Jump to content

Чип за а6 3.0 тди?


aquamen

Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Обяснението беше нещо от рода, че кутията на S се стреми да даде максимално добро представяне за сметка на най-добрата синхронизацията и така се натоварва и износва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
На 17.01.2019 г. at 22:44, aquamen написа:

Аз за Madness съм чувал само лоши отзиви и със сигурност няма да отида там.Вече съм взел решение за себе си.Благодаря ви!

Здравей колега, би ли споделил за взетото решение и дали си доволен от резултатите? Аз съм във сходна ситуация със същия автомобил на сходен пробег и искам да го засиля малко без да прекалявам, но не знам къде да отида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в D-bros, слагаш едно Рево и си свиркаш.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и на нормални километри, но всички знаем че в Бг се търси само цена, което само по себе си ни води към кошници на 500к км. Това е друга тема разбира се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно това са си нормалните километри за 15-годишен дизел. Лошото е, че ние сме свикнали да ни показва 180 000 километра и затова всички коли по автокъщите са на толкова. Не че 500 000 км. са чак толкова за шестцилиндров дизелов двигател, но колата е доста сложна и има доста прилежащи механизми, които трябва да се правят ако искаш да караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и малко карани коли, ама на Запад колите на по 100-150 хиляди струват повече от колкото новия модел на 200-250 хиляди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, но се намират :zustimm:

Към автора - @kpematop също се занимава с ремап и може да ти свърши отлично работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 7.10.2019 г. at 11:35, mili 75 написа:

Пробегът на тези автомобили е винаги сходен плюс-минус 500 000 км.

 

Съгласен съм на 100%,  но при мен колата се знае от мига в който е  купена просто предишния собственик с който сме от една компания прави по 7-8000км пробег на година :D:D. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се, че има и 4f дизели на под 300к и състоянието им е доста различно от нов внос навесите на 500+ с изтрит интериор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Цитат

На 7.10.2019 г. at 11:00, Mustaka написа:

Отиваш в D-bros, слагаш едно Рево и си свиркаш.

От  D-bros ме отсвириха.. пратих им запитване и ми отговориха че щом автомобила няма катализатор няма да го чипнат.. :D

Препоръчаха ми човек на име Станимир от град Харманли, бил много в час и много си разбирал от работата. Някой ходил ли е при него, чували ли сте го?

Редактирано от A_Iliew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в темата на колегата но и аз съм се замислил за чип. Искам да попитам освен разлика във вървежа при нормално карана ще бъде ли по-висок разходът на гориво от стокова кола. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът не се вдига, той и без това си е висок 😀, кадърният мапер го прави така, че на 70-80% натиснат педала на газта си караш на заводските карти и като му раздадеш цялата газ тогава вдига милиграмите гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това ми звучи доста добре значи като си карам през повечето време нормално няма и толкова да натоварвам основните компоненти като скорости, турбо и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз моята така я карам през повечето време пенсионерската и ми дава извън града между 6 и 7/100 в зависимост от маршрута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите се изхабяват от брой цикли на работа, а не от горивото. Повечето дизели идват вече издъхнали от Западна Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от какво се изхабяват дюзите и колко им е живота, но от две години съм без катализатор и дпф филтър и колата няма грешка. Преди да ги махна имаше липса на тяга или влизаше в авариен режим. Ходих да ги чистят веднъж, но ефекта беше за кратко.. махнах ги и се родих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва нова генерация, питам от любопитство понеже при мен не съм махал нищо но ще дойде момента разбира се да се маха или подменя, та за това питам.Клапите само съм спрял превантивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...