Jump to content

A4 B9 Седан Резервна гума


Adnan

Recommended Posts

Здравейте,

 

Нашата А4'ка няма резервна гума а само ремонтен комплект. Предишната ни кола (В8) си имаше всичко необходимо и достатъчно място, дори и за много допълнителен багаж отстрани на гумата.

Свързах се с Ауди и ми казаха, че продават резервна гума. Пиша оригиналният номер  на часта в Ауди : 8W0601027 (това е само джанта) с гума размер 125/70/19.

Но след като огледах багажника няма никакъв начин да влезне тази гума, защото акумулатора е точно по средата и дигнат максимано нагоре.

От Ауди предложиха да поръчам джантата и, ако не пасне няма нужда да я купувам. 

В момента се двуомя, защото тази резервна гума трябва да седи директно върху акумулатора. Ако видите приложените снимки, ще видите, че кабела на "-" е много отгоре и ще закачи гумата. Най вероятно, че трябва да се отслаби и да се намести кабела за да не опира. Но дори и да пасне къде, ще седи крика, и червеният ключ?

Дали мога да помоля някой, който има седан В9 с резервна гума да изпрати снимка. Бих желал да видя как седи резервната гума и дали всичко е наред с всички кабели, крик и допълнителните резервни елементи.

 

20190103_183346.jpg

20190103_183335.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа В9 с резервна ,ма ако не забравя ще метна едно око кво имаме при нас:zustimm:

Баси намерих, един седан да имаме и той да е с резервна:hilezh:

Те гледай 

 

 

rps20190110_093919.jpg

rps20190110_093955.jpg

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, moto_fan написа:

...

:flehan::flehan::flehan::flehan:

Благодаря ти много!

Точно, както предполагах, гумата заема цялото място. Място за крик + червеният болт няма. Трябва да се слагат където се намери. И както казаха от Ауди, че кабелите трябва да се преместят малко надолу. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с B8 и също нямам резервна гума. Там е разположен акумулатора. Помислих си първо, че предния собственик си я прибрал, но сега като чета..... А колата я купих от немец с два комплекта гуми и джанти. И не ми се вярваше да е свил резервата, а то виж ква била работата!?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е каква е работата? Резервната гума е опция, която може да поръчаш, при покупка на нова кола.

 

Щом има фабрична възможност, значи може да се ретрофитне. Съмнявам се окабеляването да е различно в зависимост от наличието на резервна гума...но дори да е различно - щом има модели с резервна гума, значи има и решение.

При мен на комби със 120 амперчаса акумулатор има резервна гума....но не ми дадоха компресорче:)

Ако колата няма много екстри (усилвател, навигация, гпс...) може дори акумулатора да се премести в левия калник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси,на тези коли и резервната гума ли се води екстра бе??? Съвсем озверяха от алчност и тия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 1/15/2019 at 10:54 AM, batiaro said:

Баси,на тези коли и резервната гума ли се води екстра бе??? Съвсем озверяха от алчност и тия.

От 10г. и повече е така. Стелките, пожарогасител и аптечка също....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вероятно като отива новия собственик да си я вземе от шоурум-а, си носи и 5 литрова туба с гориво, за да стигне до първата бензиностанция на самоход?! :steinigung:.   Ауди-прогрес чрез дребни икономии....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

И аз да се включа.

Има си поставка за инструментите която е под гумата, нея си купих вече, а някой дали може да даде акъл къде да намеря и гума.

image.thumb.png.dbeecf276e1a9d674f201bee22efe9af.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги случайно някой да знае дали на B9 може да се сложат 20ки джанти и всичко да е ок.

8.5J x 20

ЕТ 45

 

Редактирано от niko77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Ако някой все пак е поместил патерица в/у акумулатора - нека снима и сложи малко нагледна яснота по въпроса. Аз също имам желание да сложа такава, че никак не ми се прибягва до флакони и т.н.  с които после си прецакваш джантата до неузнаваемост и никой гумаджия не иска да я отваря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, изглежда чудесно! Навих се, решено е! Купувам и аз патерица, но ще потърся и уплътнението под нея, за да е ОК всичко като оригинално :)

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.12.2019 г. at 18:50, podigoto написа:

И аз да се включа.

Има си поставка за инструментите която е под гумата, нея си купих вече, а някой дали може да даде акъл къде да намеря и гума.

 

От къде я купи, за да си спестя търсенето? Аз също искам да си взема такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, D.Stoykov написа:

флакони и т.н.  с които после си прецакваш джантата до неузнаваемост

в смисъл?

А пенопластовия органайзер си го търсиш от........морга/и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел използва флакона и след това се оплака, че гумаджиите не искат да му правят гумата, защото тази химия е нещо като строителна пяна и трудно се чисти. Представям си каква става джантата вътре. Аз лично нямам опит и не съм ползвал подобни неща, но като чух това се отказах и да ползвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от sealant-а, два вида са, единият е като пяна, другият е като велосипедната "боза", течен и не "пълни" камерата (не че и пяната го прави), чистят се лесно.

Но и пяната не е проблем, проблемът е в "качеството" на гумаджията, а не във вида пълнеж, тия спрейове не вредят нито на джанта, нито на гума, а с елементарни умения се чистят повече от лесно, знам го от роднина гумаджия с повече от 25 години опит в бизнеса.

Онзи ден видях цял контейнер с такива органайзери, изхвърлени от една варненска морга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, а ако автомобила е avant със буфер отзад до акумулатора, как се случват нещата? Или не се случват 😆
Нямам и крик, но не виждам място и за такъв там... Иначе колата си е оборудвана със компресор и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си навдигнете дъното на багажното пространство от към седаките, ще видите как се откриват комплектите ви с крик и инструменти. По тази причина не ви трябва подложката под гумата. Аз имах гума и не знаех къде са инструментите и си купих от ибей втора употреба основа под гумата с инструменти, сложих я, но реално е излишно, защото всичко си го  имате.

 

Снимката е от интернет и не е от моя автомобил.

 

img_4280_da9ed45a660f64677aed5985c250d9438ed270d9.thumb.jpeg.e4a32d6b900f7a51cb2d1f81dfcc774b.jpeg

 

Редактирано от Airfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...