Jump to content

Лостче на актуатор за круиз контрола


batpets

Recommended Posts

Здравейте, днес реших да си сменям разширителния съд, тъй като старият течеше. Когато тръгнах да поставям новия ми направи впечатление че лостчето от снимката се е измъкнало.

act1.jpg

Прегледах темата за темпоматите и видях как изглежда реално този актуатор и че при мен е изпаднала жълтеникавата пластина от едната страна.

aktuator.jpg

Въпросът ми е мога ли въобще да го оставя така и ако не как да закърпя положението. Колата няма темпомат и не знам всъщност този вакумен актуатор само за темпомата ли има функции. Колата е 1.8 ADR 1996 г.

Редактирано от batpets
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че нямаш темпомат, дросела ти е сменян, тоя актуатор може да го махнеш, или може да си го оставиш за красота,  не играе никаква роля, съответно и лостчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че нямам. Лостчето за мигачите е  съвсем обикновено. Колата е била автоматик и след това сменена с ръчни скорости. Какво друго да погледна за да е сигурно дали имам или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ECU"-то ( модула ) на темпомата не го лови VCDS.

 

Погледни под ABS-а имаш ли вакуум-помпата от системата на темпомата,

в нея ( помпата ) влиза черен маркуч и сноп с три кабела с кръгла букса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес реших да си сменям разширителния съд, тъй като старият течеше. Когато тръгнах да поставям новия ми направи впечатление че лостчето от снимката се е измъкнало.

act1.jpg

Прегледах темата за темпоматите и видях как изглежда реално този актуатор и че при мен е изпаднала жълтеникавата пластина от едната страна.

aktuator.jpg

Въпросът ми е мога ли въобще да го оставя така и ако не как да закърпя положението. Колата няма темпомат и не знам всъщност този вакумен актуатор само за темпомата ли има функции. Колата е 1.8 ADR 1996 г.

Колега, ако наистина нямаш темпомат и мислиш да махаш актуатора, с удоволствие ще го купя с планката закрепена на колекторите 058907347А.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...