история на колата по ВИН. Има колега във форума който може помогне с това. С малко късмет може да се разбере г/д на какви реални километри. На зет ми А4-ката 2005 до 2016 беше влизала само в оторизиран сервиз и си беше на реални 220 000 :). Не всички коли са на по 300к +.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колата вече е моя.:razz:

Бившия и вече собственик я е купил Май 2017, данните от застрахователя по-горе най-вероятно са, защото ГО е правена Май месец със старата ловешка регистрация.

Няма да изпадам в подробности, но за всички ремонти има дори и снимков материал. Колата се държи много добре и е супер стегната, което се потвърди и от двата огледа. На този етап съм адски доволен от покупката! Все още малко ме е страх, защото след седмица четене във форума лекинко се наплаших от двигателя, но след разговори със собственици на коли с такива мотор малко ми поолеква. 

 

Благодаря на всички колеги за мненията и съветите ! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно!

 

преди 13 минути, vallatan написа:

Все още малко ме е страх...

 

Е, какво толкова! Нали знаеш, че винаги с всички е така в началото! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...