Jump to content

Смяна на измерването на средния разход и разхода на колата


Denisx

Recommended Posts

Здравейте,

 

От вчера съм с фейслифтов allroad 2.0tdi 177. Борда отчита разхода км/литър, мога ли да го сменя на литри/100? И как?

 

И не толкова голям въпрос от значение, но ми дава градско 11-12 (по борд, като мина 100км ще я допълня да видим) това нормално ли е ? Вярно колата е 1600кг и е с 19ки, седи в гараж и я паля на ~10 градуса, но много ми се виждат за 2ка мотор. Бащата има А6 4G 3.0 дизел и тя дава толкова по борд при същите условия.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е караш на къси разстояния и задръстване, за мен е нормално. Аз имам А5 с 18-ки и разхода ми е между 11,5 и 13 рядко под тези стойности в градска среда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно минавам по 16-17км сутрин и вечер пак толкова, все час пик. Е сега се прибрах без движение и се спуснах по Симеоновско и успях да сваля на 13.5км/л или иначе казано към 7.5(май?). Общо взето откакто я имам колата имам само едно каране в стандартния ми маршрут и разхода беше 8.2км/л или 12.2/100, но за 120км досега стрелката е под 3/4 вече. По каталог е 7, но явно е нормално за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 1/12/2019 at 11:14 AM, Denisx said:

Здравейте,

 

От вчера съм с фейслифтов allroad 2.0tdi 177. Борда отчита разхода км/литър, мога ли да го сменя на литри/100? И как?

 

 

 

Можеш, колега. Поне при моята може, а твоята е даже и по-нова. През ММИ се прави, някъде в настройките на колата беше. Ако не се бъркам в частта с мерните единици - дали да ти показва температурата във Фаренхайт или Целзий и разстоянието в мили или км. Та там някъде имаше и разхода на гориво как да ти го отбелязва.

 

Това разбира се ако от януари досега не си го намерил, де :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denisx погледни дали ти е зацепена нафтовата помпа правилно. Тази кола не трябва да дава над 9-10. Мойта А6-ца даваше 9 зимата и 8.5 лятото с тоя мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allroad с куатрото да не дава градско над 9? В града малко коли дават под 8-9 разход и това са предимно малолитражките. 4х4 кола 1600-1700 кг според мен трудно може да падне под 10 в града (за София да не говорим). На мен 11-12 ми се виждат абсолютно нормално.

 

Автомат ли е колата и в кой град се кара? Току що прочетох Симеоновско и час пик, така че не бих се притеснявал :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя преходи по 5-15км в София и ми дава 12.7/100 на Туарег 3.0 тди 2250кг. 2.0 тди гори с 3-4 литра надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2.0, 177, куатро, автомат и под 11 градско не съм е виждал. Обикновенно е 11,5 - 12,5 но си стига и 13. Кара се основно на къси разстояния и в час пик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак такива цифри не. С 19ките ми даваше зимата 10ка в час пик и на колонка и борд. Извънградско 5.8-7.2 според тежестта на крака. Иначе го смених през MMI-a, първо пробвах с vag com-a ама не стана.

Става въпрос за София.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми както казах - на мен ми се вижда съвсем нормално, колега. Даже 10 е чудесен разход за София. Преди имах БМВ е60 530д - извън града съм я свалял дори на под 6 (говоря сам в колата и с 90-100 км/ч), на магистрала вървеше някъде 6.5 - 7 (караш с ограничението). Беше само на задно, не Хдрайв. И въпреки това, в София си правеше около 11/100. 

 

Отскоро съм с Аудито и засега само извънградско го засякох - 7.4 на колонка, с 4 човека в колата, 500 км пробег. Но в града не очаквам да съм под 11-12. Другата ни кола е Шевролет Каптива 2.0 дизел 4х4 и си гори 12-14 в града. За София това са си съвсем нормални разходи. Щом ти прави 10 в задръстванията си свиркай.

 

П.П. Радвам се, че е станало това през ММИ и си си оправил настройките :) 

Редактирано от dacheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Еми не знам, току що я засякох почти само извънградско. 562км 43.41л или 7.7/100. Казвам почти, защото към 60км са градско до работа и обратно тази седмица, а трафика не е особено голям. Извънградското сам с един сак, поддържано е от порядъка 120-140. Борда беше 5.8-6.1.
Ако знаех, че ще гори толкова да си бях взел 3ка, поне да знам за какво сипвам и така [emoji4]

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова исках задължително 3.0 дизел. Щото разликата в горенето е малка, но във вървенето е осезаема. Аз моята досега само извънградско съм я карал реално. Даде ми първия път 7.4, после 7.8, последния не съм я засичал, но подозирам, че съм паднал надолу повече към 7 (щото беше извънградско със 100-110 на темпомат). Та за 1 на 100 разлика, не бих карал 2-ка пред 3-ка. Изпреварванията са удоволствие с големия мотор.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@krematop ме накара да се замисля и да погледна центровката на помпата и не беше на центровка, беше избягала (малко или много не мога да кажа, щото не разбирам, само ми показаха че е не е зацепена точно). Сега е на белег и ще я засеча.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е вече на белег, резултата е 7.5 извънградско само. София-Петрич 150 на темпомат. Там където не е магистрала не повече от 100-110. Определено очаквах повече от тоя мотор и вече наистина съжалявам, че не взех 3ка.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен се разочароваш от дадения екземпляр. Този мотор дава със сигурност по-нисък разход от 3.0тди (аз карам такава). Особено градско разликата е голяма. Това 7.5 извънградско лично на мен ми се вижда дори притеснително и е повод да направиш щателна проверка на горивната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.05.2019 г. at 20:11, Denisx написа:

Помпата е вече на белег, резултата е 7.5 извънградско само. София-Петрич 150 на темпомат. Там където не е магистрала не повече от 100-110. Определено очаквах повече от тоя мотор и вече наистина съжалявам, че не взех 3ка.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

И на мен разхода ми е подобен. За тези скорости - 150 на темпомат на магистрала и 100-110 междуградски мисля е ОК.

Това за автомат или ръчка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбирам нищо от това изречение " Опази боже пълна кола и да се натиска. "

 

Казвам, че за тези скорости по магистрала и извън нея + автомат и темпомат, които знаем покачват разхода 7.5 е добре, няма как да е 5.

За да е 5 трябва движение с около 80, без трафик и с повече спускания по маршрута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек пълна кола и раздаване на газ. На снимката са 230км извънградско идентично каране. Стрелката съвсем спокойно ще удари средата преди 300км. Да разбирам, че е нормално пълна кола до морето и обратно да ми изгори 2 резервоара почти? cfd04b2d928dcd0ed48472afea3e0d1d.jpg

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Според мен не е нормален такъв разход. Не знам точно колко е разликата в теглото и челното съпротвление м-ду авант и алроуд. Аз имам б8 авант CAGA ръчна кутия квадро. Доста често пътувам по АМ Струма като също карам на темпомат с малко над ограниченията. За последните 760км разхода ми е 6.7 по борд и 6.9 на колонка като около 450 са извън градско и магистрала. Този разход е измерен пълно пълно с марешка нафта, че даже и на една колонка. Моето градско не е като Софийското, но доста често автомобила ми работи дълго време на място. Ако не е правена направете хубава диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...