Jump to content

Написан ли ви е евро стандарта в талона на колата?


sokola

Recommended Posts

Евро 3 е, Евро 4 започва от 01.01.2005г.

Д3ката ми е 2003та, а пък е Евро 4 :)

Друг е въпроса, че не е написано в талона. Мисля началото на др.година да ходя да си оправя нещата в Порше и КАТ, та да избегна масовата истерия като нашуми този проблем :D най-странното е че още никъде не се е споменало за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Спомена се на доста места, че без евро категория в талона, ще се третира като автомобил без евро категория по принцип. Това още като умуваха дали ще приемат поправките в закона. От тогава насетне мълчат и чакат хората да се наиграят.

Интересно ми стана обаче с това Д3 и 8П. Въпросното Д3 с монтиран в немско ДПФ ли е или самият мАтор е Евро 4 от завод? Че при нас със старите тучове (до ~2002) не съм забелязвал такива разлики мисля. Конкретно при 8L/B5/C5/D2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си грешката. При нас явно е малко по-сложно с евро стандартите. Благодарско за поправката на колегите.:zustimm:

 

@CVT Тя като е 2.0TFSI, не вярвам, че в Ауди няма как да докажат със сертификат, че е Евро 4? Самият двигател не е някаква специална модификация за САЩ все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И точно тук пак си в грешка, точно ауди определя евро стандарта в зависимост от това за коя частна света е произведен автомобила .

В момента имаме чисто нов Пасат 2018 с 1.4 тфси който е записан като Евро 5, а реално е с евро 6.

По фрапиращото е едно ново Q7 3.0 тфси с евро 2, който е произведен за китайския пазар :hilezh:

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясни по-подробно за "смотаната бележка" как се случват нещата с издаването и.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех, че проверих. Пише си го при мен. С тая простотия няма да се налага да се занимавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бележката получих от Порше на Околовръстен път, преди разклона за Лозен. Струва 30 лева, представлява лист А4, оформен като некролог, в който пише еко категорията.

Сега се чудя дали само по документи, или трябва да мия колата и да се бутам на каналите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще минаваш канал най-вероятно,защото пак се започва от подготовка на документи и т.н.Иначе бележката е същата-36 лв.с ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моторния отсек има лепенка с VIN-а,и други данни на колата.Така както е излязла от завода.Там пише еврокатегорията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/21/2018 at 7:46 PM, Marshalo said:

Има ли сайт където да си проверим колите с коя евро категория са.

On 12/21/2018 at 9:33 AM, Audi V6 said:

Взех една смотана бележка от вносителя. Сега в кат само с документите или трябва да минавам и канала?

 

Има, аз оттам видях, че Евростандарта за моята е сгрешен.

https://www.audi.de/de/brand/de/kundenbereich/modellhistorie/audi-a3/AB2.html#layer=/de/brand/de/kundenbereich/modellhistorie/audi-a3/AB2/a3-sportback.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гния в кат - София в момента. Силно се надявам другата година да не смятат данъка по друг параметър, незаписан в скапания талон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свършиш напиши какво що. И може ли без колата, само с документи да се мине?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...