Jump to content

Размер джанти за B6


Recommended Posts

Здравейте имам въпрос към  вас тези два модела джанти ще станат ли за моето Ауди B6 2.4 170кс.И по конкретно дали ще стоят много на вътре в калниците защото в момента съм с тези от снимката за зимни 16 и ми се иска за лятото да сложа 17. Това е размера за зимните ми джанти  7 J x 16"/ET 42/5 х 112/Отв-57,1мм

За тези 17 става на въпрос?

Размери на 2 снимка 7,5 J x 17 /ЕТ-56/ 5x112/57,1

Размери на 3 снимка 7,5 J x 17/ET45/5x112/57,1

20181202_114015.jpg

image;s=800x600.jpg

image;s=800x600.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, NIKO написа:

Цитиране на предходно мнение!

Благодаря за бързия отговор в интерес на истината тези с ЕТ 45 по ми допадат другите които са с ЕТ 56 ми изпаднаха за малко пари и съм ги виждал как стоят на А3 и ми харесват но не съм ги виждал на B6.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, KCV написа:

Цитиране на предходно мнение!

Да ако е възможно качи някоя снимка.И само да те питам с кой модел ги съпоставяш за тежест?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, v1e9s8o8 написа:

с кой модел ги съпоставяш за тежест

 

С всички други.

 

Тука е с 20мм фланци:

 

DSCI3531JPGvHiYSoYBtTYCIsB5DWSY154377173

 

DSCI3532JPGrELNcIHzIt5vUCThWmjj154377176

 

Даже тия трябва да са на А4В6

 

IMG_025900P9Xg5NfI67VAmzlt785H1543771581

 

IMG_02590HkvjbPQjiMXCjuLN2OaB1543771810.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за снимките на мен лично на B5 ми хареса как стоят но на B6 никак не ми допадна определено ще ги отпиша.Благодаря колега.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с този модел джанти,от А3 8Р/8РА,може да си вкараш автогол.

Audi VW Original Felge 8P0 601 025 EM - 5-Speichen Alufelge

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, tonko2.0T написа:

И с този модел........може да си вкараш автогол.

В смисъл тежки, грозни, или и двете?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никсън,преди доста години вземах такива за А4 Б6 2.5TDI V6.И греда.После фланци,болтове.ЕТ-то било важно,ама.....

За тегло никога не съм мислил.За ''бягане'' бръмчим с други коли.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, питам щото имам комплект такива, ама свалени от В6, по спомен стояха му добре на колата на човека, нямаше и фланци, вероятно са модификация за А4......., надявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, tonko2.0T написа:

И с този модел джанти,от А3 8Р/8РА,може да си вкараш автогол.

Audi VW Original Felge 8P0 601 025 EM - 5-Speichen Alufelge

Вчера разглеждах по форума какви джанти се продават и попаднах на същите само че с следните параметри

7.5J17 57.1 ET45 audi sline

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не слагай джанти над ЕT45! В момента съм с 17x7.5J ET45 и зимните 235ци са на некви милиметри от окачването. С фланци става, ама трабва много да ти харсеват според мен за си заслужава разправията (и още едни 150 пари за нови болтове и самите фланци). За 7.5J диапазона е ЕT45-30. Аз слагах ЕT25 и стояха страхотно, но опираха отзад в калниците да ги ева :D

 

 

2.JPG

Capture.JPG

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимни на 235?

The snow tyres are narrower than their asphalt and gravel counterparts, so they press harder onto the road surface, helping the studs to bite into the snow and ice. 

 

5209_polo-snowbank-sweden-2015_555_592x3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  aRobben 

много добре изглежда на снимката кой е този модел джанта :razz: от това което четох няма да е  над ЕT45 не искам да слагам фланци.И като цяло ми се иска модела да си е за B6 фабрична джанта.

Редактирано от v1e9s8o8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тва са оригиналните от A6 C5 allroad, но с други капачки. Продадох ги преди 2 седмици. Имаше иначе ебати стойката с тях колата, ама...  

 

20180813_191921.jpg

 

Да @NIKO , 235 за зимни, такива са по книжа 17ките за B6 - 235/45/17! Заслужава ли си да дам повече пари за 215/50?

Смяташ че ще имам пролеми в снега с куатро и чисто нови гуми ли? 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то се знае, зима/сняг - тесни балони, лято - широки. Доста съм шофирал зимно време в сняг, колата с тесни гуми се води много по лесно и не занася, с широките си като на плазове, гумата трудно "захапва" на голямо петно. Ама пък ние и толкова зима имаме де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано исках да взема по-тесни, но 205/50 пък са ниски, 225/45 също, 215/50 са екстра като размер, но моделите, които бях набелязал бяха с около 40-50лв по-скъпи в размер 215/50 отколкото 235/45! Сториха ми се грешни пари, само и само да съм на по-тесни гуми, при положение, че това е препоръчания от Ауди размер, а и съм с куатро :nixweiss:

Колата вози чувствително по-комфортно с тия гуми отколкото с летните 225/45... Не знам дали е само от размера или просто Клебера и много по гума от Кумхо, но все тая - доволен съм :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата с препоръчаните размери гуми от производителя.235/45R17 е по-добре от 225/45R17.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги гледате тия препоръчани ОEМ зимни 235 на 45/17 за В6 1.8 ТQ, че нещо не ми не вързва?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята е на самото етикетче като отвориш шофьорската врата, където пише налягането. Става дума за редовете които съдържат "М+S". Там просто са изредени какви гуми да се слагат при различните джанти.

 

Това е етикетче на Б6 от Нета:

Label.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия цифри варират доста според моторизацията, не са унифицирани за всяка мощност, при 110 KW-овите са други мисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за B6 2.4 170к.с Когато избирах зимните гуми исках да са 15 но от прочетеното по интернет и от тази таблица се премерих на 16 за зимни.

20181208_161206.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...