Jump to content

MMI 2G Background Lighting


nestle_2o1o

Recommended Posts

Здравейте колеги, Background Lighting (настройките на осветлението в купето, като highway, city и т.н.) менюто в ММИ липсва. Ако може малко инструкции как мога да я добавя/позволя тази екстра? През зеленото меню или с VCDS?? Благодаря предварително!

Редактирано от nestle_2o1o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай скритото зелено меню (SETUP+CAR) за да активираш функцията и при мен беше така. Отиди в DIAG SETTINGS - Interior Lighting (extended) - След това най-долу Accept Changes.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление колега , в зеленото меню ми излиза само това и няма опция DIAG.

IMG_20181216_095956.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SW 6300

Едит: гледам че такъв не съществува , за това ще прикача снимка , понеже явно не знам какво да гледам.

IMG_20181216_102117.jpg

Редактирано от nestle_2o1o
Едит
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, че DIAG SETTINGS менюто липсва.. Без него няма да стане.. :/

В Systems нямаш Ambient Lighting опция нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не .. но амбиентно осветление имам , свети когато отворя, която и да е от вратите. Навява ме на мисълта, че автоматично е зададен един профил, заради, който страничните огледала са постоянно затъмнени, а средното не е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nestle_2o1o имаш много стара версия на софтуера на колата. Най-вероятно това е причината да липсва менюто DIAG SETTINGS. 

Аз съм с тази версия и го имам.

20181124_174302.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време колега! Предполагам имаш едно копче между средното огледало и плафоните на тавана. То за какво се използва и как работи? Понеже може да не правилно кодиран модула roof elect. и да не знае, че има такова копче, а следователно и екстрата в менюто да липсва.

IMG_20181216_130517.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такъв бутон, но предполагам, че е нещо свързано с лампите в плафона може би? Съдейки по символа на него.

Редактирано от Root Access Granted
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С помощ от Гугъл разбрах, че е за вкл./изкл. на амбиентното осветление. Само още един въпрос имам:

Къде се поставя диска за ъпдейта, в двд в багажника или сиди чейнджъра? Благодаря за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега възможно ли е заради активиран компонент протекшън да не вади останалите опции в скритото меню? Забелязвам че и bootloader менюто, през което се прави ъпдейт липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...


Vag com -> 17ти канал Instruments -> coding и там гледаш на коя държава ти е кодирано


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амбиентното осветление никак не ме кефи... Ще ми светят плафоните... Само ме дразни, не съм нечий шофер, че да им правя кефа и романтиката. А за това че са затъмнени средните огледала, просто препоръка, ако имаш ароматизатор закачен на средното огледало... Махни го :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни намерих проблема, който е в датчика за светлина на предния прозорец , не дава никакви стойности и страничните огледала са тъмни, а средното не. Като се прибера в България ще го сменя, а за сега просто кодирах огледалата да не се затъмняват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един Ъп по темата, след заигравка с VCDS, добавих background lighting, който първоначално не работеше (след промяна на който и да е от режимите highway,city и т.н. стойностите автоматично се връщаха на 0), но ме мързеше да го махна и го оставих да си стои в "systems". Преди малко се качих в колата, запалих двигателя и докато си пусна музика, ми направи впечатление, че амбиентното осветление работи (преди работеше само, когато отворя някоя врата или извадя ключа), светкавично влязох в "systems" и вече менюто работи както трябва, можех да включвам плафоните, също и да променям силата на светене, а бутона от снимките по-горе, вече функционираше (включваше и изключваше "background lighting" менюто). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...