Jump to content

Масло long live


ilianito81

Recommended Posts

Здравейте колеги. Използвам масло на Castro 5 w30, но сега искам да сменя марката на маслото. Дайте мнение за сайта auto doc защото мисля да си купя масло от там.  И по-точно long life. Но не знам до колко е оригинално.

Screenshot_20181201-142852_AutoDoc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно е да го вземеш от Ауди колега, отиваш и си взимаш 5л и да ти е мирна главата, с масла не прави компромиси, а и в този сайт нещо цената е съмнителна. Аз съм с такова масло, взех го от Ауди, доволен съм и нямам проблеми, засега. 

Но го сменяй на 15 хиляди макс, така ми казаха от Ауди, понеже не са ни ок много горивата, аз лично на 12 макс го сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо не му кажеш на каква цена го вземаш от Ауди, последно по спомен в Порше София струваше 267 лв, а същото масло в Юнитрейд (от където го взема и Порше) е 160 лв за всякакви байчовците без никакви отстъпки. От форумните търговци цената е между 80 и 120 лв. Така че не го набутвай човека. Поръчай си го от Коко 100 или Райно, и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите, но съм извън страната и онлайн ми е най изгодно. Та затова питам за тоя сайт. Досега две смени съм правил с Кастрол. Като го сменям на 13хил. и не го харчи въобще. А колата е 270хил. Но ми се ще да взема long life.

Кастрола го взимам от официалните вносители и на него пише made in EU. Нямат го vag маслото. също така предлагат на petronas и shell. Но не ми се рискува с други марки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лонг-лайф е ребрандиран Кастрол по поръчка и спесификации, после кой какво и как продава... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАГ нямат рафинерия, но може да си поръчат каквото масло искат...от Кастрол, Шел....

 

А Кастрол има разлика дали го купуваш от Германия, България, Метро или Лидл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко км мислиш да караш с тази лонг шитня ? :hilezh:После да не се чудиш защо има проблеми с налягане ,помпа и т.н.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Ментета има по цял свят, не са българско откритие. Рано или късно ще налееш менте в мотора. Затова е по-добре да си го сменяш на всеки 10 хил. км за да минимизираш белята която може да ти направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Мнения?

https://www.autopower.bg/моторно-масло-repsol-elite-common-rail-5w30-5-литра.html

Редактирано от vankyy26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не питам за цената, а дали други колеги карат с него. При мен трябват 7 литра.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на масло Репсол,търси го в Тех-ко.За твоя мотор трябва да покрива спецификация 504.00/507.00.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм правил задълбочени тестове в лаборатория или на три нови автомобила с три различни масла и разглобяване след 100 000км, това мисля е ясно.

След по 10 000 км на една и съща кола с кастрол, OEM и накрая бардал - субективно мнение. Всеки преценява за себе си.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз се спрях отново на Castrol long live 5 30. Вече трети път ще го ползвам и съм доволен. В смисъл колата е на 270хил не го гори, и си работи тихо и равномерно,  Ауспуха ми е бял. Като пак ще го сменям между 13 и 15хл. Като този път ще сложа  филтри Bosh а не Мann. Защото ми се струват една идея по качествени. На другата ми кола правих сравнение между Bosh и MANN. И да ви кажа честно Bosh са с по добро качество.  MANN изглеждат малко недодялани.

20190105_122601.jpg

Редактирано от ilianito81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, OvivO написа:

не съм правил задълбочени тестове в лаборатория или на три нови автомобила с три различни масла и разглобяване след 100 000км, това мисля е ясно.

След по 10 000 км на една и съща кола с кастрол, OEM и накрая бардал - субективно мнение. Всеки преценява за себе си.

Нормалният Бардал за масова употреба е Волф масло в различна туба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, ilianito81 said:

Колеги аз се спрях отново на Castrol long live 5 30. Вече трети път ще го ползвам и съм доволен. В смисъл колата е на 270хил не го гори, и си работи тихо и равномерно,  Ауспуха ми е бял. 

Вредата от лонглайф маслото ще разбереш, когато измериш износването около разпределителните валове.....

На практика няма голямо значение - потенциалните проблеми ще са за следващия собтственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...