Jump to content

Проблем с парното А8 Д3


Тони1

Recommended Posts

От известно време лявата част на таблото духа много студено,дясно леко топло,под прозореца само студено,дори и с настройка за най горещо.На диагностика изкара само клапата за задния климатроник като проблем.Сменил съм клапанния разпределител под стъклото и все още нищо.Запушено радиаторче или клапи оставан вариантите,някой имал ли е подобни симтоми?Колата е 4.2бензин 2004 година 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи тоя проблем тази зима. Духалките от лявата страна духат студено, тази на челното стъкло също. От пасажерската страна всичко изглежда нормално. Духалката на краката обаче е окей. Освен това някак по-късно започва да идва топлото, въпреки, че колата е загряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете за грешки първо. Има вероятност да е от едни клапанчета преди входа на маркучите в купето с един електромотор. тоест циркулационната помпа

Редактирано от billysezgo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не изкара грешки иначе клапанчетата с разпределителя на маркучите (heater core)преди тези които влизат в купето е пробван и работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във казана има около 4 литра оцет който циркулира през радиаторчето на парното за около 30 мин.

другото мисля че се вижда от снимката...

оцета го грея с обикновен бързовар...

на 10тина. мин. сменям маркучите за да се промие максимално ефективно в двете посоки...

чашата = филтър има цедка и не допуска да влизат боклуци в радиатора на парното...

ефект има!!!

 

20181214_160216.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някой от руснаците показват клипове с лимонена киселина.

Други с "Уксус" (оцет)

Други отиват в сервиза промиват им системата за 200 лева и са щастливи.

Въпрос на вкус...

Най-добре става с нови радиаторчета за парното (те са две едно в ляво едно в дясно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, vencislavov said:

Във казана има около 4 литра оцет....

 

 

 

 

Колега, какво налягане прави тази помпичка. Не искам да слагам много силна помпа като го правя, да не стане по-голяма беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че по спецификации е 7-8 метра воден стълб но ... можеш да я спреш и с ръка (струята)

Нямах манометър да я пробвам но дори съм запушвал изхода докато върти течността в системата за да "надуе радиаторчето и няма грижи...

Налягането на системата за охлаждане е около 1бар. тази помпичка (500 W райдерче) е далеч от такива налягания.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...