Jump to content

Глухо хлопане отзад вдясно


dexter1

Recommended Posts

Щом е ходил при Вабонти е с въздушно, те правят само възглавници. Имах преди години подобен проблем с тропане отпред отляво на А8 2006 4.2тди.  Смених всичко и продължи, най много се чувале на дребните неравности - паваж примерно. Дойде време за рециклаж на възглавницата, пратихме я при Вабонти, след монтажа тропането изчезна.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минават ми по 3-4 4G всяка седмица, аз също го брах с това тропане... Проблемът е в алуминиевата опора над амортисьора. То е алуминии и вътре има тампон, който се разлепя.

Ето тук съм го описал, имам и снимки. https://m.facebook.com/1695798657303020/posts/2230182163864664?sfns=mo

Аз си скъсах нервите с моята кола заради това...

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за отпред кое дава фира, че като че ли след снега започна на малки неравности да се осеща едно по грубо преминаване 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си отпред всичките темпони, не струват кой знае колко да ти е мирна главата. И сложи ОЕМ-ски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Моето решение е разглобяване на проблемната зона едно по едно преглед ,замяна  до отстраняване на тропането.Понякога първоначалната диагноза е грешна,като съмнение за разхлопан денпферен маховик а се оказва тампони на скоростна кутия.По добре 1 ден в гаража ,отколкото 1 седмица пред компа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте, развитие по проблема няма за съжаление. Сега в студеното време хлопането по неравности дори се увеличи. Смених всичко възможно отзад, тампони, опорни.....мопорни, всякакви, но за съжаление остана. Явно отива към амортисьор. Намерил съм едно ударено ауди. Ще му го "взема" назаем да пробвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не се е отчупило парче от пружината в долния край и затова да тропа и въобще огледай пружините отзад да няма счупена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях със счупена пружина отзад. Нямаше хлопане. Дори се изненадах когато я видях. Колата беше "виснала" леко назад вдясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, VBI написа:

Провери да не се е отчупило парче от пружината в долния край и затова да тропа и въобще огледай пружините отзад да няма счупена.

Колега, следя с интерес. Пиши след смяната на амортисьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами......получи се. Взех амортисьор със захранващия кабел за 100 лева от една ударена 6-ца с въздушно, сложихме го и всичко си дойде на мястото. Оказа се че има луфт в стария!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И аз имах такъв шум отпред, но смениха биелетките и хидравличните тампони и заспа.И аз имах такъв шум отпред, но смениха биелетките и хидравличните тампони и заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Същото потропване като при колегата отворил темата.

Минах и почуках с ръка на всички подкалници, само на задна дясна кора тропа, тоест там където чувам тропане по време на движение. Независимо, че е видимо добре хваната с оригинални крепежни елементи. 

Така, че колеги пробвайте това, безплатно е преди да сменяте на ред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

здравей , имам точно същият проблем ,глухо тропане в дясно отзад , всичко по ходовата част е сменено , амортесиори , тампони , вчера бях в сервиза на Ауди до божурище , 65 лв преглед и нищо , вечерта се зарових във форума и видях темата , намерили къде е проблема , колата ми е С7 , 2012 г. седан , 30 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...