Jump to content

Написан ли ви е евро стандарта в талона на колата?


sokola

Recommended Posts

Вчера минах през местни данъци и такси,да проверя за какво става дума.Вече са свързани с КАТ,но при тях информация за нови талони няма.Рано било.

Вписване на еврокатегорията се води нещо допълнително и изобщо не ги вълнува.

Каката пак ми говори,че киловатите били много,и еврокатегорията вписана или не,същата работа.Догодина данъка щял да си остане непроменен.

Та пуснах една коригираща декларация и така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

https://cartax.uslugi.io/#София/СТОЛИЧНА

 

Важи Само за София - Столична община. Но за мен (Е4) има около 60%.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, това малко не е за вярване. Данъка ми беше 340 лв. за 147 kW кола от 2006 г. Сега без записана категория в талона пада на 258 лв. а със записана Евро 4 пада на 188 лв. ???

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това виждам огромни разлики от община до община - много по-големи от преди. Например за моята кола: 188 лв. за София, 325 лв. за Бяла, Варненска област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/27/2018 at 0:34 PM, Audi V6 said:

Трябва и колата, аз минах на каналите. Чакам талона само.

 

Колега, тази бележка от Ауди в КАТ взеха ли я в оригинал, или поискаха да им направиш копие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ми издадат тази служебна бележка от Ауди изисква ли се да минавам техно тест, който е 500+лв? Писах на Ауди един мейл преди 5 дена, но няма никой. Явно ще трябва да ходя на място.

Иначе познат ми каза, че с бележката се ходило в данъчното и там можели да ти оправят данъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Не е нужно да се прави нов талон и да се вписва. На него му се е случило подобно нещо, преди 3-4 години, като си е купувал нова кола и там са му вписали евро стандарта. Ще отида след няколко дена, ако мине всичко благополучно в Ауди и лично ще разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да е вписана еврокатегорията в талоните(от КАТ),в данънчото могат да те отсвирят по всяко едно време.Иначе вече издаване на документ от официален представител в Бургас е 60 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше Изток в София е все още 30 лв. (поне вчера беше толкова).

 

18 hours ago, ipb said:

Да. Не е нужно да се прави нов талон и да се вписва. На него му се е случило подобно нещо, преди 3-4 години, като си е купувал нова кола и там са му вписали евро стандарта. Ще отида след няколко дена, ако мине всичко благополучно в Ауди и лично ще разбера.

 

Даже и да става само с общината (което ме съмнява) всеки следащ собственик трябва да прави същото. Вкарай си го в талона да ти е мирна главата.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой къде ходи и какво плаща, но в официални представител в София "Порше БГ" с адрес Бизнес парк-Младост 4, сграда 7B, ет. 4, срещу рама на автомобила, изкарват безплатно служебна бележка с Евро стандарта!

Който иска да се възползва.

Редактирано от sokola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега - спести ми 30 лева! Ходих до Младост преди час и потвърждавам горенаписаното.

 

Изглежда цената се определя според разстоянието от централния офис на Порше БГ. :)

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като за последно, не е необходимо да се с губи време и пари в КАТ, за да се сменя талона. Направо в общината се попълва декларация 54 за рег. на МПС, снима се копие на талон и служебната бележка от Порше и сте готови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.01.2019 г. at 18:27, z00m написа:

https://cartax.uslugi.io/#София/СТОЛИЧНА

 

Важи Само за София - Столична община. Но за мен (Е4) има около 60%.

Да,написан е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята кола не е вписан, Евро 4, дори в общината в Пловдив платих двоен данък, понеже скоро я купих и декларацията на стария собственик не важала. Това ми го казаха като отидох втори път да питам що са ми взели толкоз много пари (случайно погледнах данъка на предния собственик).

 

В Пловдив къде мога да си изкарам документ за Евро 4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си биете главата и харчите пари за глупости преди да прочетете правилата? Тези отстъпки от 40, 50 и 60% важат само за автомобили до 75kW. Ако не сте в тази категория - няма подобни намаления на данъка, ако изобщо ще има някаква разлика. Всяка община си избира с какви коефициенти ще работи и е възможно да плащате дори повече данък (от предходната година) за едни и същи автомобили в различни общини. Ето първоизточника:

http://www.minfin.bg/bg/779

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, D.Stoykov said:

Не знам защо си биете главата и харчите пари за глупости преди да прочетете правилата? Тези отстъпки от 40, 50 и 60% важат само за автомобили до 75kW. Ако не сте в тази категория - няма подобни намаления на данъка, ако изобщо ще има някаква разлика. Всяка община си избира с какви коефициенти ще работи и е възможно да плащате дори повече данък (от предходната година) за едни и същи автомобили в различни общини. Ето първоизточника:

http://www.minfin.bg/bg/779

 

 

Прочели сме всичко. Моя данък пада от 340 лв. за 2018 г. на 188 лв. за Евро 4, а колата ми е 147 kW (200 коня). Ако е без евро категория пада на 250 лв. Да 25% намаление, за Евро 4, но това са все пак 62 лева на година.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, прав си, че макар и не колкото ни се иска - има намаление, което все пак зависи и от годинките на автомобила. За съжаление в калкулаторите все още няма данни за някой общини, които не са обявили проекта си. Сега остава въпросът дали е нужна смяната на талон в КАТ или може както някой е написал направо с документа да се пусне коригираща декларация в общината? Ако някой има вече опит - нека сподели! Ако е за Варна - още по добре :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...