Jump to content

Audi A8 d3 4.2 Tdi термостат


baniole

Recommended Posts

Аз съм сменял на същото купе, но с 3.0 тди двигател. Намира се над пасажерската полуоска. Аз го докопах докато колата беше на подемник. Може да се достигне и със сваляне на подкашника на предна дясна гума. След смяната трябва да загрее и като отвори да долееш антифриз.

Ако си луд като мен и надуеш новия термостат с уста, да знаеш, че е нормално да изпуска по малко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да сваля гумата на пътника до шофьора и трябва да се стигне до там мисля, че и печката беше там даже, то мисля да свалям и слагам направо новото пък дано скобите са си здрави да не изпуска от някъде, че неприятна работа :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених, докато колата беше на подемник, бърках отдолу, беше много тегаво и гадно. Да свалиш гумата и подкалника също е неприятно, по-точно обратния монтаж. Би трябвало да е на същото място, макар и да си с 4.2 тди. Ремонтът е дребен, но на гадно място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по каталог не ми излиза термостат друг където и да търся не виждам термостат на двигател за audi a8 4.2 tdi 326

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави код на двигателя и довечера ще погледна в elsa-та какво е положението. Би трябвало да имаш и термостат на двигателя, сложен в негов си корпус.

 

953419.jpg

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е термостата за охлаждането на маслото на скоростната кутия.

 

Термостата на мотора е с този номер: 057 121 111 B

Редактирано от Цанчо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди един месец ми се наложи да сменям термостат на 4.2TDI.Първо смених големия,който върви с тялото:

953419.jpg

Температурата леко се подобри,но при спускане пак започваше да изстива.

След което смених и малкия:

9DCFB83D-5915-40BE-AC28-A73E828D9C6C.jpeg

Сега температурата е постоянно на 90 градуса както трябва да бъде.

След като се свалят корите под двигателя,се вижда малкия термостат който е под скоростната кутия и се вкарва в два маркуча със скоби.Сменя се за две минути.

При свалени кори се вижда и големия термостат,който е от страната на водача до ремъка.

Малко неудобен е за смяна,но за около 15 минути става.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер информация имаш ли възможност да напишешномера на големия термост мерси много.

9DCFB83D-5915-40BE-AC28-A73E828D9C6C.jpeg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

"Вдигам" темата с питане към тези които са сменяли големия термостат (на двигателя). Трябва ли да се сваля магарето бараба с двигателя или може да се направи и по-бързо? За да знам как да си планирам времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА АЗ СЪМ С 3.0 МОТОР И НА НЕГО СА ДВА МАЛКИ ТЕРМОСТАТА ПЛЮС ОСНОВНИЯ . ЕДИНИЯ Е МНОГО ЛЕСЕН ОТ МАЛКИТЕ  ДРУГИЯ МНОГО ТРУДЕН . ГОЛЕМИЯ ТЕРМОСТАТ Е НЕВЪЗМОЖНО БЕЗ ДРЪПВАНЕ НА МАГАРЕТО ПОНЕ НА 15 СМ. ТОВА Е ВЕЛИКИЯ ИНЖИНЕРЕН УМ НА АУДИ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, RUM-50 said:

КОЛЕГА АЗ СЪМ С 3.0 МОТОР И НА НЕГО СА ДВА МАЛКИ ТЕРМОСТАТА ПЛЮС ОСНОВНИЯ . ЕДИНИЯ Е МНОГО ЛЕСЕН ОТ МАЛКИТЕ  ДРУГИЯ МНОГО ТРУДЕН . ГОЛЕМИЯ ТЕРМОСТАТ Е НЕВЪЗМОЖНО БЕЗ ДРЪПВАНЕ НА МАГАРЕТО ПОНЕ НА 15 СМ. ТОВА Е ВЕЛИКИЯ ИНЖИНЕРЕН УМ НА АУДИ !

 

Между двата мотора има доста осезаема разлика. на 3.0 ASB двигателя смяната се води много по-поносима.

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.0 тди могат да се сменят и двата термостата без да разглобяваш цялата кола стига да не си нервяк :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...