Jump to content

малко въпроси за a4 b8 2.0 tfsi


rodmanblg

Recommended Posts

Колеги да попитам.

Появи се един странен шум.Чувам го от ляво на двигателя като засмукване(завихряне на въздух).

Разхода на колата се покачи главоломно. чувам го леко и в движение но осезаемо по слабо.

На първо палене сутрин се чува най силно.При рязко подаване на гас в колата влиза странна миризма,а катализатора е проверен и си е наред.

Някаква идея или насока?Имам някакво съмнение за ванос но аджеба какво да очаквам като ремонт?Грешки на диагностика няма.

И другото което искам да попитам е свързано с радиото на автомобила.

Радиото сканира само честоти на нечетно завършващи. Как става номера да сканира и четните,че половината станции са на четни числа.Колата е американка.

Мерси предварително.

Редактирано от rodmanblg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://dox.abv.bg/download?id=c1b8749fa1

 

 

Ето го звука за който говоря. Тъй като не беше палена от сутринта се чува ясно. 5 секунди след края на клипа спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чух го добре.

Огледай ти или в сервиз алуминиевата тръбва която е от турбото до капака на двигателя.Тя е част от картерната вентилация ,може да замусква въздух от там.

 

 

 

 

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

PCV клапанът има различни ревизии, в зависимост от софтуера на колата.

Ако клапанът не е оригинален (с годината на производство на колата) трябва да се провери със софтуер за какъв клапан е ЕКЮ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нкратко,смених картерната вентилация заедно с тръбите.Странното е,че колата спря да засмуква въздух но само сутрин.

Следобяд когато пак е студена си прави същият номер.Появи се и някаква странна грешка за която не намерих много инфо освен за някакво реле.

viber image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Тъй като А-4 ката премина от втори към основен автомобил днес набързо я закарах заради това завихряне на въздух.По думите на майстора колата връща въздух в всмукателния колектор.Но му трябва време с което аз не разпошагам на този етап,за да каже нещо конкретно.Някаква идея на какво да се обърне внимание?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

здравейте имате ли решение на този проблем със завихрянето на въздуха плус да добавя при мен има и разклащане на оборотите, благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не.

Колата беше при няколко човека в различни сервизи и всеки казва,че и няма абсолютно нищо.Най-странното е,че не го прави постоянно. Един ден го има,после три сутрини го няма.Пълен шах.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.09.2021 г. at 22:00, st0kata написа:

 

Първото нещо което смених беше тя заедно с тръбите. Никаква разлика.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен клати обороти, но картерната изглежда наред. Дай ако може пак да чуем звука, линкът вече не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което чух и при мен е така при мен е само няколко сек. докат я запаля и после спира обороите се нормализират аз не съм кледал картерната това ще правя тези дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...