Jump to content

Високо налягане на маслото


AUDI100

Recommended Posts

Весела Коледа и Доволно посрещане на новата година!

Здравейте причината заради която Ви пиша е за съвет по следния повод!

Охладителна система не функционира правилно.Преди десетина дни смених ремъци ролка помпа и термостат.Всичко си е наред с тях.Парно имам ,но дойде ли баир колата отива на 100гр.и термостата затваря!Маслото стои необичайно с високо налягане над 5 на свободна скорост!.Смених отново помпа и термостат.Няма резултати.Сълзи от тройника.Преди това пак си сълзеше.След смените на помпи и термостати майстора ,а и аз си мислим за гарнитура!?Правилно ли си мислим.?Парно има!

Маркучите са съвсем меки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече ясно си личи на истиващ двигател струйка антифриз от тройника .Само че вода има от страната на въздушния филтър!Как стига до там е загадка.Никакво налягане във системата от Днес.Парното идва мнооого бавно.Антифриза свършва доста бързо не знам на сутринта ще има ли.

Малко засилих антифриза и явно е измил варовик ръжди .Пропуските веднага се появиха.Много ще ме е яд някой майстор да си остави ръцете на главата.На предната свалях 4 пъти глава или заради менте гарнитура или заради ненапаснато нещо беше АД!Чак на третия път разбрах за съществуването на( желязна ) гарнитура.На това Ауди по двигателя и окачване всичко си е от 91/92год.На водните съединения има щампи от 91год.Много ще ме е яд ако ми я опропастят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,тук ще допълня темата за охладителната система,в частта с термостатите.Това което се случи на новия ми термостат mahle е да спре да отваря.Термостата е едва на няколко месеца.Сравних го със стария който е без марка и незнайни години.Разликата е в материала.Стария е с по малък отвор и по тънки ламаринки.Отваря с 10секунди по бързо и затваря с 30 секунди по бавно.Върнах си стария обратно и всичко си дойде на мястото.С новия термостат който изхвърлих, колата загряваше извън града, а перки не се включваха.Сега колкото и да я натискам по баирите не стига и 90 на 51канал максимално я виждам 83гр.Със mahle-то беше на уреда близо 100 на климатика 88/89 и перки не се включваха.Казаха ми че вероятно mahle-то е бил за дизелови автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...