Jump to content

бяга на дясно


galin1964

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам един проблем. След като смених зимните гуми от 175/60/15 на 185/65/15 започна да бяга на дясно. Като пусна волана и тръгва веднага на дясно. Преди това ми сменяха десен преден шарнирен болт ,десен преден лагер и ляв заден лагер. Карах колата на три стенда. Дори ми казаха че показва леко на ляво.  На три сервиза гледаха предницата.  Всичко е ок. Днес завъртях гумите по лошо стана. Дайте ми някаква идея. Благодаря Ви много.

Редактирано от galin1964
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейка освен да се е скапала. Имахме същия проблем с пасата б4 на баща ми. Пускаш волана и тръгваше веднага в дясно. Даже когато караш колата имаше разлика във въртенето на волана, въртеше се в едната посока по трудно от другата. След смяна на рейката се оправи ,иначе какво ли не се смени преди това.

 

И да знаеш ,че гумите за а2то са 185/60/15 => 185/65/15 идват високи ,но явно стават ,щом не ти опират в подкалника.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много . Аз дори се чудех да ли не са поставили дясната биалетка обратно след като ми сменяха шарнира. А гумите са 185/60/15 

 Написал съм ги погрешно.

А иначе хидравликата на волана си е ок. Върти се в двете посоки без затруднение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай го като варянт това с рейката. Но ако всичко друго е изрядно нямам други предложения поне за момента.

Също малко тъпа идея ,но провери  налягането в гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите ти  са несъвместими колега най вероятно е от това! Сложи си старите и всичко ще е ок най вероятно ;)

Screenshot_20190107-113247_Gallery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за мнението. Старите гуми бяха 175/60/15 но трудно се намират и ми казаха да сложа 185/60/15. Интересното е че като държа волана в  право положение тръгва на дясно и то не полека . Трябва да го държа леко на ляво за да си върви колата направо. Освен да сложа 185/5015

 

Редактирано от galin1964
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти дърпа волана и на реглаж си ок, за мене остава рейката. Но събери още информация ,че тази рейка не е 50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. държа волана в право положение и колата си тръгва  на дясно. Не дърпа волана. Ще сложа летните 175/60/15 да видим какво ще покаже.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз съм със същия проблем, ама на мен ми ходи наляво :D 
Два пъти реглаж и баланс правя. Колата 3 пъти на стенд я качват и никой не може да разбере.
Тая рейка кви пари е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, dirtybich написа:

 

Нека да ти видят амортисьорите.  При мен се оказа че единият е сдал багажа и като го смениха се оправи.   

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@galin1964 Е, два пъти ги гледаха. Уж всичко било ОК...
То вече ми писнА. Това да намериш читави механици е, като да намериш читави строителни работници.

Ще им кажа пак, по-другата седмица, като ходя за  техническия преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...