Jump to content

Сервизи за S-tronic кутия


komitov

Recommended Posts

16 minutes ago, Аци said:

 не трябва ли на такива сервизи с времето ,да намалява работата?

колкото на Порше намалява. Хората си спазват препоръките на ВАГ, без да влагат нищо и дефакто не поемат никаква отговорност.

Ако някой направи забележка, то той е "ганьо", защото знае повече от "инженерите на ВАГ".

Вероятно, ако бяха индийци щяха да са още по-добри в това, което правят....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изобщо не си прав, Порше все пак са си официален сервиз. Като направят някоя глупост и се размрънкаш се извиняват и в крайна сметка си поемат вината. При разни сервизчета ми е много интересно ако при едно ремонтче за 4-5 хиляди лева е така изтрошат някоя част от тия, които влагат дали ще ти я сменят или ще ти го набият пък я изкочи нещо, я разбереш, пък до тогава де камилата, де камиларя... Лошото е, че си държат хората на кофти пари и малко от малко като изкласи някой, тегли кредит, буха едно хале и почва да прави форумна реклама какъв Ауди гуру е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм останал с впечатлението, че се работи само с оригинални части и инструменти, за да се даде гаранция, като при официален сервиз.

Не е ли така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Хахахха.....е не, да не очакваш. Пък иначе правят обучение 

на други сервизи. Е на това ли ги учат?

Днеска си вземам колата след ремонт на кутия при Мишо.

Като я покарам 2-3 седмици ,ще напиша отзиви.

След адаптирани съединители обикновенно колите са добре,проблемите

се появяват след доатаптация като покараш.

Имаш ли отзиви след ремонта? Аз днеска си иставих моята при него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо е страхотен. Дай боже повече такива хора - работи по-качествено от Ауди Германия, може да му вярваш и е супер точен. На мен ми оправи цялата кутия - заедно със смяна на съединител и маховик. За нещо което Ауди учтиво искаха да ми сменят кутията

Сега е като нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Бях пратил кутията при Коко в Малинова долина, понеже не съм от София. След смяна на съединители и клапани на мехатроника и обратен монтаж на кутията се наложи да закарам колата, защото тресеше при потегляне без газ. След някакъв си втори гаранционен ремонт нищо не се промени, след което реших да не се занимавам и закарах колата в друг сервиз. Там при отваряне на кутията се оказа, че кошниците не са сменени, а половината фрикциони в тях са нови, другата половина са старите...

 

За другия сервиз ще пиша, като си приключим взаимоотношенията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. Но за мен не е ок да ти откажат ремонт и да ти предложат кутия за 8 000 Евро. За по-малки неща съм съгласен. Да не говорим, че се сменят 3-4 части в тази кутия и това е. В Германия и гърне няма да ти заварят, а ти предлагат ново. Такъв е моделът. Отделно малко немци ще купят кола над 100 000 км.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 3/7/2019 at 8:52 PM, drk said:

Бях пратил кутията при Коко в Малинова долина, понеже не съм от София. След смяна на съединители и клапани на мехатроника и обратен монтаж на кутията се наложи да закарам колата, защото тресеше при потегляне без газ. След някакъв си втори гаранционен ремонт нищо не се промени, след което реших да не се занимавам и закарах колата в друг сервиз. Там при отваряне на кутията се оказа, че кошниците не са сменени, а половината фрикциони в тях са нови, другата половина са старите...

 

За другия сервиз ще пиша, като си приключим взаимоотношенията

 

В Das Auto ми смениха всичко по кутията и пак не се оправи - накрая Мишо ми ремонтира мехатроника.

За мен това е единствения човек, който е тясно специализиран в скоростните кутии. Не случайно работи това в чужбина успешно. Колата ми я бави точно 2 дни, защото се наложи разглабяне на целия мехатроник (иначе съм сигурен, че щеше да е готова още на първия). Страхотен професионалист и много готин човек. Имах времето и присъствах на процеса по ремонта - не крие нищо, показва и обяснява всичко. Мишо е от малкото хора, които влагат мисъл в това, което правят и има знанията и опита да решава комплицирани проблеми - скоростна кутия при друг не бих си и помислил да правя.

Редактирано от drk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това не е ли твоя мехатроник? Където Das Auto така са сложили гарнитурата ,че клапана не може да излезе? :))))

Мехатроник.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега, това е :) явно скоро и ти си бил при Мишо.

Според тях мехатроника са го пращали до Германия на стенд, където е правен ремонта, там е сменяна гарнитурата (а тя всъщност е залепена) и така са го върнали. Но в крайна сметка момчетата постъпиха коректно и поеха рекламация за ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...