Jump to content

Написан ли ви е евро стандарта в талона на колата?


sokola

Recommended Posts

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тази декларация нали се подава в общината, а не в данъчното?

 

Сега изтеглих от сайта на общината декларация по чл. 54 и в нея има полета за Евро 3,3,4,5 и 6 само за автомобили до 74 kW. Аман от държавна администрация!

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Декларацията не е по чл. 51 а е по чл.54. Може да се подаде по електронен път, обаче само за настоящи или бивши столици на България: :hilezh::hilezh::hilezh:

 

Dekl54.png

 

Да не говорим пък че е пълна с JavaScript грешки което прави попълването почти невъзможно.

 

Не може и да се подаде модификация на тази декларация. Единственото позволено основание е придобиване на нов автомобил. И да, полетата за екостандарт са само за коли до 74 kW.

 

Значи още няма програмист на обекта! :hilezh:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сгрешил съм изписването на декларацията, а това за електронен път го видях и аз, но там са само три общини и не знам на какво се дължи това..... Който не живее в настояща или бивша столица - късата клечка ;)

С една дума ще се вади документ от представителството, после ще се ходи на това чудесно място пълно с изнервени хора на опашка и т.н. Предстои забавление - няма що!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се опитвам да избегна, защото в наредбата пише, че при деклариране на автомобила в общината се прилага "документ" удостоверяващ промяната и не е изрично упоменат, че това е талон на автомобила. Някой тук е написал, че направо в общината е подал декларация без смяна на талон в КАТ. Хич не ми се разправя в КАТ, като знам какви опашки и загуба на време е там (поне във Варна е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам последна информация "от извора" както се казва! Обадих се в Порше Варна и на момента ми извадиха една служебна бележка за евро стандарта на автомобила. Това дори стана по телефона и за да не диктувам номер на рама - казах регистрационният си номер, а колата е регистрирана там, защото съм купувал части. Дали за това, че съм клиент или не (не разрах), но на въпросът ми: Какво ще ми струва това удоволствие? - отговорът беше "НИЩО, може да си вземете документа, когато Ви е удобно на касата при нас". Евала на човека, мисля че беше управителя на представителството, но бързо, коректно и много възпитано протече разговора за няма и 1 минута. Отидох след час и документа беше оставен на момичето на касата. Наистина нищо не струваше въпреки, че аз се бях настроил за едни 36 лв. ;)

Веднага отидох в местни данъци и такци, като предварително си бях попълнил една коригираща декларация за автомобила по чл.54 и я бях оставил в колата за да ми е под ръка. Само дата и сложих и след не повече от 15 мин чакане да ми извикат номера - бях на гишето. Имах няколко сценария за отказ в главата и докато чаках си бях подготвил защита по всеки един от тях с нужните аргументи, но ..... чудо! След като служителката става два пъти от стола и ходи да се консултира с шефа (вероятно) си мислех, че е въпрос на време да ме отреже и каже да отивам в КАТ и от там служебно ще получат информация, но не стана така. Шефката смутена ми обесни, че от тази година само ще ми начислят отстъпката, а за изминалата 2018 не можело! Аз и не съм си помислял за това дори, защото наредбата влиза в сила от 2019 и дори съм си платил за миналата година. Приеха ми декларацията и акзаха, че всичко е ОК. Не мога да повярвам, това беше най краткото ми действие свързано с документи и държавна администрация. Знам, че не е добре да съм доволен преди резултата и да видя сумата на начисленият данък, но исках да споделя всичко това за тези, на които предстои да правят тази гимнастика в уверение на това, че не е нужна смяна на талон в КАТ и допълнителни разходи на пари, нерви и време. Още веднъж Благодаря на Порше Варна за бързата услуга, която направиха за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така трябва да бъде! Мисля че всички фрикции идват от това че закона е съвсем нов и много места не са запознати и подготвени още. Да не говорим пък за информационните системи! Затова е добре да се поизчака всичко да влезе в релсите и нещата ще стават с много по-малко нерви. :zustimm:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си! В една нормална и цивилизована държава това изобщо не би трябвало да ме впечатлява и изненадва и така би следвало да работят всички институции! Със сигурност след като се запознаят всички имащи отношение със промяната в закона - нещата ще влязат в релси и ще има ред, но аз този път реших да не чакам и да свърша това от първите по две причини: 1. Да коригират данъка ми за тази година още преди да е начислен.  2. Докато още не са се усетили и наточили брадвите всички имащи касателство с това. Няма да се изненадам, когато масово започнат да ходят при официалните вносители на различните марки автомобили - да се наговоря и сложат цена на услугата. Няма да съм изненадан също, ако в един момент решат, че няма да приемат корегираца декларация в Местни данъци и такси а приемат, че задължително ще се минава през КАТ и приемат, че само по "служебен път" ще получават корекции на данни за МПС  с цел събиране на още някой лев във бездънната хазна и т.н. Който както реши да постъпи, аз съм доволен, че си махнах поредният ангажимент по колата и с циста съвест мога да погледна към следващите 100 ангацимента :) ....... следващият е влизане в сервиз за оправяне на забележките от КАСКО 2018-та ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно но все пак и аз минах процедурата.

В Порше Пловдив ми взеха 35лв за сертификат. После отидох в КАТ и ме наредиха на линията заедно с всичките коли. Айде на опашката за заявление, айде после и на опашката за нов талон. Добре че си бях взел отпуска. И 25лв за новия талон.

Отидох в данъчното да си платя данъка и да си дам талона. Там ми казаха че идвам много рано и да изчакам 7-8 дена, щяло да се обнови автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@D.Stoykov от къде изтегли актуална коригираща декларация? Можеш ли да споделиш линк? И още нещо - на кое гише те обслужиха в данъчното, щото много често на две съседни гишета в БГ администрация се работи по различни правила :hilezh: и ако на едното "може" , то на другото е възможно да "не може"? 

Иначе в Порше Варна все още е безплатен този документ и действително човека беше много любезен и отзивчив. 

Редактирано от @nTon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,да обобщим малко темата.Както се вижда вече,в официалните представители на Ауди(в различни градове на страната),издаването на официален документ за еврокатегорията на варира доста.От нула до над 30 лева.

Който е минал метър,минал.Честито!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така друго важно заключение:

Не е необходимо да се сменя талона в КАТ, директно се отива в общината, попълва се декларация 54, представя се копие от сертификата и готово.

Спестява се един ден чакане в КАТ и 2 седмици чакане новият талон да стигне в общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, @nTon написа:

 ......в Порше Варна......човека беше много любезен и отзивчив. 

Къде точно тва, нещо гише, офис?  Тъмна индия ми идва малко там ..... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, NIKO написа:

Къде точно тва, нещо гише, офис?  Тъмна индия ми идва малко там ..... :huh:

Преди 6 часа, NIKO написа:

 

Това е в шоурума им, като влезеш веднага вляво се качваш по стълбите и търсиш В. Тодоров. Той ще ти съдейства. Мога да ти дам и тел. номер ако искаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.01.2019 г. at 21:01, @nTon написа:

@D.Stoykov от къде изтегли актуална коригираща декларация?

Актуална разбира се НЯМА (държавата е такава), но всички ползват тази от 100 год. въпреки, че вътре пише стари глупости и аз ползвах такава. Отбелязваш че е коригираща  и това е! Не знам кой номер гише беше - от ляво на дясно третото, но кой номер в нямам представа. Не бери грижа за това - казваш, че други вече са подавали и да се съветват ако трябва :) с колежките. Пишеш в google декларация по чл. 54 и излизат линкове за изтегляне. Аз я теглих от НАП:

http://www.nap.bg/document?id=960

На 31.01.2019 г. at 15:43, ipb написа:

Малко късно но все пак и аз минах процедурата.

В Порше Пловдив ми взеха 35лв за сертификат. После отидох в КАТ и ме наредиха на линията заедно с всичките коли. Айде на опашката за заявление, айде после и на опашката за нов талон. Добре че си бях взел отпуска. И 25лв за новия талон.

Отидох в данъчното да си платя данъка и да си дам талона. Там ми казаха че идвам много рано и да изчакам 7-8 дена, щяло да се обнови автоматично.

Ами не чете ли тук, че не е нужна смяна на талона и да си спестиш мъките в КАТ? Отрепал си намалението от данъка вече, ама нали си свършил работа - честито! Сега остава да чакаме и наистина да има намаление в данъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, D.Stoykov написа:

Актуална разбира се НЯМА (държавата е такава), но всички ползват тази от 100 год. въпреки, че вътре пише стари глупости и аз ползвах такава. Отбелязваш че е коригираща  и това е! Не знам кой номер гише беше - от ляво на дясно третото, но кой номер в нямам представа. Не бери грижа за това - казваш, че други вече са подавали и да се съветват ако трябва :) с колежките. Пишеш в google декларация по чл. 54 и излизат линкове за изтегляне. Аз я теглих от НАП:

http://www.nap.bg/document?id=960

Ами не чете ли тук, че не е нужна смяна на талона и да си спестиш мъките в КАТ? Отрепал си намалението от данъка вече, ама нали си свършил работа - честито! Сега остава да чакаме и наистина да има намаление в данъка!

Ако в големия талон е отбелязан евростандарта (евро 5 е при мен) има ли нужда да си вадя сертификат или да ходя до данъчното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само да споделя в данъчното в Бургас казаха, че до миналата година е ставал номера директно там да се ходи със сертификат. От тази година само през КАТ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове в тази декларация от НАП всичко важи до 74 киловата, никъде не се упоменава по-голяма мощност, следва ли от това да се заядат и да не ми признаят намаление зашото аз съм на 120 киловата? Или да не го попълвам там, а само да приложа документа от Порше и да се надявам да мине номера? Това ако отида директно в данъчното, че не ми се занимава да ходя до КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прочети в Уикипедията за Теорията на хаоса за да си добиеш ясна представа какво можеш да очакваш от общината в която живееш.

 

Просто иди и пробвай, после пиши тук дали си успял или не.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще ти е полезно - със същия BFB мотор 2003г съм, но в талона си ми пише Евро 4, за Русе данъка ми е 118лв (с отстъпката - 112)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...