Jump to content

Размер джанти за А4/B7/


jordanik

Recommended Posts

Здравейте,колеги!Взех една А4/B7/quattro 1,8Т,която заводски е със 17 цолови алуминиеви джанти.Искам за зимата да я карам с 16 цолови метални джанти.Та въпроса ми е какъв е заводския размер на металните 16 цолови джанти на А4/B7/ и има  ли някакво значение за размера на тези джанти,това че колата е с ниско S-line окачване/не знам точния му код/?Другото ми питане е какъв размер 16 цолова "патерица" трябва да взема за резервна и дали заводските болтове на алуминиевите джанти ще паснат и на металните,или ще трябва да взимам и нов комплект болтове?Предварително благодаря за отговорите!

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи заводски размер, 16"-ви са, това им е размера.....

Зимни гуми се взимат възможно най-тесните, ако колата е куатро, патерицата трябва да е със същата обиколка(диаметър) като гумите. Болтовете са същите, нищо не купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, NIKO написа:

Какво значи заводски размер, 16"-ви са, това им е размера.....

Най-вече ме интересува какво трябва да е  ЕТ-то,защото по обявите видях поне три различни ЕТ за 16 цолови метални джанти и всичките твърдяха,че са за А4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, CVT написа:

Погледни тук: цък!

Погледнах в сайта и освен,че 1,8Т мотора изобщо не го споменават виждам ,че има 16 с ЕТ 39,42 или 45 и 6,5,7или 7,5J,.Та оттам ми идва и въпроса за точния размер при Б7 с 1,8Т мотор.Или да разбирам,че която и 16  от трите размера/ 6.5Jx16 ET39 , 7Jx16 ET42 , 7.5Jx16 ET45 /да взема ще стане при мен.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по-голяма цифрата на ЕТ толкова джантата е по прибрана навътре.Колкото е по голямо J като цифра толкова по-широка гума можеш да сложиш.Напиши калкулатор за джанти в Гугъл и ще ти излезе повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Passi написа:

Колкото е по-голяма цифрата на ЕТ толкова джантата е по прибрана навътре.Колкото е по голямо J като цифра толкова по-широка гума можеш да сложиш.............

Така е,ама според по-горе цитирания сайт за Б7 с различните мотори има точно определен размер 16-ка,пък за случая с мотор 1,8Т нищо не се споменава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, filchev написа:

.................215х55х16 с джанта 7j ET 42, но някои карат с 205х15х16

Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря,за конкретния отговор,значи ще търся метални джанти с размер 7jx16 ET 42!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, jordanik написа:

Искам за зимата да я карам с 16 цолови метални джанти....

Металните джанти за модела са трудно намираеми. Цената също е висока. Размерите им са 7J x16 ET42.

Купи си алуминиеви. Намират се за смешни суми. Примерно тези от б6 са отлични за зимата  https://www.olx.bg/ad/16-dzhanti-5h112-audi-a4-8e0601025f-audi-a4-CID360-ID7Fqqm.html#eefec34217    Много здрави и най вече леки джанти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, jordanik said:

Благодаря,за конкретния отговор,значи ще търся метални джанти с размер 7jx16 ET 42!

 

Ако питаш мен, най-добре е да си намериш алуминиеви 17-ки същите като сегашните и да не си разваляш визията на колата всяка зима. И аз съм с такива джанти и точно това направих. С малко дебнене във този форум намерих 17-ки в отлично състояние за 400 лв. Бяха от нов внос от Германия и даже още не бяха виждали български път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, CVT написа:

 

................... и да не си разваляш визията на колата всяка зима...............

Прав си за визията,но с тези трапове из София и ниското и твърдо S-line окачване,даже се замислям дали изобщо да задържа 17-те за летни,или да ги бартеросам за хубави алуминиеви 16-ки и да мина изцяло на този размер.Ма това ще го мисля пролетта.Сега имам да изкарвам номера и да отстранявам някои забележки,с които не мога да мина пред КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,ето какво пише на колата за препоръчителен размер гуми;

038833406-big.jpg?r=0

От това,което разбирам,че за летни гуми  размерите са: 215/55 R16 или 235/45 R17,a за зимни: 205/55 R16 или 235/45 R17.Да,обаче швейцареца я е карал с тия валяци:

038833407-big.jpg?r=0  

 

Размер 245/45 R17,който изобщо не е предвиден за тази кола. Аз ли бъркам нещо или наистина правилния препоръчителен размер за зимни гуми на 16 цолови джанти е 205/55 R16?

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега остани си на размер 235/45R17.Повечето швейцарки са така.Някои хора карат и с 235/40R18.

п.с.:Плевенската Б7-ца ли взема?

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, tonko2.0T написа:

...Плевенската Б7-ца ли взема?...

Не,софийската 1.8T quattro S-line ,за която имаше и линк oт olx  във темата за  избор на кола.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лятото съм с 235/45/17....така я взех, така е излязла на времето и от завода. С много хубави джанти е. Хич не ми е за визията....и аз съм със S-line окачване......и с тия валяци си е излишна история. Просто гумите бяха нови и хубави като марка и модел та ги търкалях до това лято. Догодина минавам на 215/55/17....няма да сменям джантите, ама гумите сигура няма да са подобни....

Зимата съм със 215/55/16...с джантите на предишната В6.....не е лош вариант......ама има вероятност хептен да ми писне от визия и следващите да са направо 215/60/16!

Стига да не са прекалено големи като диаметър гумите и да не допрат някъде....вариантите са мнооого!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да взема 205/55R16 за зимата..Това е единствения размер за зимна 16-ка,който е препоръчан от VAG и на който може да се сложат вериги при нужда за B7 с мотор 1.8Т/не че някога ще слагам вериги/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да,раздвижа темата,заводско моята е поръчана с 235/40/18 (XL) с такива я карам вече 3 лета.

За зимата съм с оригиналните 17-ки като твойте 235/45/17 (XL) и никакви драми и проблеми,а пътувам много,най-често Дупница - София.
Окачването е заводско спортно ама по-високо с код: 1BV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня и аз. Моята В6-а дойде от швейцария със зимни 225/50/17 (малко по - високи от препоръчителния размер указан от производителя), намерих си други лети джанти 17-ки и за лятото си вземах същия размер. Колата ми е с ниското спортно окачване и нямам проблем с този размер гуми. Джантите за зимата са 7.5J, а за лятото са 8J (такива намерих от А6). А4-ката ми е само на предно с ръчна ск. кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен  на 16ки джанти и като цяло на джанти за а4 б7 , ЕТ трябва да е под 42 .
17ките ми са с ЕТ42 и отзад стоят малко прибрани ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...