Jump to content

Глухо хлопане отзад вдясно


dexter1

Recommended Posts

Ауди А6 4G седан 2014. Само при леки неравности с ниска скорост се чува едно много леко прихлопване отзад вдясно. Багажника съм го изпразнил целия включително и мястото с аксесоарите за резервната гума. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биалетка или разбит спирачен апарат.  Я пробвай с натисната леко спирачка дали потропва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са се скъсали прахоуловителите и пласмасата през която минават свободно се удря като камбанка около амортесьора , при мен поне това беше и Аз се чудех ,но накрая го открих , смених ги и заспа работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Втори сервиз......нищо. Всичко било здраво. Чуват го, но Нямат обяснение за потропването. Съмняват се за някакви тампони на амортисьорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същото хлопане.. също отзад в дясно. След смяна на тампони и възглавница се оказва, че не е в тях проблема...

Накрая ще се окаже кората :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/16/2019 at 15:34, deviant написа:

Цитиране на предходно мнение!

Meжду другото, вчера вдигаха колата на крик, заради задната гума, беше спаднала и като че ли сега това потропване изчезна. Не мога да разбера какво става.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, deviant написа:

И аз съм със същото хлопане.. също отзад в дясно. След смяна на тампони и възглавница се оказва, че не е в тях проблема...

Накрая ще се окаже кората :)

Кои тампони смени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/16/2019 at 17:48, icebobo написа:

Цитиране на предходно мнение!

 

nfNM7My.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Форумна диагностика на “глухо хлопане” хаха ходи на сервиз нормален да ти видят колата, по форума само упражнение за пръсти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях в Порше Изток. 65 лева и заключение....Не установихме от какво е. Всичко е здраво. Чува се, но не може да установим откъде е, но със сигурност не е опасно!!!

Редактирано от dexter1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом хората на място не знаят и не могат да установят, то и тук ще е едно гадаене. Понякога има такъв момент. И с двете ми коли съм имал подбен случай, две различни марки два различни официални сервиза и същия отговор. Свиркай си и карай. Или ще изчезне или ще се разтропа повече и тогава ще го хванат. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, dexter1 написа:

Бях в Порше Изток. 65 лева и заключение....Не установихме от какво е. Всичко е здраво. Чува се, но не може да установим откъде е, но със сигурност не е опасно!!!

хахаххахаххахаха, та 65 лв за какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така но отпред при завиване , къде ли не ходих ...уж всичко е здраво ? Сега ще взема да сменям едно по едно по предницата да видим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва па нищо общо няма да има пак. Да не сте нацелили някви милионници да трябва да им се сменят масла в дифове и раздадки... дето по книжка не се сменят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сменят ама аз си смених маслото на спортния диференциал. Има едни цетки вътре при клапаните, се чистят като се разглобят. Маслото на спортния си го дават да се сменя по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих във вабонти за преден амортисьор и останах доста доволен от тях. 
Проблема е, че отзад не е ясно дали е амортисьор а смених сумати неща вече (равнявайки се на 1 амортисьор...). Проблема е, че получавам точно този отговор - еми съжалявам, ама не било това. 
На няколко места ми казват същото - тропа, ама не знаем от къде е. 
В крайна сметка пак ще посетя вабонти този път за задния амортисьор да му направят една диагностика, да го разглобят и огледат и ако е от него да го поправят (ако е възможно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че сте трима души, които явно имат съвсем различни проблеми, нямащи нищо общо едно с друго. На единия му е дифа сигурно, на другия някви тампони, ама са спестили някоя смяна, на теб дето викаш амортисьор... И от какво си доволен по-точно като си отишъл, сменили са нещо, не са решили проблема и пак ще ходиш да сменят? Ми то смени цялата предница, пък то, че е някое тампонче за 50лв тури му пепел..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При вабонти отидох за 1 конкретно нещо - преден амортисьор, който поправиха.  Те в това си специализират. Те не правят диагностика на ходова част. 

 

Други 2 сервиза ми сменят няколко неща (по задницата)... за тях не съм казал, че съм доволен от свършената работа.

Редактирано от deviant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, deviant написа:

При вабонти отидох за 1 конкретно нещо - преден амортисьор, който поправиха.  Те в това си специализират. Те не правят диагностика на ходова част. 

 

Какви бяха проблемите с предния амортисьор, на въздушно окачване ли си ли не, и какво направиха във Вабонти?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...