Jump to content

Спукано челно стъкло на Б7


jordanik

Recommended Posts

Предното стъкло на Б7-та,която взех наскоро,има пукнатина около 15 см малко над дясната чистачка.Вчера се поразходих да посъбера оферти за смяната му.Малко им е претоварено на фирмите сега в студовете,та ми дадоха час за другата седмица.Обясниха ми че след смяната колата  трябва да е в покой поне 4 часа,което означава да вися на паркинга пред тях половин ден/не мога да зарежа там колата,че не съм сложил някакъв допълнителен имобилайзер,който се изисква по Каското и за който записания час е още по-натам във времетото/.Другата им оферта е да дойдат и да го сменят на място.Та сега на въпроса.До колко качествено може да се смени челно стъкло на полеви условия/ми ако завали дъжд/ и мога ли да разчитам на добре свършена работа,ако ги извикам на адрес?После,гледам,че под стойката на огледалото има някакъв сензор/не го знам за какво е/,но ми казаха,че трябва да се поръчва допълнително специален гел за залепването му.Тоя сензор,по принцип,те ще могат ли да го отлепят или нов ще трябва да взимам?Другото,което ме интересува е какъв е заводския цвят на това стъкло.На мен ми се струва,че е нещо между зелено и синьо,но какво е точно-не знам?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво качествено или некачествено могат да ти го направят и при двете положения.

Мястото за смяна е без значение,не се изисква нещо специално,сваляне на старото и качване на новото е макс 30мин.

От дъжд няма страшно( даже по добре ),само да не се кара колата та да се размести!

Щом ти се струва,че цвета е зелен на стъклото може би имаш подгрев на него,съответно и новото трябва да поръчаш с подгрев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, svoenraven написа:

.............. цвета е зелен на стъклото може би имаш подгрев на него,съответно и новото трябва да поръчаш с подгрев.

Как мога да позная,дали имам подгрев на предното стъкло.че вече ми записаха час пък аз за такава евентуална екстра не съм споменавал?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно нямаш подгрев на предното стъкло - не е стандартно да го имаш. Знам само за една фирма която продаваше предни стъкла за Б7-ци с подгрев, но вече не ги предлагат. Едва ли ти имаш такова.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв му се води заводския цвят,че във "формата за поръчка" има няколко различни цвята и аз го писах зелено.а да не се окаже че е синьо/бяло не е със сигурност/?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво челно стъкло си-Сен Гобен ли?

Най-вероятно.Поръчвайте европейско,с необходимите сензори по него.Иначе няма да тръгнат.

Не трябва да се кара три-четири часа след смяната,ако има възможност и повече.Всичко зависи от чиляка който ще го монтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не съм гледал точно каква му е марката,но означенията му съвпадат с другите стъкла по колата.Най-ме е яд,че автомобила е тръгнал от Швейцария със здраво стъкло и по пътя е станало спукването/дошъл е на ход/.На мен ми зеленеят всичките стъкла,но не съм много сигурен дали това им е цвета,или се получава измамно отражение от интериора.Иначе,поръчах уж европейско,а за сензора писаха,че бил за дъжд,но аз така и не знам за какво е и как да го пробвам?Огледалото е електрохроматично и въпросния сензор е залепен под стойката му,а колата е със заводски ксенон.От сервизната книжка нищо не мога да разбера,щото е на френски и италиански,пък аз тези езици ги владея толкова,колкото и китайски.Ето как изглежда джама:

038836598-big.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже със сигурност по номера на рамата ще разберат какво е стъклото! И не само какъв цвят е, ами и какви "дрънкулки" вървят с него! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да е така,аз рамата им я дадох,но това което попълвах имаше опции за избор на цвят и въпрос за наличие на сензори,за да се вземе нужния гел за залепването им.От което оставам с впечатлението,че стария сензор ще го отлепят и лепят отново/ако не бъркам нещо/.Май най добре е да ида с колата на място и там да видят какво е действителното положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.sps-autoglass.bg/ Днес им писах, че и аз имам една шупла и след два часа ми бяха отговорили.Само да ти кажа,че при тези искат колата да остане при тях една нощ.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си да си залепиш стъклото и да не си осложняваш живота с поръчване на някакви специални гелове и т.н. и да се чудиш какъв цвят стъкло да си поръчаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се сменя  цялото,защото пукнатината "върви"  и сега от студовете стана толкова голяма

Записал съм час в SPS за Pilkington.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мдаа,така си е!

Затова аз накрая реших да не икономисвам и направо си поръчах San Goben  акустично със сензор за дъжд и светлина,каквото е и заводското ми.Цената му е със 100 лева отгоре на твоето,ама "като е гарга-да е рошава":Още чакам доставката му и трябва тия дни да ми го монтират,че ще ми изтече временния номер.

 

 

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да завърша темата.Имам си вече ново здраво челно стъкло San Goben,което е със "доживотна" гаранция от производителя/каквото и да значи това/.Едно голямо "Благодаря!" на момчетата от SPS за професионално свършената работа по монтажа.Бяха сложили предпазни калъфки на двете предни седалки,на волана,на скоростния лост и на таблото и по нищо не личеше в салона,че са демонтирали стъкло,чистили силикони и монтирали новото.Освен това ми прибраха колата в халето за през нощта,за да изсъхне по-добре силикона.Препоръчвам ги!

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...